Ankara'nın Ulaşım Açısından En Uygun Semtleri

 Farklı bir şehre ya da semte taşınırken ilk ve en çok dikkat edilen detaylardan biri ulaşım imkanlarıdır. Özellikle büyük şehirlerde göz ardı edilemeyecek bir öneme sahip olan ulaşım imkanları ve kolaylığı, yaşanılacak semte karar verme konusundaki en etkili faktörlerden biridir. Peki Türkiye'nin en büyük ikinci şehri olan başkent Ankara'da hangi semtler ulaşım açısından avantajlı? İşte cevapları...

Ulaşım Açısından En Merkezi Yerler Kızılay, Sıhhiye ve Ulus

Ankara'nın alışveriş, spor, sanat, eğitim ve sağlık gibi konulardaki en önemli merkezlerine ev sahipliği yapan Kızılay, Sıhhiye ve Ulus semtleri, bu özellikleriyle doğru orantılı olarak kolay ulaşılabilen, ancak ulaşımın biraz kalabalık olduğunu da bilin. En çok ulaşım imkanına semtler sahip.


Ankara'nın ulaşım açısından rahat semtleri


Çevre ilçelerle ulaşımın karşılıklı metro, tren, otobüs ve dolmuş seferleriyle sağlandığı Kızılay, Sıhhiye ve Ulus semtleri, ANKAmall AVM, Kızılay AVM, Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Cer Modern, Etnografya Müzesi, Ankara Arena, 19 Mayıs Stadyumu gibi çekim merkezlerine ev sahipliği yaptığı için ulaşım imkanlarının gelişmiş olması kadar ulaşımın her zaman aktif olduğu yerler.

Merkezi konumlarından dolayı ulaşım açısından büyük kolaylık sağlayan Kızılay, Sıhhiye ve Ulus semtlerinin dezavantaj sayılabilecek detayı ise bu semtlerde gayrimenkul fiyatlarının diğer Ankara semtlerine göre daha yüksek oluşu. Başkentteki merkezi semtlerde nadir olarak uygun fiyatlı kiralık veya satılık gayrimenkuller bulunabilse de daha geniş ve kapsamlı ekonomik seçenekler için ulaşımın nispeten gelişmiş ve kolay olduğu merkez çevresindeki semtlere göz atmak gerekiyor.

Ankara'da Ulaşım Açısından Gelişmiş Olan Çevre Semtler

Kızılay, Sıhhiye ve Ulus kadar merkezi bir konumda olmasa da Ankara'da, alışveriş, spor, sanat, eğitim ve sağlık imkanlarıyla birlikte ulaşım açısından da gelişmiş olan çevre semtler bulunuyor. Ankara'nın çevre semtleri, ulaşım aracına ihtiyaç duymadan her an merkezde olabilme imkânı sunmasa da merkez semtlere oranla çok daha ekonomik emlak fiyatlarıyla maddi açıdan büyük avantaj sağlıyor.


Ankara'da ulaşım imkanları ve kolaylığı


Ulaşımın EGO Genel Müdürlüğü'ne bağlı Ankara kartlarla sağlandığı başkentte, metro, banliyö treni, Ankaray, otobüs ve dolmuşlarla çevre semtlere ulaşılabiliyor. ODTÜ, Bilkent Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan Bilkent semtine metro, otobüs ve dolmuş alternatifleriyle ulaşılabildiği gibi aynı durum Yenimahalle'nin en büyük yerleşim alanı olan Demetevler ve Batıkent için de geçerli. Uzun yıllardır metro çalışmaları devam eden Keçiören'in ise metro hattının kullanıma açılmasıyla birlikte ulaşım ve değer bakımından daha da avantajlı bir hal alması bekleniyor.

Emek, Beşevler ve Bahçeli Semtleri

Ankara da ulaşımın kolay olması birazda çevre yollara yakın olmakla ilgili Eskişehir ve Konya yoluna çıktıktan sonra Ankara’nın istediğiniz yerine ulaşabilirsiniz. Metroya kolay ulaşmak merkez ilçe ve semtlere kolay ulaşmak anlamına geliyor. Ayrıca yaşamak istediğimiz yere yakın okul ve hastanenin olmasına da özen gösteriyoruz. İşte tüm bu özellikleri Emek, Beşevler ve Bahçeli de bulabilirsiniz. Ankara’ya taşınıyorsanız yaşayacağınız yer burası olmalı?

Ankara’ya taşınmayı düşünüyorsanız nakliyat fiyatlarını da öğrenmeniz iyi olacaktır. Ankara evden eve nakliyat sayfamızda müşterilerimizin tercih ettikleri hem Ankara içi hem de şehirler arası nakliyat fiyatlarını görebilirsiniz böylece bir fikir dinebilirsiniz.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas