Profesyonel Paketleme İle Eşyalar Zarar Görmeden Taşınsın


 

Günümüzde, birçok sebepten dolayı taşınmanız gerekebilir. Bir evden başka bir eve taşınmak üzereyseniz, en büyük beklentiniz eşyalarınızın sağlam bir şekilde yeni adresinize ulaşmasıdır.

Taşınma telaşı çoğu zaman, daha taşınmadan başınızı ağrıtmaya başlar. Taşınma sırasında eşyalarınızın zarar görmesi en büyük endişeniz haline gelir. Birkaç küçük püf noktası ile eşyalarınızın zarar görmeden taşınmasını sağlayabilirsiniz.

 1. Nakliyat firmasına ne kadar güvenirseniz güvenin, özellikle kırılabilecek ve değerli olan eşyalarınızı (mutfak eşyaları, biblolar, cam eşyalar vb.) kendiniz paketlemenizi tavsiye ederiz. Bunun için öncelikle paketleme işlemini her oda için ayrı ayrı yapabilirsiniz. Daha sonra eşya dolu paketlerin üzerine hangi odaya ait olduklarını yazabilirsiniz. Böylelikle taşınma sonrası büyük kolaylık yaşarsınız.


 2. Eğer taşınacak eşyalar sizin için değerli ise kırılacak eşyalarınızı paketlerken ufak masraflardan kaçınmayın, özel paketleme malzemeleri kullanın. Tabak, bardak gibi cam veya porselen vb. malzemeleri paketlerken bu eşyalarınızı paketleme malzemeleriyle tek tek sarıp o şekilde koliye yerleştirin. Size en uygun paketleme malzemelerini yapı marketlere danışarak bulabilirsiniz. Eğer bulamadıysanız veya masraf etmek istemiyorsanız, bu tarz kırılabilecek eşyalarınızı öncelikle bezle, o da yoksa mutlaka kâğıtla tek tek sarın.

  Eşya kolileme tipi


 3. Eşyalarınızı koliye yerleştirmeye de özen gösterin. Eğer koliye düzgün yerleştirmez ve kolide boşluklar bırakırsanız eşyalarınızı sarmış olsanız bile kırılabilirler. Kolileri tam doldurmaya ve düzgün şekilde kapatmaya dikkat edin. Kolileri kapatırken iyi şekilde bantlamaya özen gösterin, açılmayacağından emin olun. İçinde kırılacak eşya bulunan tüm kolilerin üzerine mutlaka bununla alakalı bir uyarı notu yazıp yapıştırın.

  Kolideki boşlukları doldur

  Koli kapatma şekli


 4. TV, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi büyük ama taşınırken zarar görebilecek eşyalarınızı straforla ve balonlu naylonla sarmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede bu eşyalarınız çizilme tehlikelerine karşı da korunmuş olur. Gardırop vb. dolaplarınızın mutlaka parçalarını sökerek paketleyin. Böylelikle hem daha az yer kaplar, hem de bağlantı elemanları zarar görmez. 5. Siz eşyalarınızı paketlemek istemiyorsanız ya da buna ayıracak zamanınız yoksa iyi ve güvenilir bir nakliyat firmasıyla anlaşma yaptığınızdan emin olun. Onların eşyalarınızı paketlemeleri sırasında mutlaka yanlarında bulunun. Yalnızsanız mutlaka birkaç arkadaşınızdan yardım isteyin, çünkü aynı anda bütün paketleme işlemlerini takip edemezsiniz. Dilerseniz eşyalarınızı güvence altına almak için anlaştığınız nakliyat firmasıyla sözleşme yapabilir ve bu sözleşmeye kırılan, zarar gören eşyalarınız için uygulanacak prosedür ile alakalı bir madde ekleyebilirsiniz.

Eşyalar kırılmasın, siz de üzülmeyin.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas