Ankara'da Konut Yatırımı Yapılabilecek En Uygun Semt
Ankara; her geçen gün yenilenen siması ve gelişen olanaklarıyla göç alan illerin başında geliyor. Kentteki nüfus artışı, konut ihtiyacını gündeme getiriyor ve emlak yatırımları önem kazanıyor.

Türkiye'nin merkezi Ankara, hükumet teşkilatının ve bürokrasinin kalbi olma özelliği taşıyor. Ayrıca askeri kurumlar, büyük iş merkezleri, endüstriyel kuruluşlar ve üniversiteler de şehrin önemini artırıyor. Eğitim, sağlık ve istihdam olanaklarının gelişmiş olması Ankara'da nüfusun yoğunlaşmasına neden oluyor. Artan nüfus, emlak sektörünün gelişmesine imkân sağlıyor. Cumhuriyetin ilk yıllardan itibaren batı ve güney yönünde bir gelişme gösteren Ankara'da, son yıllarda finans ve iş merkezlerinin daha geniş bir bölgeye yayılmasıyla merkezden uzak ilçeler de önem kazanmaya başlıyor. Siz de son yıllarda Ankara'nın konut yatırımına en uygun semtlerini bu yazıda keşfedebilirsiniz.

Konut yatırımı yapılacak şehirler sıralamasında Ankara İstanbul’un önünde gidiyor. Sıralama olarak yatırım yapılacak en uygun şehirler sıralamasında 4. sırada yer alıyor. Reidin yaptığı bu araştırma göre Ankara yerli yatırımcı kadar da yapancı yatırımcıları kendine çekiyor.

Konut yatırımı yaparken ulaşım açısından rahat bir semt arıyorsanız Ankara’nın ulaşım açısından en uygun semtleri yazımıza bir göz atmanızı öneriyorum. Böylece her açıdan en uygun yatırım yapılacak semti belirleyebilirsiniz.

Batıkent'te Konut İhtiyacı Her Geçen Gün Artıyor

Devletin yönetim merkezi olması sebebiyle pek çok kamu kurumunun merkezi Ankara'da bulunuyor. Bu nedenle şehrin merkezi kabul edilen bölgelerdeki imara açık arazilerin büyük bölümü kamuya ait kuruluşların binalarına ayrılıyor. Bu durum yerleşim alanlarının Batıkent gibi şehrin dışındaki semtlere kaymasına yol açıyor. Memur ve işçi kesim, gelişmiş ulaşım ve sosyal imkanları nedeniyle Batıkent'i tercih ediyor. Gayrimenkul yatırımcıları Batıkent'in değerlenen bölgelerden biri olduğunu belirtiyor.

Lüks Yaşamın Yükselen Merkezi: Eskişehir Yolu

ODTÜ, Bilkent, Başkent ve Hacettepe Üniversitelerinin kampüslerine yakınlığıyla bilinen Eskişehir Yolu, orta ve üst gelir grubuna hitap eden merkezlerle donanıyor. Prestijli ofisler, lüks alışveriş ve eğlence merkezleri ile geleceğin Tunalı Hilmi'si olarak görülen Eskişehir Yolu'nda Çayyolu ve Bahçeşehir bölgeleri emlak yatırımı açısından gözde yerler arasında bulunuyor.

Ankara batıya doğru genişliyor. Eskişehir yolunda son 20 yılda birçok kamu ve özel sektör yatırımı yapıldı. Ankara şehri ilk kurulurken şehir merkezi Ulus iken zamanla Kızılay bu özelliği Ulus’tan devraldı. Artık şehir merkezi yavaş yavaş Gaziosmanpaşa semti çevresinde gelişen, aralarında Tunalı Hilmi, Arjantin gibi gözde caddelerin bulunduğu bölgeye bırakıyor.

Modern Yapılaşmanın Yeni Adresi: Eryaman

90'lı yıllarda inşa edilen toplu konutlardan sonra memur kesimin ve öğrencilerin en çok tercih ettiği yerleşim yerlerinden biri olan Eryaman, Etimesgut ilçesinin en kalabalık semti olarak biliniyor. Son yıllarda yapımına başlanan projelerle gayrimenkul değeri artan Eryaman, konut yatırımı için uygun semtler arasında gösteriliyor.

Geleceğin Gayrimenkul Potansiyeli Sincan'da

Özellikle dar gelirli ailelerin ve öğrencilerin tercihi olan Sincan, eğitim ve iş olanaklarının gelişmesiyle birlikte daha geniş bir kesime hitap etmeye başlıyor. 2004 yılında hizmete açılan Avrupa'nın en büyük parkı Harikalar Diyarı ile dikkatleri üzerine toplayan Sincan, konut yatırımlarının değer kazanacağı öngörülen semtlerden biri olarak değerlendiriliyor.

İncek'te Emlak Yatırımları Yoğunlaşıyor

Konya Yolu üzerinde, işlek adreslerin hemen yanı başında bulunan İncek, Gölbaşı ilçesine yönelik emlak yatırımlarında zirvede bulunuyor. Çok katlı yapıların yaygınlaştığı İncek, sitelerin yanı sıra villa tipi konutların da popüler olduğu yıldız yatırım bölgelerinden biri olarak öne çıkıyor.

Kuzey Ankara Girişim Kentsel Dönüşüm Projesi

Bu proje ile Ankara’da yeni bir akıllı kent kuruluyor. Esenboğa Protokol yolu ve civarında farklı bir anlayış ile yönetilecek yeni bir inşa ediliyor. Kentte yaşayan herkesten toplanan veriler ile şehir artık farklı bir anlayış ile yönetilecek. Kentte yaşayan kimin otomobili var, kim sigara içiyor bu bilgiler bile toplanıp işlenecek ve kentin yönetiminde kullanılacak.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas