Evden Eve Nakliyat Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı


 

Taşınma söz konusu olduğunda işlemin nasıl gerçekleşeceği en önemli konu olur. Bu noktada iyi bir nakliyat firması arayışı gündeme gelir.

"Evden eve nakliyat hiç bu kadar kolay olmamıştı." demeniz doğru firma tercihi yapmakla mümkündür. Eşyalarınızın zarar görmeden titizlikle taşınması için doğru paketleme, taşıma ve kurulum aşamalarından geçmesi gerekir. Nakliye firmasının söz verdiği saatte ilgili adreste bulunarak işleme başlaması, firmanızla işe bakış açınızın örtüşüyor olması önem taşır. Taşıma ekibinin işlemleri yaparken titiz ve dikkatli çalışması işlerine hakim olduklarının göstergesi kabul edilebilir. Peki, böyle bir firmayı nereden bulacağız? Tabi ki müşteri yorumları ile hassas olduğunuz konular da firmanın nasıl davrandığını kolayca öğrenebilirsiniz.

İşte yukarıda anlatmak istediklerimizi net bir şekilde açıklayan bir müşteri yorumu.

Bolu'da psikiyatri uzmanı olarak çalışıyorum, İstanbul'a tayin oldum ve bu nedenle eşyaları Bolu - İstanbul arasında taşıyacak bir nakliye firması aramak için daha önce arkadaşlarımdan ismini duyduğum Enakliyat sitesinden teklif istedim. Daha önce birçok kez ev taşıdığım için iyi kötü nakliye firmaları konusunda tecrübeli olduğunu düşünüyorum.

Gelen tekliflerden biri de Var-Yap'tan Cemil Bey'e aitti. Telefonda çok olumlu ve yapıcı bir iletişim dili vardı Cemil Bey'in, yaptığı teklif diğerlerinin 200 TL kadar üzerinde olmasına rağmen, vereceği hizmetin niteliğini ve kalitesini tüm detayları ile dürüstçe anlattı, yuvarlak konuşmadı ve bu taşımadan sonrasında da çalışmaya devam edilebilecek bir tutarlılıkta davranarak ilk görüşmemizde bende gerekli güveni oluşturdu. Daha sonra hakkında yapılan benzer yorumları okuyunca, firma ve Cemil Bey ile ilgili fikirlerim pekişti ve bu nedenle diğer tekliflerle çok fazla ilgilenmedim açıkçası.

Taşıma günü zamanında evde oldular, eşyaları iki ayrı evden yüklememize ve benim tahminimden daha fazla eşya çıkmasına rağmen bunu hiç sorun etmeden, büyük bir özenle çalıştılar, son derece profesyonel bir ekipler zaten. Eşyaları sarma ve paketlemede titizler, hatta Cemil bey bir önceki nakliyecilerin yemek masamıza verdiği zararı bile tamir ederek bir jest yaptı. Gerçekten kendi eşyaları gibi davranıyorlar, mobilyaların sökümü ve montajını yapan arkadaş çok titiz ve profesyonel.Paketleme


Hiç kuşkusuz ki bir taşınma işleminin sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için taşınacak olan eşyaların iyi bir paketleme işleminden geçmesi gerekir. Paketleme işleminde eşyanın doğru materyallerle paketlenmesi, sağlamlaştırılması eşyanın darbelere karşı savunmasız kalmamasını sağlar.

Mutfak eşyası kolileme

Mobilya, Beyaz eşya gibi ürünlerin battaniyelerle veya battal boy balonlu naylonla ambalajlanması gerekir. Küçük ancak kırılmaya müsait ev gereçlerini, mutfak araç gereçlerini balonlu naylon veya ambalaj kâğıdı ile ambalajlama ve ardından kolilere boşluk bırakmadan yerleştirme doğru paketleme işlemi olarak kabul edilir. Kolilerin üzerinde kırılacak uyarısı yapıştırmak, taşıma esnasında yükleme yapacak ekibin işini kolaylaştırır.

Paketlemeyi iyi yapan bir evden eve nakliyat firmasını nerene bulacağız? Tabi ki müşteri yorumları ile hizmet alan müşterilerin yorumları en doğru firmayı bulmanıza yardım edecektir.

En aşağı 10 defa taşınmışımdır. Her firmanın iyi veya kötü tarafları oluyor illa ki. Ama Zeki Bey ve ekibi ekstra iyiydi. Zamanından 1 saat erken gelip uyandırmamak için arabada beklemişler.

Eşyaları çok düzgün paketlediler, ekipmanları yeterliydi.

Eşyaları boşaltma işini de hızlı ve sorunsuz hallettiler. Zarar gören 1 eşya bile olmadı. Çok kibarlar, hiç rahatsızlık vermediler, herkes sade işi ile ilgilendi.

Ekstradan birkaç montajım vardı, onları da yaptılar. Her şey için teşekkürler. Taşınacaklara tavsiye ederim.Taşıma


Bir nakliyat firmasından hizmet almamızın en önemli sebeplerinden biri de eşyaların eski evden kamyona yükleme ve kamyondan yeni eve taşıma aşamalarının zorluğudur. Taşıma sürecindeki en fazla emeğin harcandığı aşamadır. Bir çamaşır makinesini biz iki veya 3 kişi taşımakta zorlanırken deneyimli nakliyat işçileri sanki çok kolaymış gibi tek başlarına çamaşır makinesi ve buzdolabı gibi ağır eşyaları taşımaktadırlar. Eşaların zarar görmemesi için doğru bir şekilde taşınmaları gerekir. Hangi yönden tutmak gerekli nasıl yüklemek gerekli gibi püf noktalara her gün taşıma yapan nakliyat işçileri fazlasıyla aşina olmuşlardır. İyi bir nakliyat firması bünyesinde tecrübeli nakliyat işçileri çalıştıran nakliyat firmalarıdır. Peki nakliyat firmasının işçilerinin nasıl hizmet verdiğini neren bilebiliriz? Cevap yine müşteri yorumlarını incelemek. Birkaç müşteri yorumu size işçilerin tutumu ile ilgili net bilgiler verecektir.

Nakliyat kamyonu yükleme

İşte örnek bir müşteri yorumu, hem çalışanlar hem de firma yetkililerinden gerçekten memnun kalmış bir müşteri…

Fiyat/kalite bakımından dörtdörtlük bir evden eve nakliyat firması. Başından sonuna kadar firma sahipleri ve çalışanlar bizimle sürekli iletişim halindeydi ve ilgiliydiler. Söyledikleri saatte geldiler, evi toparlama işlemi çok hızlı oldu, aynı şekilde evin taşınması ve yerleştirilmesi işlemi de çok hızlı oldu. Hiçbir eşyamız kırılmadı ve hasar görmedi. Kendilerine ailem adına teşekkür ederim.Kurulum


Kurulum aşamasında eşyaların ait olduğu alana yerleştirilmesi, kurulum ihtiyacı olan mobilyaların kurulumunun tamamlanması önem taşır. Kurulumun doğru yapılması ve doğru ekipmanlar ile yapılması çok önemlidir. Buda ancak işin ehli biri tarafından yapılırsa sağlıklı olur. Mobilyanın yanlış montajı yaralanmalar veya yatağın yanlış montajı sizi bir gece uykusuz bırakabilir. Kurulum konusunda deneyimli ekip ile çalışan nakliyat firmasını bulmanız da çok önemli.

Mobilya Kurulumu

Nakliyat firmasının kurulum için tecrübeli kişiler ile çalışıp çalışmadığını nereden bilebiliriz? Tabi ki müşteri yorumlarını inceleyerek anlayabiliriz.

Sabah anlaştığımız saatten 15 dakika önce geldiler. Özenle eşyaları paketlediler. Dolap ve yatakları montaj eden amcaya teşekkürler, eski evde yataklar gıcırdıyordu öyle güzel montaj yaptı ki artık ses yok! Bir sokak üstte oturan annemin evine bulaşık makinesini bırakmamız gerekiyordu hiç sorun etmeden hallettiler.


Süreç iyi bir nakliye firması tarafından atlanmadan bu şekilde ilerleyebilir. Müşteri yorumları firmaları iyi hizmet vermek için motive etmektedir. Olumlu bir müşteri yorumunun ona başka müşteriler getireceğinin veya olumsuz bir müşteri yorumu müşteri kaybı anlamına geldiğinin farkında olduğu için daha özenli davranmaktadırlar. Firmalar kendi prestijini, referanslarınızı önemseyerek sürece sadık kalarak memnuniyetinizi sağlama çabasında olur. Firma iyi bir iş çıkarmanın yanında sürekliliğini sağlamanın adımlarını atar. Bu doğrultuda ilerleyen nakliye firmaları hem yorumlar ile kendini daha iyi anlatır hem de iş akışının süreklilik kazanması onu daha iyi yorumlar için heveslendirir. Evden eve nakliyat hiç bu kadar olmamıştı diyenlerin tercih ettiği firmaları görmek için, Enakliyat web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İşte son olarak evden eve nakliyatın, müşteri yorumları olan nakliyat firmaları ile ne kadar kolay olduğunu iyi anlatan bir müşteri yorumu daha…

İlk defa evimi bir firmayla taşıdım. Bu kadar rahat geçeceğini hiç tahmin etmemiştim. Pazar sabahı 7 de oradayız dediler ve bütün işi Güngören'den Bahçeşehir'e 11:30'a kadar hallettiler. Hem seri hem titiz bir işçilik ile tüm isteklerimizi yerine getirdiler. Onlardan tek bir şey için rica ettim kızımın odasına dikkat edin diye onlar da sağ olsunlar en son kızımın odasını taşıdılar ve ilk onu kurdular, tek çizik dahi olmadan. Fiyatta diğer firmalara göre çok avantajlı. Yok dediler "Öyle uygun görünür ama işçiler bahşiş isterler", kimse bahşiş istemedi. Anlaştığımız evden eve nakliyat fiyatı neyse o fiyata bitti taşıma... Tekrar teşekkür ederim Nurullah Bey ve arkadaşlarına...

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas