Nakliyat Firmaları Arasında Seçim Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler


 

İster ofisinizi ister evinizi taşıyor olun, en kritik bölüm nakliyat firmasının seçimidir. Çünkü taşınmanızın mihenk taşı nakliyat firmanızın çalışma şekli olacaktır.

Seçiminiz sizi vezir de edebilir, maalesef rezil de. Nakliyat firması seçiminizi kolaylaştırmak adına size birkaç öneride bulunabilir ve göz önünde tutmanız gereken önemli noktalara dikkatinizi çekebiliriz.


Araştırmaya Önem Verin!


Kurumsal bir firma ile çalışmanız, bir sorun yaşamanız durumunda size profesyonel yaklaşım ile dönüş yapması açısından çok önemlidir. Peki, her kurumsal firmada bu yaklaşım mevcut mu? Cevap kocaman bir hayır, maalesef! Bu nedenle çalışacağınız nakliyat firmasını iyi araştırın, varsa müşteri yorumlarını farklı platformlar üzerinden kontrol edin. Firmanız ile görüşürken sadece fiyat üzerine konuşmayın, nasıl bir hizmet almak istiyorsanız hizmetin kalitesini arttırmak için pazarlık yapın. Fiyatı, hizmet çeşidinizi ve kalitesini belirledikten sonra konuşun. İyi bir taşınma için temenni yetmez biraz çalışmak gerekir. Taşınmak eylemi sizi baştan ayağa, hem maddi hem manevi yoracak, en azından nakliyat firmanız saç baş yoldurmasın değil mi?


Masraftan Kaçınırken Yeni Masraflara Davetiye Çıkarmayın!


Taşınırken sizin kadar yorulan diğer bir parçanız pek tabi cüzdanınız. Masraflarınızı minimuma çekmek için nakliyat firmasının uygun fiyatlı olmasını hatta mümkünse oldukça uygun fiyatlı olmasını isteyebilirsiniz. Bir de şöyle bir gerçek var ki; fiyat düştükçe profesyonellik azalabilir. Siz fiyatı aşağıya çektikçe nakliyat firması hizmet kalitesini aşağıya çekerek istediğiniz fiyata iner. En pahalısı en iyisidir demiyoruz ancak piyasanın çok çok altında teklif sunanlardan kaçınmayı tercih etmenizi öneririz. Ortalama fiyatlar hakkında Enakliyat.com.tr’nin fiyat hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Fiyat hesaplama aracının size verdiği fiyat aralığında taşınmanız daha iyi hizmet alma ihtimalinizi artırır.


Söz Uçar Yazı Kalır!


Nakliyat firmanız ile kararlaştırdığınız her şeyin yazılı olmasına özen gösterin. Telefon görüşmesi sonucu kararlaştırdığını her adımı sms ile nakliyat firmanıza gönderin böylece anlaştığınız şartlar yazılı hale gelir. Eşyalarınızı resimlerini ve bina giriş resimlerini de firma ile paylaşın. Ne kadar bilgi paylaşırsanız iyi bir taşınma gerçekleştirme ihtimaliniz o kadar artar.

Nakliyat firmasıyla anlaşma esnasında karşılıklı bir sözleşme imzalanır. Umarız bu önemli detayı atlamıyorsunuzdur. Tercih yaparken, firmaların sözleşmelerini incelemek de karar aşamasında size yardımcı olacaktır. Sözleşmede haklarınız ne kadar korunuyor, ne kadar detaya inilmiş, paketleme malzemeleri nedir ve hangi kalitededir gibi önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Acı tatlı anılarınızı paylaştığınız vefakâr eşyalarınızın nelere maruz kalacağı size bağlı. Onlara hak ettiğini verin.


Referans ve Kullanıcı Yorumları!


Daha önce denenmişi ve memnun kalınmış olanı tercih etmek de önemli maddelerden biri. İnternet elinizin altında ve firma hakkında yazılan yorumlara ulaşmak oldukça basit. Nakliyat firmalarını daha önce tercih etmiş kişilerin olumlu ya da olumsuz yorumları kararınızı vermenize oldukça yardımcı olacaktır. Firmaların referansları ise size çalışma ağı ve büyüklüğü konusunda birer ipucu. Ancak bu referansların sitede sıralanan büyük şirket isimleri dolu sayfalar ile karıştırmayın. Aşağıdaki yorumlar konuyu daha iyi açıklamaktadır.

  1. Altuğ Karaman
    Mükemmel 9.6 - KADIKÖY > SARIYER
    “Geçen sene de aynı firma ile taşınmıştım. Bu sene de ilk tercihim Varyap oldu. Son derece sorunsuz bir taşınmaydı. Her taşıma sırasında olabilecek ufak tefek şeyler oldu ama bunlar da doğaldı. Desteklerinden ve ilgilerinden dolayı tüm ekibe teşekkür ederim.”


  2. Pendik SGK Müdürü VEYSEL ACAR
    Mükemmel 10 - BALIKESİR > İSTANBUL
    “Nakliye işleri yapan firmayı internetten Enakliyat sitesinden buldum kendilerini tebrik ediyorum. Şahsım Pendik SGK Müdürü olarak verilen hizmetten çok memnun kaldım. Özelikle firma sahiplerinden çalışanlarına çok çok teşekkür ediyorum. Verilen hizmetin tüm nakliye firmalarına örnek olmasını temenni ediyorum.”


Her Sözü Veren Firmadan Uzak Durun


Karar verirken dikkat etmeniz gereken bir konu da her isteğinize evet diyen firmalara bir soru işareti koymanızı öneriyoruz. Bu genellikle işi almak için her sözü veren ancak taşıma günü bu sözlerin büyük çoğunluğunun unutulduğuna şahit olursunuz. Hatta konu tamamen "verilen bu sözlere ne oldu" ya döner ve taşınma tam bir işkence olabilir.

İşte tam da bu yüzden anlaştığınız şartları sms ile yazılı hale getirmenizi öneriyoruz. Eğer telefon görüşmesi sonrası verilen sözleri bir sms ile gönderirseniz firma yetkilisi bu işin kolay olmayacağını anlar ve yan çizmeye başlar. Böylece bir kötü taşınma tecrübesi yaşamaktan kurtulursunuz.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas