Konut Yatırımı Yapmak İçin En Uygun Şehirler

 Ülkemizde yatırım denilince ilk akla gelen yatırım aracı hiç kuşku yok ki gayrimenkuldür. Konut kredilerinin oldukça cazip hale getirildiği son dönemde konut yatırımı yapmak için en uygun şehirler hangileri, kısaca göz atalım.

Altın ve dövizdeki sert dalgalanmalara karşın konut fiyatları 2016’da da artışını sürdürme başarısı gösterdi. Yabancı yatırımcıların ülkemize gösterdiği yoğun ilgi konut fiyatlarındaki artışın önümüzdeki yıllarda da aynı paralelde devam edeceği öngörülerini beraberinde getiriyor. Gayrimenkul sektörleri ile ilgili güncel veri, analiz ve araştırma bilgilerini hazırladığı derinlikli raporlarla yatırımcıların bilgisine sunan REIDIN’in 2016 Ağustos ayı genel bakış raporunu dikkate alarak, emlak yatırımı yapmak için en avantajlı şehirleri bir araya getirdik. Sizin için gayrimenkul yatırımı yapılabilecek en iyi 7 şehri sıraladık. Hadi yediden geriye doğru sayalım.

7. ADANA


Adana gayrimenkul yatırımı


Adana, REIDIN tarafından açıklanan Türkiye konut piyasası 2016 Ağustos ayı genel bakış raporunda bölgesel yıllık brüt getiri oranları sıralamasında 7. sırada bulunuyor. Kira getiri oranlarının yüksekliği, konut yatırımı için bu şehri seçeceklere cazip fırsatlar sunuyor.

6. KOCAELİ


Kocaeli konut yatırımı


Yoğun bir sanayi kenti olan Kocaeli, REIDIN raporuna göre kira getirilerinde 6. sırada yer alıyor. Metrekare başına artan konut satış fiyatları ile yatırımcıların cazibe merkezlerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

5. İSTANBUL


İstanbul konut yatırımı


İstanbul, REIDIN verilerine göre kira getirilerinde 5. sırada yer alsa da yatırım olarak gayrimenkulü tercih edenlerin ilk gözdesi olma özelliğini her dönemde koruyor. Tarihsel ve bölgesel değerlerinin yanında, 3’üncü havalimanı, 3’üncü köprü, Kanal İstanbul gibi mega projeler de İstanbul’u yatırımcılar için oldukça cazip hale getiriyor.

4. ANKARA


Ankara konut yatırımı


Yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çeken projelerle değeri katlanan Ankara, REIDIN verilerine göre kira getirilerinde 4. sırada yer alıyor. Gayrimenkul yatırımcıları için cazip seçenekler sunan Ankara, Başkent olmanın avantajı ile de cazibe merkezi haline geliyor.

3. İZMİR


İzmir konut yatırımı


Türkiye’nin üçüncü büyük şehri İzmir, REIDIN verilerine göre kira getirilerinin 3. sırasında. Son iki yılda yapılan gökdelen projeleri ile yabancı yatırımcıların dikkatini çeken İzmir, kentsel dönüşüm alanında yapılan yeni projelerle hayli rağbet görüyor.

2. ANTALYA


Antalya konut yatırımı


Expo 2016 ile yıldızı iyice parlayan Antalya, REIDIN istatistiklerine göre kira getirilerinde 2. sırada. Turizm alanında Türkiye’nin en çok ilgi gören şehri konumunda bulunan Antalya, gayrimenkul yatırımcılarının konut tercihlerinde vazgeçilmez bir yere sahip.

 1. BURSA


Bursa konut yatırımı


Türkiye’nin tüm şehirlerini geride bırakarak REIDIN verilerinde en çok kira geliri getiren ili olma özelliğini kazanan Bursa, 2016 yılının en gözde şehri olarak dikkat çekiyor. Bursa hem sanayisi hem de Türkiye’nin 3 büyük şehrine yakınlığı avantajı ile daha uzun zamanlar zirveyi kimseye bırakmayacak gibi görünüyor.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas