Yaz Gelir Evden Eve Nakliyat Fiyatları Yükselir


 

Evden eve nakliyat sektöründe müşteri talebi mevsimlik değişim göstermektedir. Her yıl Mayıs ayında ivmelenmeye başlayan evden eve nakliyat talebi Temmuz ve Ağustos aylarında zirve yapıp Eylülde inişe geçer, Ekim ayında ise işler kesat olmaya başladığı için nakliyatçılar kahvede pişti oynama sezonunun açılışını tekrar yaparlar. Nakliyatçılar kış aylarını genelde uyuyarak geçirdikleri için yaz aylarını iyi değerlendirip yeterince para kazanamazlarsa kışı çıkaramayabilirler. Yanlış benzetme yapıp nakliyatçı dostlarımı kızdırmak istemem.

Daha önce bu konuya dair bir yazı yayınlamıştım. Biz her ne kadar kaliteli yazılar yazsak da, az okunduğunu biliyoruz. O yüzden tekrar yazıyoruz ki hani öbürünü okumayan belki bunu okur diye…

Siz şehirlerarası evden eve taşınıyor ve önceki yazımızı okumadıysanız, şansınıza biraz küsebilirsiniz. Taşınmanızı yaz aylarına bıraktığınız için biraz fazla ücret ödeyeceksiniz. Yaz aylarında talebin yükselmesi doğal olarak evden eve nakliyat fiyatlarının artmasını beraberinde getirmektedir. Nakliyatçılara fırsatçı demeye hakkınız yok. Eğri oturalım doğru konuşalım. Siz de nakliyatçı olsanız aynısını yaparsınız.

Bir örnek ile durumu açıklamak istiyorum. Siz nakliyatçısınız ve bir adet kamyonunuz var. Bir günde bir adet ev taşıma kapasitesine sahipsiniz. Yarın taşınmak için iki müşteri geliyor. Biri size şehir içi evden eve nakliyat için 600 TL ödeyebileceğini, diğeri ise benzer bir iş için 1.100 TL ödeyebileceğini söylüyor. Hadi siz ben ucuz olanı taşırım deyin, ben de inanmayayım. Yaz aylarında evden eve nakliyat firmalarında tam da yukarıda bahsettiğim gibi bir durum yaşanıyor. 600 TL’ye ev taşımayı hayal eden kişi de bir süre sonra nakliyat firması bulamayınca fiyatını arttırmak zorunda kalıyor.

Sizi de anlıyorum. Evden eve nakliyat işinizi yaz aylarına bırakmak için çok sayıda nedeniniz vardır. En yaygın nedenlerden biri çocukların okulları olmaktadır. Alileler olarak çocuklarımızın dönem aralarında okul değiştirmelerini istemeyiz. Genelde yıllık izinlerimizi yaz aylarında kullanırız. Ev tadilatlarını yaz aylarında yapmak çok daha kolay olmaktadır. Kışın yağmurda ve çamurda tadilat yapma hatasına düşmek istemeyiz.

Evden eve nakliyat firmaları kış aylarında düşük fiyatlarla iş yaptıkları için para kazanamazlar. Kışın kazanamadıkları paranın acısını yazın taşınacak olan sizlerden çıkaracaklar. Özellikle şehirlerarası evden eve taşınıyorsanız taşınma maliyetlerinizi yönetmeniz için size bir önerimiz olabilir. Şehir içi evden eve taşınanlar için bir öneri aklımıza gelmiyor. Ne de olsa şehir içi taşınmanın maliyeti şehirlerarasına göre düşük olduğu için bu alandaki fiyat artışları yıkıcı olmayabilir.

Şehirlerarası evden eve nakliyatta maliyetleri makul düzeye çekmek için bildiğimiz en etkili yöntem taşınma tarihimizin biraz esnek tutulmasıdır. Enakliyat’ta her gün onlarca şehirlerarası evden eve nakliyat işlemi olmaktadır. Şehirlerarası ev taşıyan firmaların en büyük kâbusu gittiği yolu boş kasa ile dönmektir. Firmalar boş dönüş yapmamak için ciddi oranda indirimli fiyat verebiliyorlar. Unutmayın az para, hiç paradan fazladır. Kamyoncular bu kuralı biliyor.

Dört yıldır müşterilerle kamyoncular arasında mekik dokuyoruz. Siz müşteriler çoğunlukla bizi şaşırtmayı başarıyorsunuz. Hem uygun maliyetli bir taşınma istiyorsunuz hem de taşınma tarihi konusunda esnek davranmıyorsunuz. Sonuçta ne mi oluyor? Siz uygun fiyata taşınamamış oluyorsunuz. Demem odur ki siz yaz aylarında bize zaman tanırsanız biz size çoğunlukla (maalesef her zaman diyemiyoruz) uygun fiyatlı kaliteli bir evden eve nakliyat ayarlayabiliriz.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas