3+1 Ev Eşyam Nasıl Bir Nakliyat Kamyonuna Sığar

 


Taşınmak zor ve maliyetli bir iş olmasının yanında çoğunlukla plansız olarak yürütülen bir süreçtir. Plansız yürüyen süreç taşınmayı daha zor ve daha maliyetli hale getiriyor. Basit bir plan bile size daha rahat bir evden eve nakliyat süreci getirecektir.
En basit plan eşyanızın ne kadar olduğunu tespit etmekle başlayabilir. Taşınacak eşyanızı belirledikten sonra, ne kadar büyüklükteki bir nakliyat kamyonu ev eşyanızı alabilir bunu da netleştirin.
Eşyanızın nasıl bir nakliyat kamyonuna sığacağını belirlemenin en kolay yolu Hacim Hesaplama uygulamamızı kullanmaktır. Bu uygulama ile her odada bulunana eşyaları seçin ve size ne kadar büyüklükte bir araca ihtiyacınız olduğunu söylesin. Basit bir yazılım ile her eşyanın maksimum ve minimum hacimlerini baz alarak size maksimum ve minimum bir eşya hacmi çıkarır. Uygulama defalarca test edildi ve verdiği sonuçlar dikkate alınabilecek kadar iyi sonuçlar veriyor.

Bu yazımızda biz de standart bir 3+1 evde bulunana eşyaların hacmini hesaplayıp nasıl bir nakliyat kamyonuna ihtiyacımız olduğunu netleştirmeye çalışacağız. Hadi başlayalım...

Salon Eşyaları: Üçlü koltuk, ikili koltuk, 2 adet tekli koltuk, TV, TV ünitesi, zigon sehpa, orta sehpa, masa, 6 adet sandalye, 2 adet gümüşlük, 1 adet kitaplık, 2 adet saksılı çiçek, 2 adet halı, vantilatör, avize, duvar aynası, 6 adet koli

Eşya Adedi: 31

Salon Eşyaları Hacmi: max: 16.16 m3 min: 11.42 m3

Seçtiğimiz eşyalar doğrultusunda salon eşyalarımız 16.86 m3 ile 11.88 m3 arasında bir hacim kaplayacağı anlaşılıyor. Diğer odalar için tek aynı işlemi gerçekleştirelim.

Yatak Odası Eşyaları: Çift kişilik yatak, 6 kapılı gardırop, iki adet komidin, şifonyer, tuvalet masası, boy aynası, TV, halı, avize, 2 adet abajur, 2 adet valiz ve 6 adet koli.

Eşya Adedi: 21

Yatak Odası Eşyaları Hacmi: max: 11.71 min: 9.5 m3

Genç Odası Eşyaları: Tek kişilik yatak, 3 kapılı gardırop, çekyat, bilgisayar, bilgisayar masası, koltuk, kitaplık, orta sehpa, halı, avize ve 3 adet koli. Eşya

Adedi:13

Genç Odası Eşyaları Hacmi: max: 8.95 m3 min: 6.59 m3

2. Genç Odası Eşyaları: Tek kişilik yatak, 3 kapılı gardırop, çekyat, bilgisayar, bilgisayar masası, koltuk, kitaplık, orta sehpa, halı, avize ve 3 adet koli.

Eşya Adedi:13

2. Genç Odası Eşyaları Hacmi: max: 8.95 m3 min: 6.59 m3

Mutfak Eşyaları: Buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, masa, 4 adet sandalye, su sebili, çöp kovası, halı ve 8 adet koli.

Eşya Adedi:18

Mutfak Eşyaları Hacmi: max: 8.46m3 min: 5.99m3

Banyo Eşyaları: Çamaşır makinesi, 2 adet banyo dolabı, ayna, çamaşır sepeti ve 2 adet koli.

Eşya Adedi:7

Banyo Eşyaları Hacmi: max: 2.54 m3 min: 1.72 m3

Diğer Eşyalar: Klima, portmanto, ayakkabılık, elektrikli süpürge ve 2 adet koli.

Eşya Adedi:6

Diğer Eşyaların Hacmi: max: 2.82 m3 min: 2.29m3


Sonuç:

Toplam Eşyaların Hacmi: max: 59.59 m3 min: 44.10 m3Evden eve nakliyat kamyonları


Çıkan sonuç ihtiyacınız olan nakliyat kamyonu hakkında bilgi veriyor. Kamyonun ne kadarlık bir hacme sahip olması gerektiğini söylüyor. Burada önemli iki nokta var. Eğer hesapladığınız sonuç bizimki gibi neredeyse 60 metreküpe ulaşıyorsa daha dikkatli olmanız gerekir. Çünkü 3+1 ev için taşımaya gönderilen kamyonların en büyük olanın hacmi 60 metre küp sınırındadır. Yani yüksek ihtimal gelen kamyona eşyalarınız sığmayacak buna hazırlıklı olun.

Ayrıca yukarıda evden eve nakliyat kamyonları ve sahip oldukları hacimleri görüyorsunuz. Çıkan sonuca göre ihtiyacınız olan kamyonu nakliyat firmanız ile paylaşın. Taşınma günü stres yaşamayın.

Peki, ne yapmalı böyle bir durumda…

1- Maliyetlere Katlanın: Eğer iyi bir plan yapmadıysanız muhtemelen eşyalarınız için ikinci bir nakliyat kamyonu daha gelmesi gerekir. Buda nakliyat fiyatının 50% artması anlamına gelir. 50% yi söylerken en iyi ihtimal ile bu rakamı söyledim.

2- Hacim Hesaplama İle Önlem Alın: Eğer eşyalarınızın gelebilecek nakliyat kamyonuna sığmayacağını belirlerseniz bu ekstra maliyetlere katlanmak zorunda kalmazsınız. Yukarıda açıklamaya çalıştığımız şekilde sizde eşyalarınızın hacmini hesaplayın ve olası maliyetleri önceden engelleyin.

Taşınmayı iki nakliyat kamyonunun yapması sizin ilk anlaştığınız fiyatı neredeyse 2. kamyon için tekrar ödemeniz anlamına gelir. Bunun neden böyle olduğunu sorgulamayın her sektörün böyle iş kuralları vardır.

Bazen söyle itirazlar duyuyoruz “Nakliyat firmasına eşyalarımı tek tek saymak zorunda mıyım? ” diye buna cevabımız her zaman kocaman bir “EVET ” oluyor. Sadece saymayın birde yazılı hale getirin diyoruz. Bu nedenle hazır bir Eşya Listesi hazırladık.

3- Fazla Eşyalardan Kurtulun: Eğer fazla para ödemek istemiyor ve bazı eşyaları artık görmekten sıkıldıysanız yapmanız gereken en iyi şey onlardan kurtulmak.

Ne kadar eşyanız olursa olsun eğer taşınmanız gerekiyorsa taşınmanızı Enakliyat ile kolayca planlayabilirsiniz.

Şimdi fiyat teklifi al formunu doldurun ve nakliyat firmalarından hızlıca fiyat teklifleri alın, teklif veren firmaların müşteri yorumları, reytingleri ve fiyatlarını kıyaslayarak bir nakliyat firması seçebilirsiniz.

Ayrıca eşyalarınızı taşınma sürecinde kırılmaya, çizilmeye, kaybolmaya veya çalınmaya karşı sigortalayabilirsiniz, böylece gözünüz arkada kalmaz.

Enakliyat ekibi tüm taşınma sürecinizi izler ve denetler, siz de süreç içinde rahatsız olduğunuz yada gördüğünüz problemleri Enakliyat ekibine iletebilirsiniz. Enakliyat ekibi hızlıca problemi çözecektir.

Taşınmak çok sık yapılan bir iş olmadığı için taşınma sürecinde sektörü bilen profesyonellerden destek alarak taşınmak işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas