Neden Enakliyat Üyesi Evden Eve Nakliyat Firmaları Diğerlerinden Farklı?


 

İtiraf ediyoruz, evden eve nakliyat sektörü zannettiğimizden epeyce daha zorlayıcı bir iş kolu imiş. Elbette bu itirafımız bizim bu işe girmiş olmaktan dolayı pişman olduğumuz anlamına gelmemektedir.  Dört yıllık sıkı bir mücadele ile birlikte sektörde herkesi kıskandıran bir marka konumuna yükseldiğimiz için bu aralar keyfimiz yerinde…

Sitemizin “Firmalarımız” sayfasına bir göz attığınızda karşınıza gelen istatistikler bizim farkımızın hem delili hem de belgesi niteliğindedir. Ne demek istediğimizi adım adım açıklayalım. Enakliyat’a başvuru yapan firmaların sadece 21% üyeliğe kabul edilmiş, diğer bir ifade ele 79%’u ret edilmiştir. Hâlihazırda 400’ün üzerinde üyemiz olduğuna göre basit bir matematik ile Enakliyat’a gelen üyelik başvuru sayısı 2000 civarında olmaktadır.

Aynı sayfadaki diğer bir veriye göre; Enakliyat’tan evden eve nakliyat hizmeti almış 5000’den fazla müşterimiz, müşteri yorumu yazarak ve firmalarımıza reyting notu vererek, aldığı hizmetten ne derece memnun kaldığını ya da kalmadığını bizimle paylaşmış. Müşterilerimiz her geçen gün onlarca yeni yorum yazarak sitemizin yorum derinliğine katkı yapmayı sürdürüyorlar.

Sitemizdeki bütün müşteri yorumları pozitif değil. O yüzden yazımıza başlarken evden eve nakliyat sektörünün zorlayıcı yanına vurgu yapma gereğini hissettik. Firmaları üyeliğe kabul ederken kılı kırk yarmamıza rağmen üyelerimizden bazılarının müşterilerimizi mağdur etmelerine engel olamadık. Biz ancak firmalarla iş yaptıktan sonra onları tanıma şerefine nail olabiliyoruz.

Bazı üyelerimizin müşterilerimize karşı dürüst davranmadığını anladığımızda onları üyelikten ihraç ediyoruz. Böylece Enakliyat’tan iş alan firmaların dürüst olanlar olmasına özen gösteriyoruz. Umudumuz markamızın hizmet kalitesi ile sektördeki öncü pozisyonunu daha da pekiştirmek, müşterilerimizi mutlu ederken cebimize de biraz para koymaktır. Her fani gibi bizim de para kazanmak gibi bir hevesimiz var.

Sitemizin “Firmalarımız” sayfasında üyemiz olan firmaların profillerini inceleyebilirsiniz. Sayfamızda onlarca ve yüzlerce müşteri yorumu olan firmalar var. Yüzlerce yorum okumak size sıkıcı gelebilir. Bu durumda her bir firmanın profilinden birkaç yorum okuyarak da bir fikir sahibi olabilirsiniz. Unutmayın size bu şansı verebilen başka bir evden eve nakliyat firması tanımıyoruz.

Enakliyat ile rekabet eden ana işi evden eve nakliyat olmayan bazı internet sitelerinde müşteri yorumu bulmanız mümkündür. Biz o sitelerdeki profillere baktığımızda firmaların profillerinde olumsuz yoruma pek rast gelmedik. Bu durum bizde biraz şüphe oluşturdu. Elimizde delil yok…

Evinizi taşımanız söz konusu olunca işinize talip olan firmalar arasından bir seçim yapmanız gerekecektir. Seçim yapmak için objektif verilere ihtiyacınız olacaktır. Ne yazık ki muhatap olduğunuz firmaların hemen hepsi kendi kişisel vaatlerini sıralamak dışında size herhangi bir objektif delil sunmuyor.

Enakliyat üyesi firmalar arasında seçim yapacağınız zaman üçüncü kişiler tarafından yazılmış müşteri yorumlarını ve firmalarımızın reytinglerini inceleyerek tamamen objektif delillere dayalı bir seçim yapma şansını elinizde tutabiliyorsunuz. İlk defa kuru vaatlere değil sizden önce bu firmalarla iş yapmış sizin gibi evden eve nakliyat yapmış bireylerin kanaatlerini esas alarak seçiminizi şekillendiriyorsunuz. Enakliyat üyesi evden eve nakliyat firmalarının farkı bu…

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas