Nakliyat Firmanızla Her Detayı Paylaşın Belirsizlikleri Ortadan Kaldırın


 

Evden eve nakliyat sürecinizde ne kadar çok belirsiz durum varsa taşınma işiniz aynı oranda sıkıntılı ve stresli devam eder. Bu belirsiz durumlar sizin ve taşınacağınız firma arasındaki bilgi alışverişleridir. Endişelenmenize gerek yok, her gün binlerce insan taşınıyor ve bu o kadar da korkulacak bir iş değil. Çünkü Enakliyat olarak tuttuğumuz istatistiklere göre bizimle taşınan her 100 kişiden 89'u aldığı hizmetten gayet memnun.

Enakliyat olarak sizin iyi bir taşınma hizmeti alabilmeniz için size hizmet verecek olan evden eve nakliyat firmalarını birçok kritere göre değerlendiriyoruz. Enakliyat, firma başvurusu yapmış firmaların %23'ünü üyeliğe kabul etmiş ve size hizmet verebilecek standartlara uygun bulmuş. Ayrıca her gün Enakliyat üzerinden taşınan insanlar bu firmaları denetlemeye devam ediyorlar. Firmadan aldıkları hizmet hakkında görüşlerini yazıyorlar ve bu hizmeti 10 üzerinden puanlıyorlar. Burada küçük bir hatırlatma yapayım. Enakliyat'ın üyeliğini kabul ettiği bu %23'lük firmaların müşteri memnuniyet oranı %89. “Pekii ya ben %11 lik kısma düşersem ne olacak?” diyebilirsiniz. Açıklayayım.

Taşınmaya karar verdiğiniz anda yada taşınmanız kesinleştiği anda hemen evinizde taşıyacağınız eşyaların bir listesini oluşturun. Unutmayın ne kadar az belirsizlik o kadar iyi bir taşınma demektir. Ne işe yarayacak bu eşya listesi? Tabi ki fiyat teklifi isteyeceğiniz nakliyat firmasına onun hangi eşyalar için fiyat vermesini istediğinizi belirtecek ve daha doğru fiyat teklifleri alacaksınız. Eğer Enakliyat üzerinden bir ihale başlattıysanız (yada başlatacaksanız) eşya detayı kısmına bütün taşınacak eşyalarınızı tek tek yazın. Anlaştığınız evden eve nakliyat firmasıyla bir sözleşme imzalayın. Sözleşmede anlaşmaya vardığınız fiyatı ve diğer belirsiz durumları mutlaka yazın. Ne dir bu belirsiz durumlar? Anlaşmaya vardığınız fiyata KDV dahil mi değil mi? Eşyaları kim paketleyecek? Taşımaya kaç işçiyle gelinecek? Hangi ölçülerde bir kamyon gelecek? Hatta gelecek kamyonun plakası nedir? Biz Enakliyat olarak taşınma işinden memnun kalmayan müşteriler üzerinde araştırmalar yapıyoruz. Kesinlikle aldığı hizmetten memnun kalmayan müşterilerimizin memnun olamama nedenleri yukarıda yazdığım belirsizlik durumlarını ihmal etmelerinden başka bir şey değil.

Size endişelenmemeniz gerektiğini söylemiştim. Artık iyi bir taşınma deneyimi yaşamanız için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Belirsizlikleri ortadan kaldırın, onları işin başında görmezden gelirseniz muhakkak tekrar karşınıza çıkacaktır. Artık işin başında mı ortasında mı yoksa sonunda mı karşınıza çıkar bilemiyorum. Yine belirsizlik :)), belirsizlikleri netleştirin ve stressiz taşının.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas