En İyi Online Oda Tasarım Programları ve Araçları, Hepsi de Ücretsiz

 Önerdiğimiz ev tasarım programlarını beğeneceğinizi umuyoruz. Yeni bir eve taşınırken yapacağınız ev veya oda dekorasyon çalışmalarında yardımcı olmasını umuyoruz.

Tasarım fikirlerinizi uygulamadan önce nasıl göründüğünü görebilseydiniz harika olmaz mıydı?

Evet görebilirsiniz hem de bedava! Bunun için program öğrenmenize gerek yok basit tasarım programları ile odalarınızı tek tek tasarlayabilirsiniz. Evinizi planlamak ve tasarlamak için en iyi ücretsiz online programların bir listesini hazırladık inceleyebilirsiniz.

Daha önce hiç oda planlama yazılımı kullanmamış olsanız bile, aşağıdaki programları kolayca kullanabilirsiniz.

oda tasarım

Aynı zamanda, bir dekor galerisinden dilediğiniz, eşya, zemin ve duvar rengini, oda ve mekanları düzenlemek gibi birden fazla görevi yerine getirmenize izin verir. En önemlisi, hepsi ücretsiz.

Boya rengini değiştirin ve duvarları hareket ettirin, hiçbir şey satın almadan, veya hangi odayı ne için kullanacağınıza karar vermeden önce tasarlayıp görün. Çıktısını alın ve tüm ev ahalisi ile beraber karar verin.


1. Planner 5D


Planner 5D, piyasadaki en kapsamlı ücretsiz oda tasarımı uygulaması. Odalar, pencereler, merdivenler ve bölmeler dahil en küçük mimari detaylara kadar kolayca tasarım yapabilirsiniz.

Ayrıca hepsi çarpıcı 3D grafiklere sahip peyzaj ve havuzlar yapmanızı sağlar. Tasarım için galerisinden ilham alabilirsiniz - online oda tasarımcıları tarafından oluşturulan yeni ve modaya uygun tasarımları ve düzenleri keşfetmeyi ihmal etmeyin.


2. Roomstyler 3D Ev Planlayıcısı


Kendi kat planınızı yüklemek veya önceden yüklenmiş oda düzenleri ile oynamak istiyorsanız, bu program tam size göre.

Roomstyler 3D Ev Planlayıcısı duvarları, kapıları ve pencereleri yerleştirmenize ve iç mekan galerisinden seçim yapmanıza olanak tanır.

Arayüz kullanımı oldukça basittir ve tasarımınızı 3D görüntünüzü aynı anda görüntülemenizi sağlar. Farklı açılardan görmek için kamerayı planın etrafında hareket ettirebilir ve hatta duvarları ve tavanları geniş bir renk seçimi ile boyayabilirsiniz.

Küçük mutfak araçlarından, bahçe aletlerine kadar her şeyi içeren ve tasarımınıza eklemek için 120.000'den fazla marka ürünü arasından seçim yapabilirsiniz.

Yazılımı üye olmadan kullanabilir veya üye olup arkadaşlarınızın görmesi için Facebook'a yükleyebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz oda tasarımı app’i de mevcut kullanabilirsiniz.


3.İkea Ev Planlayıcısı Araçları


Ikea kataloğunu okuduğunuzda, belli bir kitaplık ve masanın mekanınızda nasıl görüneceğini görmeyi ister miydiniz? Bunu kolayca yapabilirsin!

Ücretsiz, kullanımı kolay ev planlama araçları, kat planınızı yapılandırmanıza, mağazanın mobilya ve dekor galerisinden seçim yapmanıza, maliyeti hesaplamanıza, ardından yazdırıp listeyi en yakın Ikea mağazasına gidip alışveriş listesi olarak kullanabilirsiniz.

ikea oda tasarım programı


4. İkea Mutfak Planlayıcısı


Ikea'nın planlama aracını ayrıca mutfağınız için de kullanabilirsiniz; bilgisayarınızdaki tüm aygıtları, dolapları ve diğer İkea mutfak bileşenlerini önizlemenizi sağlar.

Bu program aynı zamanda İkea bileşenlerinin alışveriş listesini sıralamanıza olanak tanır, böylece yeni mutfağınızın ne kadar tutacağını görebilirsiniz.

Mevcut mutfağınızın boyutlarınızı ve kapı ve pencere boşluklarını girerek, alanın nasıl görüneceğini planlayabilir ve mağazanın dolap, eşya ve organizasyon ürünlerinden hangisinin ihtiyaçlarınızı karşılayacağını görebilirsiniz.

ikea mutfak tasarımı


5. Design My Room


Evinizin zemin veya duvarları için renk katalog kombinasyonları mağzalardan toplamaktan sıkıldınız mı veya bu durumdan nefret ediyor musunuz? Sorun çözüldü.

Armstrong, evinizin rahatlığında farklı renkte döşeme, dolap, tavan, duvar ve hatta tezgah tablası kombinasyonlarını görmenize olanak tanıyan hoş bir 3D sanal programa sahiptir.

Bir oda tasarlamak için bir oda seçmenize, bir stil (çağdaş, geleneksel, küresel füzyon) seçmenize ve renklerle, dokularla ve yüzeylerle oynamanıza izin verir.

Bir odadaki renk ve zemin çeşidini seçmek göz korkutucu bir iş olabilir, ancak bu program Armstrong'un tüm bitiriş envanterini seçmenize izin verir. Hatta kiraz ağacı veya oniks seramik karo döşeme ile uyumlu boya renklerini koordine edebilirsiniz.

Bu tasarım aracı, bir oda düzenini yeniden tasarlamadan önce (ve bir kuruş ödemeden önce) sonucu görmek isteyenler içindir. Bu ücretsiz araçla ilgili en iyi şey, satın almadan önce ürünler hakkında bilgi edinme yeteneğidir. Örneğin, bir banyo tasarlarken parke döşemenin önerilmediğini söyleyen bir not görebilirsiniz. Bu, odanızın sadece güzel görünmesini sağlamaz, aynı zamanda işlevsel olmasını sağlar.


6. Autodesk Homestyler


AutoCAD'in yaratıcısı Autodesk, REVIT ve 3ds Studio Max, bina tasarımı, 3D bina bilgi modellemesi ve 3D oluşturma yetenekleri için profesyonel tasarım programlarıyla ünlüdür. Ayrıca Homestyler adlı ev / ofis / daire alanlarını planlamak için harika bir programı var.

Bu kullanıcı dostu program, şirketin sunduğu diğer profesyonel programlar gibi resmi bir eğitim gerektirmez. Kat planları yapmak için basit sürükle ve bırak işlevleri, boyut oluşturmanıza ve hatta tasarımınız içinde açılı duvarlar yapmanıza olanak sağlar.

Kapı ve pencereler için çeşitli seçeneklere sahiptir ve kullanmak için önceden bilgi sahibi olmayı gerektirmez. Homestyler's 3D kat planlayıcısı ve 3D oda tasarımcısı araçları amatör bir online oda tasarımcısı için mükemmeldir. Profesyoneller Homestyler PRO sürümünü satın alabilir.

Donanım ve dekorasyon aracı, kabine, beyaz eşya, mobilya ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her dekor öğesini seçmenize olanak sağlar. Oda zeminleri içinhalılarıyla kişiselleştirin ve birkaç üreticinin ürünlerini tamamlayın. Tasarımınız tamamlandıktan sonra yazdırabilirsiniz.


7. The Home Renovator


Mekanların nasıl görüneceğini planladıktan sonra, malzemeleri almaya başlamanın zamanı geldi. Ev Renovator, yalıtım, alçıpan, boya, seramik, tavan karosu ve çatı (tasarım / inşa) projelerinden seçim yapmanıza olanak sağlar.

Alanınızı ölçmek, ölçülerinize girmek ve araç gereksinimlerinizi gözden geçirmek için sitenin ücretsiz çalışma sayfalarını kullanabilirsiniz. Daha sonra projeniz için ne kadar malzeme gerektiğini söyleyen bir rapor alabilirsiniz.Malzemelerin kesilmesini ve yerleştirilmesini gösteren resimli talimatlar içerir.


8. Sweet Home 3D


Bu 3D yazılımı, odanızın düzeni için daha fazla özelleştirme seçeneği isteyenler için idealdir. Çevrimiçi yazılım ücretsizdir, kullanım için üye giriş bilgileri gereklidir. Sweet Home 3D'nin daha gelişmiş bir sürümü, ev planlarınızı kaydetmek, dışa aktarmak ve değiştirmek için indirilebilir.

Arayüzün dört bölümü vardır:


Mobilya kataloğu bileşenleri isminee göre seçmenize, ardından bileşenleri doğrudan kat planına sürükleyip bırakmanıza izin verir.

Ev mobilyaları listesi her bir parçanın boyutlarını ada ve boyuta göre gösterir.

Ev planı size duvarların, pencerelerin, kapıların ve mobilyaların yerleştirildiği 2B biçimde gösterilir (yukarıdan görüldüğü gibi).

3D görünümü planınızı üç boyutlu olarak gösterir, böylece planı tasarlarken görselleştirebilirsiniz.

Kat planınızı getirmek için Sweet Home 3D'ye içe aktarın, ölçeklendirin ve planınızı takip edin, böylece herhangi bir tahminde bulunmazsınız. Bu program basit olabilir, ancak 3D sanal planlama deneyimlerinden daha fazlasını isteyenler için gelişmiş özelliklere sahiptir.

sweet home oda tasarımı


9. SmartDraw


Smartdraw, proje grafikleri, zaman çizelgeleri, pazarlama çizelgeleri ve akış çizelgeleri dahil olmak üzere görsel grafikler ve sunumlar için bir program paketidir. Akış şeması uygulaması altında kat planları ve bireysel oda planları vardır.

Bu program, yeni ve profesyonel düzeyde çizimler tasarlamanızı, kişiselleştirmenizi ve sunmanızı sağlar. Ofis alanını, daireleri, bireysel odaları ve hatta bina kotlarını planlamak için kullanın. SmartDraw, bireyler veya tasarım yazılımı için fazla harcama yapmak istemeyen bir işletme için idealdir. Deneme süresi ücretsiz ve eğer memnunsanız, tüm programı satın alabilirsiniz.

Neredeyse sonsuz sayıda mobilya, araba, inşaat malzemesi ve önceden yüklenmiş planları ile SmartDraw, paranın karşılığını fazlasıyla veriyor. Bilgisayar meraklısıysanız ve tasarımınıza çok sayıda içerik ve özellik eklemekten zevk alıyorsanız, bu program sizin için hazırlanmış diyebiliriz.


10. HomeByMe


HomeByMe indirilebilir ücretsiz bir oda planlama aracıdır. 2D ile başlayın ve odanızı sıfırdan başlayarak mobilya ve aksesuarlarla bitirin. Hazır olduğunuzda, duvarların düştüğü ve yarattığınız iç tasarım planının içine bakabileceğiniz 3D'ye dönüştürün.

Alanınızı planlamanızı, tasarlamanızı, çizmenizi ve görüntülemenizi sağlayacak birçok ücretsiz çevrimiçi 3D online program ve oda tasarımı uygulaması bulunmaktadır. Doğru olanı seçmek beceri seviyenize, hedefinize ve son çizimlerinizi nasıl sunmak istediğinize bağlıdır.

homebyme 3D oda tasarım programı

Tasarım oyunları oynamak ya da kişisel tasarımlarınızı görselleştirmek için kullanabileceğiniz, en iyi 10 ücretsiz online 3D tasarım program ve araç listesi işinize yardımcı olacaktır.

Daha fazla tasarım fikri için: En İyi Dekorasyon Fikirleri Alacağınız 60 Web Sitesi

Çalışmamızı beğendiyseniz destek için sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas