Evden Eve Nakliyat Araçları

 Evden eve nakliyatın ana unsurlarından biri olan kamyonları tanımanın daha rahat bir taşınma getireceğini düşünüyorum. Düşüncemin nedeni ise birçok defa bu kamyonların giremediği sokak ve siteler ile karşılaştık. Birçok defa eşyaların sığmadığı kamyonlar nedeniyle taşınmalar ertelendi. Bu kamyon ve kamyonetleri tanırsak ihtiyacımız olanı bilirsek daha rahat bir taşınmama deneğimi yaşayabiliriz. Bu ihtimalin peşinden koşmaya karar verdim her aracı tek tek tanıtmaya karar verdim.
Kamyonetlerden başlayarak tanıtmaya karar verdim küçük olandan başlayarak en büyük olana kadar hepsinin ne kadar eşya alacağından ne kadar uzun ve ne kadar yüksek olduğunu paylaşmak istiyorum. Böylece taşınmaya gelecek kamyonun sitenizin kapısından geçip geçmeyeceğini bilebilirsiniz.

1 oda için evden eve nakliyat kamyoneti

1 Nolu Araç
Bu araç görüldüğü gibi ancak bir oda ev eşyası alabilecek hacimde uzunluğu genelde 2,50 metre oluyor. Nakliyat firmaları bu sınırları biraz zorlayarak hacmi 11 metre küplere çıkarabiliyor. 1+1 Ev eşyası sığar mı diye soranlar olabilir. Bunu hacim hesaplama uygulamamız ile test ettik. Cevap kesinlikle hayır. Çok az eşya seçmemize rağmen 16 metre küpü aştı. Salonda sadece koltuk takımı seçtik, yatak odasından yatak ve gardırop, beyaz eşyalar ve tüm evden 10 koli eşya çıkacağını varsaydığımızda bile bu aracın hacmini aşıyor.

Eğer sadece bir oda eşya taşıyacak veya birkaç parça eşya taşımayı düşünüyorsanız bu kamyonet tam ihtiyacınıza göre.

1+1 ev eşyasi için kamyonet

2 Nolu Araç

1+1 ev eşyalarını taşımaya genellikle bu kamyonet ile gider nakliyeciler. Evet 1+1 ev eşyaları için idealdir ancak eğer evin metre karesi büyükse örneğin 80 metrekare veya daha üstü ise bu kamyonet böyle bir evdeki tüm eşyaları almayabilir. Orta boy 100 koli bu kamyonete rahatlıkla sığar ama daha fazlası dışarıda kalabilir. Benim evim 2+1 ancak eşyam az diye bu kamyon taşımaya gelecekse iyi hesap yapmanız lazım yarı yolda kalmamak için.

Bu kamyonetin en büyük avantajı özellikle Şişli ve Beyoğlu gibi sokakları dar olan ilçeler için ideal araçlardır. Eğer böyle bir ilçede oturuyorsanız nakliyat firmasından böyle bir araç ve iki sefer taşıma için pazarlık yapmanızı öneriyoruz. Böylece en uygun fiyatla rahat taşınabilirsiniz. 

2+1 ev eşyasi için ideal kamyon

3 Nolu Araç
Evden eve nakliyat için en çok kullanılan kamyon çeşididir. Çünkü taşınacak evlerin çok büyük bölümü bu kamyona sığmaktadır. Birçok 3+1 ev ile 2+1 evler bu kamyonla rahat taşınmaktadır. Özellikle yeni yapılan konutlar biraz daha küçük yapılıyor. Bu nedenle bu 3+1 ev eşyaları bu kamyonla çok rahat taşınabiliyor. Ancak her 3+1 bu kamyon ile taşınır diyemeyiz. Özellikle evinde çok koli çıkan veya çok fazla kitap bulunan evlerdeki eşyalar bu kamyona sığmaz bunu defalarca test ettik.

Eğer evinizde hem büyük bir salonunuz hemde oturma odanızda koltuk takımınız varsa bu kamyon size biraz küçük gelebilir. Ama eviniz 2+1 ise büyük bir olasılık ile bu kamyon işinizi görecektir. Ancak koli ve hurç sayısı önemli buna dikkat edin. Eşyalarımın hacmini nasıl belirleyeceğim diyorsanız 3+1 ev eşyam nasıl bir kamyona sığar başlıklı yazımızı incelemelisiniz.

3+1 ev eşyasi için kamyon

4 Nolu Araç
İşte bu kamyon için her 3+1 ev eşyası sığar diyebiliriz. Eğer sizde evinizde fazla eşya olduğunu düşünüyorsanız seçmeniz gereken kamyon bu kamyondur. Nakliyeciler bu kamyonu daha çok altı teker olarak adlandırırlar. Evden eve nakliyat için en çok kullanılan ikinci kamyon çeşidi budur. Bu kamyon aynı zamanda şehirler arası evden eve nakliyat içinde sıklıkla kullanılır. Bu kamyonun 4+1 ev eşyasını alma ihtimalide yarı yarıyadır. Burada dikkat etmeniz gereken detay evin 160 metrekare den daha fazla olması durumunda ihtimal daha da azalır. Evde kullanılan odaların niteliği de ve içindeki eşya miktarları kamyona eşyanın sığıp sığmayacağını doğrudan etkiler.

3+1 evinizin taşıması için bu kamyon gelir ve eşyalarınız bu kamyona sığmaz ise nakliyeci küçük kamyon göndermiş dememek için önlem alın. Şüpheleriniz varsa eşyanızın hacmini hesaplayın. Sektörde kullanılan bu kamyonların 47 metreküpe kadar olanları var. Eğer eşyanızın hacmi 50 metreküp ve üstü ise bir sonraki kamyonu tercih etmeniz gerekir.

4+1 ev eşyasi için kamyon

5 Nolu Araç

Bu kamyon evden eve nakliyat sektöründe kullanılan en büyük kamyondur. 10 teker olarak isimlendirilir. Daha çok eşya alması için bu kamyonlar hem üstten hemde arkadan biraz daha uzatılır ve 65 metreküpe kadar çıkarılır. Ancak 65 metreküpten daha fazla hacme sahip bir kamyonu biz henüz görmedik. Eğer eşyanızın hacmi 65 metreküp veya daha fazla ise sizin evinizi taşımak için iki adet nakliyat kamyonuna ihtiyaç var demektir. Bu görüşmeyi fiyat teklifi alırken yapmak yerine taşınma işinin ortasında başlarsanız daha fazla ödeme yapmak durumunda kalırsınız haberiniz olsun.

Şehirlerarası evden eve nakliyat için bu kamyona iki adet 3+1 ev eşyası yükleyip kalan boşluğu da parça eşyalar ile doldurmak mümkün. Eğer taşınacak iki eviniz varsa veya aynı bölgeye taşınan bir arkadaşınız varsa beraber taşınmayı da düşünebilirsiniz. Kamyon tercihinizi de 10 tekerden yana kullanın diğer kamyonların her iki eşyayı alma durumu şüphelidir.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas