Avrupa Yakası Evden Eve Nakliyat Firmaları

 Artık İstanbul’u iki ayrı şehir olarak Avrupa ve Asya olarak değerlendiriyoruz. Neden mi? 3. Köprünün açılması ile nakliyecinin iki yaka arası git gel mesafesi Bursa ya git gel mesafesine eşitlenmiş durumda. Siz henüz fark etmediniz mi?

3. Köprü geçiş fiyatları ile ilgili yazımızda bu mesafeyi incelemiş ve tespitini yapmıştım. Şişli ilçesinden Kadıköy ilçesine gelmek isteyen nakliyeci 3. Köprüyü kullanırsa 2. Köprüye göre dört kat daha fazla mesafe kat ediyor. Ayrıca neredeyse 9 kat daha fazla köprü geçiş ücreti ödüyor.

İşte tam olarak bu mesafe ve köprü geçiş ücretleri farkından dolayı artık nakliyeciler özelliklede evden eve nakliyeciler için İstanbul artık iki farklı şehir gibi muamele görüyor. Avrupa Asya arası yapılan nakliyat işleri de sanki şehirlerarası evden eve nakliyatmış gibi fiyatlandırılıyor.

Peki, bu maliyetlerden kaçmanın bir yolu var mı?

Eğer Avrupa yakasından Asya yakasına taşınacaksanız bu maliyetler maalesef nakliyat fiyatınıza yansıyacaktır. Ancak eğer Avrupa yakasında bir taşınma işlemi gerçekleştirecekseniz tercihinizi Avrupa yakası nakliyat şirketlerinden yana kullanmanız lazım böylece taşıma işini yapacak nakliyeci iki yaka arası git gel yapmamış olacak.

Burada da karşımıza şöyle bir sorun çıkıyor. Hangi firma Avrupa yakası nakliyat firması hangisi değil? Nasıl tespit yapabiliriz? Evet, bu ayrımı yapmak kolay değil, gerçekten biraz çabalamamız gerekli. Arama motorun da üst sıralara çıkmak ve müşteri kaçırmak için İstanbul evden eve nakliyat firmalarının çoğunun hem 0212 hem de 0216 ile başlayan numaraları var.
 
Sadece 0212 ile başlayan numaraları da esas almaya ne dersiniz? Böyle söyleyince benim 220 tane web sitem var diyen nakliyeci gözümün önüne geldi. İstediği her ilçeye özel site yaptırmak çok kolay…

Ne dersiniz bir test yapalım mı? Google araması bize ne sunacak beraber bakalım…

Şişli evden eve nakliyat firmaları” yazıp ara butonuna tıkladım ve karşıma çıkan ilk siteye tıkladım. İşte sonuçları sizde görüyorsunuz? Sadece 0850 ile başlayan bir numara ve cep telefonu numarası her hangi bir veriye ulaşamadık. İletişim sayfasına tıklıyoruz karşımızda yine aynı numaralar ve adreste yok. Ekran görüntülerini sizinle paylaşmak isterdim ancak bunu yapamıyorum.

2. Sıradaki firmaya tıkladığımda ise karşıma en başta anlattığım gördüğüm telefon numaraları 0212 ve 0216 birde cep telefonu var. Yine bir veriye ulaşamadık.
 
3. Sıradaki sayfaya tıkladığımızda ise bu sefer bir nakliyat platformuna denk geldim. Burada sayfa boyunca firma reklamları dizilmiş yani reklam herkese açık sadece şişli firmalarına değil. Yine bir net veriye ulaşamadık.

Gördüğünüz gibi gerçekten Avrupa yakasına ait bir nakliyat firması bulmak zormuş. Birde yıllarını bu sektörde geçirmiş biri olarak ben daha rahat anlayabiliyorum. Hangi firma aslında gerçekten nerede hizmet veriyor biliyorum. Peki, üç yılda bir taşınıyorsanız siz nasıl seçim yapabilirsiniz?

Biri çıkıp sanana isteyen her firma istediği ilçede hizmet verebilir diye? Ancak biz burada doğru firmaya ulaşarak tasarruf yapmak istiyoruz. Bu nedenle bu kadar ince eliyoruz. Kimseye garezimiz yok.

İşte bu durum diğer birçok ilçede de aynı şekilde Google aramaları sonucu çıkan hangi firma nerede hizmet veriyor bilmek zor. Bu nedenle Enakliyat üzerinden size teklif veren firmanın aslında hangi ilçede hizmet verdiğinizi profilinden sizinle paylaşıyoruz. Bunu yapmanızın gerekçesi böylece hangi nakliyat şirketi size yakın hangisi değil görebilirsiniz. Tercih yaparken bu etkenlerde bir nebze rol oynar.

Kolayca bir Avrupa yakası nakliyat firması bulmak istiyorum diyorsanız size kolay bir önerim var. Enakliyat, evet Fiyat Teklifi Al formunu doldurun. Merak etmeyin iki dakikadan fazla sürmez formu doldurmanız. Ardından fiyat teklifleri gelmeye başlar.

Siz özellikle Avrupa yakası evden eve nakliyat şirketlerinden teklif almak istiyorsunuz. Arayın müşteri temsilcinizi ve şu basit teklifte bulunun. “Lütfen bana birkaç Avrupa yakası nakliyat firmasından daha teklif alabilir misiniz?” Birkaç dakika içinde 4-5 belki 6 Avrupa yakası nakliyat firmasının teklifini bana özel sayfanızda görebilirsiniz. İşte bu kadar basit…

Ne dersiniz denemeye değmez mi?

O zaman hadi Fiyat Teklif Al formunu dolduralım.

Ayrıca müşteri temsilcinizden size en yakın firmanın hangisi olduğunu da öğrenebilirsizin. Bakın bu hizmet başka yerde yok. Hem de tüm bu hizmetler  ücretsiz en güzel tarafı da bu…

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas