Ofis Taşıma Firmaları İçin 7 Önemli Öneri


 

Çalışmalarınız işe yaradı ve kadrosunda bulunduğunuz şirket kâra geçti. Patronunuz, katıldığınız son toplantıda kadro genişletme ve yeni bir ofis kelimelerini aynı cümle içerisinde kullandı. Ofisin taşınması konusunda da çalışanlardan destek istedi. Tamam, panik yok. Bu yazıda bir ofisin pratik şekilde nasıl taşınabileceğini anlatacağız.

Herkesin hayalindeki geniş ofislere taşınmak, sanıldığı kadar korkutucu bir şey değildir. Sadece normal çalışma hayatınızda yaptığınız gibi bir iş planı çıkarmak ve neyi, nereye, nasıl yerleştireceğinize karar vermeniz gerekiyor, o kadar. Tabii taşınma aşamasında büyük desteğini göreceğiniz çeşitli ebatlarda birkaç koli, kolilerin üzerine çeşitli notlar alabilmek için kalın uçlu marker, çeşitli büyüklüklerde poşet, koli bandı, metrelerce kalın ip ve balon kabarcıklı naylon gerekli. Hazırsanız başlayalım.


1- Toparlanma Vakti Kablolara İyi Bakın


Öncelikle kullandığınız telefon, bilgisayar, yazıcı gibi aygıtların kablolarını toparlayıp poşetlere doldurun. Eğer cihazların kablolarını karıştırma ihtimaliniz varsa, ayrı ayrı poşetlere koymanız iyi olur.


2- Elektronik Eşyalara İyi Davranın


Elektronik eşyaları balon kabarcıklı naylonlarla bir güzel sarıp sarmalayın ve ardından sıkıca bantlayın. Uygun büyüklükteki kolilere artık bu aygıtları koyabilirsiniz. Çeşitli sarsıntılara karşı, koli içerisine almış olduğunuz kabarcıklı naylonlarla destek yapmayı ihmal etmeyin. Koliyi arzu ederseniz sıkıca bantlayın.


3- Masa, Sandalyeler ve Mobilyaların Paketlenmesi


Gelelim masa, sandalye ve dolaplara. Eğer bu ürünlerin sökülme ihtimali varsa ve tekrar birleştirebilecekseniz, size tavsiyemiz sökmeniz yönünde. Ancak bu ürünlerin kurulumları üçüncü parti şirketler tarafından yapıldıysa, bulundukları şekilde paketleme işlemi gerçekleştirmeniz uygun olur. Sahip olduğunuz kabarcıklı naylonlar burada da çok işinize yarayacak. İlgili ofis eşyalarını da dikkatlice sardıktan sonra bantlayarak taşımaya hazır hale gelebilirsiniz.


4- Evrakların Toplanmasına Özen Gösterin


Dolaplarınızdaki evrak ve çekmecelerinizde bulunan dosyalar taşınma sırasında en dikkat etmeniz gereken eşyalar olacak. Zira bu eşyaların yerlerini kaybederseniz ya da yanlış departmanlar bu eşyalara erişirse işiniz hayli aksayabilir. Taşınma için aldığınız küçük ve orta boy kolilerin içlerine dosya ve evrakları karışmayacak şekilde kademe kademe yerleştirin.

Kolileri kapattığınızda mutlaka kutu içerikleriyle, dosyaların hangi departmana ait olduğuyla ve kim tarafından açılacağıyla ilgili bilgiler yazmayı ihmal etmeyin. Dosyalar birçok eşyadan daha ağır olabileceğinden büyük koliler yerine ufak kolileri tercih edin. Büyük bir koliyi ağzına kadar evrak doldurursanız o koliyi hiçbir babayiğit yerinden kımıldatamayabilir.


5- Tv ve Ekranların Paketlenmesi


Tv ve ekranların paketlenmesine özen göstermek gerekir. Kötü paketleme bu elektronik eşyaları kaybetme anlamına gelebilir. Özellikle ekranların paketlenmesi için strafor kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Bir kez sardığın televizyonun ekran kısmına iki santimetrelik bir strafor koyarak tekrar paketleyin. Böylece ekran için özel bir koruma sağlamış olursunuz.


6- Koltuk ve Kanepeler


Ofis koltuklarını taşırken yerden kazanmak için demonte edip taşıyabilirsiniz. Demonte yapılmadan taşınırken çok fazla yer kaplarlar. Koltukların üstlerine yük yüklenemediği için kamyona en son yükleyin. Tekerleklerine dikkat edin ofis koltuğu için tekerlek her şeydir o olmazsa olmaz. Kanepeler nispeten daha kolaydır. Hem demonte etmeden taşınabilir istenirse nakliyat kamyonunda üzerine yükte yüklenebilir. Kanepeler taşınırken kirlenmemelerine dikkat etmek için streç kullanmanızı tavsiye ederiz.


7- Merhaba Yeni Ofis


Yeni ofisinize nihayet taşındınız. Sıra kolileri açıp içindekilerin çıkarılmasına; masa, evrak dolabı gibi zor taşınan eşyaların açılmasına ve elektronik cihazların kurulmasına geldi. Önce büyük eşyalardan başlayarak paketleri dikkatlice açın. Paketlerin sökülmesi sırasında maket bıçakları işe yarayacaktır. Acele etmeyin, çıkarılan paketler içerisinde kaybolmamak için önce paketlerden geriye kalanları ortalıktan uzaklaştırın. Dolap ve masa çekmeceleri içerisine yerleştirilecek dosya ve malzemeleri sırayla çıkartın. Son olarak elektronik eşyaları da çıkarıp, kendi kablolarıyla bağladıktan sonra büyük bir maceradan başarıyla çıkmış olacaksınız.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas