İyi Bir Nakliyat Firmasında Olması Gereken 9 Temel Özellik


 

Şehir içi ve şehirlerarası taşımacılık işleriniz kolayca ve sorunsuz bir şekilde yerine gelsin istiyorsanız kendinize iyi bir nakliye firması bulmanız gerekir.

Gerçek müşteri yorumlarını incelemediğiniz sürece tüm nakliyat firmaları bizim için aynı konumdadır ve aralarından seçim yapabilmemiz bir hayli güçleşir. Bir nakliyat firmasının yardımına ihtiyaç duyarsanız şu 9 noktaya dikkat etmeniz iyi bir firma seçmek açısından size oldukça yardımcı olacaktır.


1) Güvenilir Nakliyat Firması, İhtiyacınızı Tam Olarak Anlar ve Buna Yönelik Çözümler Sunar


Taşınma süreci ambalajlamadan sigorta poliçesine kadar pek çok ince noktayı içinde barındırır. Tüm detaylar önceden masaya yatırılmalı ve taşınma işlemine başlanmadan önce kesinliğe kavuşturulmalıdır. Aklınıza takılan sorulara geçiştirme cevaplar veren firmaların yapacağı işten memnun kalma ihtimaliniz pek yüksek olmayacaktır.


2) Kaliteli Nakliye Firmaları, Size Kesin Cevapları Sağlamadan Önce Eşyanız Hakkında Her Şeyi Öğrenmek İster


Taşınma mahallinde gerekli tüm bilgileri toplayarak şirkete ileten eksperler ile veya eşya listesi ve resimleri sayesinde taşınmanın boyutu belirlenebilir. Nakliyat firmasının size sağlayacağı hizmetler ve karşılığı olan ücret böylece netlik kazanır. Sadece telefon görüşmesi ve sıralanan eşya isimleri ile hizmetin boyutunu kestirmek çok zordur. Nakliyenin yapılacağı gün işe başlayan firma önceden yaptığı planlama sayesinde hızlı ve sorunsuz bir taşınma süreci yaşamanızı sağlar. Aksi halde işin başından sonuna kadar sürekli sorun ve stres artacaktır.


3) Güvenilir Firmalar Size Değil Taşıyacağı Eşyalara Yoğunlaşır


Güvenilir firmalar tüm ayrıntılar kesinleştikten sonra fiyat teklifi yapar ve yanıtınızı beklemeye geçer. Verilen süre içerisinde aramamanız halinde durumu teyit etmek maksadıyla sizi arar ve kararınızı öğrenir. Gün boyunca sizi arayarak fikrinizi değiştirmeye çalışmak asla yapacakları türden bir hareket değildir.


4) İşinin Ehli Firmalar Anlaştığınız Şartları Sözleşme İle Yazılı Hale Getirir


Anlaştığınız firma siz istemeden anlaştığınız şartları yazılı hale getirir ve bunu karşılıklı imzalamanızı talep eder. Böylece her iki taraf da sorumluluklarının farkında olur. Sizinle yazılı herhangi bir şey imzalamak istemeyen nakliyat firmalarına nasıl güvenebilirsiniz? Bugün söylediğini yarın inkâr edebilir. Yazılı anlaşmalar tam olarak böyle durumların önüne geçmek için vardır.


5) İyi Bir Nakliyat Firması İçin İnternet Sitesi Olmazsa Olmazlardandır


İyi firmaların web siteleri firma hakkında kısa bilgi, yetkilileri, verilen hizmetler, adres ve irtibat telefonları, yetki belgeleri, araç durumları hakkında yeterli bilgi sahibi olabileceğiniz zenginliğe sahiptir. Sitede sunumu yapılanlar ile hizmetinize sunulanlar birebir aynı olacaktır.


6) İyi Firmalar Kendilerini Yüceltmek İçin Rakiplerini Kötülemezler


İyi firmalar rakiplerinin kötülüğünü değil kendi meziyetlerini ortaya dökerler. İşin yapılma biçimini ve taşıdığı riskleri diğer firmaların yaşadığı kötü tecrübeler üzerinden aktarmaya çalışan ve kıyasa giren firmaların kendileri de pek güven vermeyecektir. Rakibini kötüleyerek işi almak isteyen nakliyat firmaları sadece kendilerini aldatırlar.


7) Kaliteli Nakliyat Firmaları Taşıma İşlerini Kendi Araçları ve Uzman Ekipleriyle Yaparlar


Eğer sözleşmede “yüklenici firma taşıma işlemini başka bir firmaya yaptırabilir” şeklinde bir ibare varsa bu taşıyıcı firmanın işi başka bir firmaya devredebileceği anlamına gelir. Sonuç olarak hiç hayalinizde olmayan, belki de ilk etapta elediğiniz bir firmayı yeniden karşınızda bulabileceğinizin bilincinde olarak sözleşmenin bu gibi ifadeler taşımadığına emin olun. Ayrıca sözleşmeye taşımaya gelebilecek muhtemel kamyonların plakalarını da ekleyin. Böylece işin başında önlem almış olursunuz. Başka plakalı bir kamyonun gelmesi gibi talepleri kabul etmeyin. Israrcı olan firmalardan da uzak durun.


8) İyi Firmalar Taşıma Sonrası Beraber Tüm Eşyaları Kontrol Eder Eşyayı Bırakıp Kaçmaz


Taşıma bittikten hemen sonra kapının yolunu gözleyen, bir an önce çıksak da gitsek havasında olan bir firmanı müşterisini memnun etme ihtimali çok düşüktür. Verdiği hizmeti geliştirmenin ve müşteri memnuniyetinin önemini anlamış bir firmanın davranışı bunun tam aksine olacaktır. Beraber eşyaların kontrolünü yaptıktan, size memnuniyet durumunuzu ve başka bir talebinizin olup olmadığını sorduktan sonra çıkmayı düşünür.


9) İyi Firmalar Müşteri Memnuniyetine ve Olumlu yada Olumsuz Geri Dönüşlere Önem Verirler


Gerek kendi web sitelerinde gerek uygun platformlarda müşteri memnuniyeti üzerine geri dönüşümleri alan, telefon ile memnuniyet durumunu sorgulayan ve bunları açık yüreklilikle paylaşan firmalar kaliteyi arayan firmalardır.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas