Evden Eve Nakliyat Nasıl Yönetilmeli ve Nelere Dikkat Etmeli (Örnek Çalışma)

 


​İki evden eve nakliyat tecrübemizin üzerinden bazen aylar çoğunlukla yıllar geçmiş oluyor. Dolayısıyla edindiğimiz deneyimleri bir sonraki maceraya taşımak çok mümkün olmuyor. Çünkü çoğu tecrübe unutulup gidiyor.

Bu nedenle taşınmadan önce nelere dikkat etmeli diye bir Google araması yaparsanız, daha önce yazdığımız yazılar ile karşılaşacak ve süreci daha iyi planlayabileceksiniz. Araştırma yapmadan süreç hakkında bilgi sahibi olmadan taşınmayın.

Evden eve nakliyat sürecinin daha kolay yönetilmesi ve planlaması için sürekli çalışmalar yapıyoruz. Test edip işe yarayacağını düşündüğümüz tecrübelerimizi paylaşmaya çalışıyoruz.

İşte hem taşınmayı düşünenler hem de evden eve nakliyat firmalarının aslında süreci nasıl planlamalı gerektiği gösteren güzle biz yazı yararlı olması dileğiyle...

İş başlamadan önce var olan süreci kısaca özetlemek istiyorum. Evden eve nakliyat firmasından teklif almak için firmayı arar ve kabaca evinizin oda sayısını, katları ve nereden nereye taşınacağınızı il veya ilçe olarak telefonun karşısındakine iletirsiniz.

Böylece nakliyeci de eşyanızı ne kadara taşıyacağını söyler eğer fiyatta anlaşırsanız taşınma gününe karar verirsiniz ve firma taşıma günü gelip taşımayı yapar.

İyi Bir Evden Eve Eve Nakliyat İçin Unutulmaması Gereken 3 Kural


Sizce bu kadar bilgi yeterli mi?

Kesinlikle yeterli olmadığını biz biliyoruz sizde bunun farkında olun. Peki ne yapmalı diyorsanız işte size örnek bir taşınma süreci yönetimi…

Benim tavsiyem telefon ile ilk görüşmede tanıştıktan ve istediğiniz hizmeti anlattıktan sonra süreci tamamen yazılı yürütmeniz yönünde.

Böylece anlaştığınız her detay yazılı olacak ve kendiliğinden evden eve nakliyat sözleşmeniz hazırlanmış olacak. Bu yazışmalar hazırlayacağınız her sözleşmeden daha sağlıklıdır.

Evden eve nakliyat firması ile taşıma süreci nasıl yönetilmeli, sizin ve firmanın üstüne düşen görevler nelerdir. Aşağıda resimde bu süreç karşılıklı nasıl yönetilmiş görebilirsiniz. İlk görüşmeden sonra eşya resimlerinin paylaşılması ile taşınmaya hazırlık başlamış oluyor.

En iyi nakliyat sözleşmesi

Yukarıdaki yazışmalarda evden eve nakliyat için ihtiyaç duyulacak her detay var ve karşılıklı bu detaylar yazılı hale getirilmiş. Her nakliyecinin bu süreci böyle yönetmesi gerektiğini düşünüyoruz. Eğer nakliyeci bu süreci başlatmıyorsa siz başlatın.

Detaylarınızı nakliyat firmasına yazın ve onunda size vereceği hizmeti yazmasını isteyin. Böylece her şey net olur.

Teknolojiden de yararlanmayı ihmal etmeyin. Ekspertize gitmeden masa başında hem evin içindeki tüm eşyaları görebiliyor hemde sok ve bina girişlerini görebiliyorsunuz. Taşınma günü kamyonun binanın bulunduğu sokağa veya siteye girmemesi gibi sorunları böylece taşınmadan günlerce önce görmüş ve varsa önlem almaya başlayabilirsiniz. Taşınma günü bu sorunlar genellikle daha pahalıya çözülüyor.


Eşya resimleri ile de aslında ne kadar ve nasıl bir eşya taşıyacağınızı bilirsiniz. Böylece taşımayı yapacak kamyon, işçi ve taşıma malzemelerini belirleyebilirsiniz.

Google Maps ile eşyanın taşınacağı sokakları nasıl gezeceğimizi görmeye ne dersiniz?

Google Maps ile taşınacağınız sokağı görebilir resimlerini çekip nakliyecinizle paylaşabilirsiniz. Nasıl mı?

Google maps

Google Maps web sitesine gittikten sonra (google haritalar ve google da aratın) sağ altta küçük bir adam simgesi var. O adamın kolundan tutun ve görmek istediğiniz sokağın üzerine bırakın. Adamın kolundan tutup sokakların üstüne götürdüğünüzde bazı sokaklar mavi renge dönecek bu google o sokakların hepsini gezmiş demek işte bu kadar.

google maps sokak görünümü

Google maps ile ilk adresi ziyaret etmek için adresi google haritalarda sol üstte bulunan arama çubuğuna yazıyoruz ve evin bulunduğu sokakta gezmeye başlıyoruz. Adresi bulduk ve incelemeye başlıyoruz. Kamyon nereye park edebilir nasıl sakak yeterince geniş mi? İşte sonuçlar.

Dumankaya Yenişehir Evleri

Eşyanın alınacağı Dumankaya Yenişehir evleri giriş kapısı görülüyor. Evden eve nakliyat araçlarının büyük çoğunluğunun bu kapıdan geçemeyeceği görülüyor. Bu durum müşteriye yazılınca başka bir girişin daha olduğu site güvenliği tarafından teyit ediliyor o giriş büyük araçlar için müsaitmiş.

Sahrayıcedit Dere Sokak

Eşyanın taşınacağı yeni evinde adresi yazılınca bu sefer o sokak inceleniyor. Bu sokağın da müsait olduğu görülüyor artık taşınma için her hagi bir engel yok ve taşınma günü beklenmeye başlanıyor.

Artık taşınmaya hazırsanız sizin için nakliyat firmalarından 2 dakikada 10'dan fazla​ teklif toplamaya ne dersiniz?

En İyi Nakliyat Firmalarından Ücretsiz Fiyat Teklifleri Alın!​

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas