Ulaşımın En Kolay Olduğu İstanbul Semtleri

 İstanbul gibi büyük ve sürekli hareketli olan bir metropolde, hayat kalitenizi arttıracak en önemli şey; okul, iş ve sosyal hayatınıza yakın olan bir semtte oturabilmektir. Eğer bu imkanlara sahip bir ev bulamazsanız ulaşım bakımından sıkıntı yaşamayacağınız bir semtte oturmanız tercih etmek daha iyi bir tercih olacaktır. Bu yazımızda size bu konuda yardımcı olacak semt önerilerimizi yazdık.

Bu önerilerimizi yazarken dikkat ettiğimiz en önemli detay farklı ulaşım seçeneklerine sahip ilçeleri sıraladık. İstanbul’un her hangi bir ilçesine gitmek için kaç farklı ulaşım aracı seçebiliyor ve bunlara ne kadar uzaktasınız. Şöyle bir örnek verirsek daha iyi anlaşılacaktır.

Eğer Sancaktepe de oturmayı düşünüyorsanız başka her hangi bir yere gitmek için kullanacağınız toplu ulaşım seçenekleriniz minibüs ve otobüsten ibaret. Bizce bu seçenekler ulaşım açısından pek iyi değil.

İstanbul’un büyük çoğunluğunda sadece bu iki ulaşım seçeneği var diye düşünmeyin. Örneğin  Çekmeköy Sancaktepe’nin komşu ilçesi  (henüz metro inşaatı bitmedi) ama orada farklı bir ulaşım seçeneği olarak dolmuş var. Bu bizce önemli bir fark. Sancaktepe’de bu seçenek henüz yok ve eğer işiniz biraz acil ise dolmuşlar gerçekten büyük bir kolaylık.

Kolay ulaşımdan kastımız trafik sıkışıklığı az değildir. Artık istanbul’un neredeyse her bölgesinde trafikte saatler harcamak mümkün. Bu nedenle farklı ulaşım imkanlarını ön plana aldık.  

Kadıköy

Söğütlüçeşme metrobüs durağına sahip olan semtten ayrıca Avrupa Yakası'nın birçok durağına vapur seferleri de düzenleniyor. 10-15 dakikalık bir vapur yolculuğu sonunda Avrupa yakasındaki birçok rıhtıma ulaşım sağlanıyor. İstediğiniz zaman istediğiniz vasıtayla çevre semtlere kolaylıkla gidebileceğiniz Kadıköy'deki hareketli ve sosyal yaşam alanı da bu semtte geçirilen zamanı daha keyifli bir hale getiriyor. En önemli buluşma noktalarından biri ise Boğa Heykeli.

Şişli

Avrupa Yakası'nın merkezinde bulunan ve çevredeki semtlere ulaşımın da kolay olduğu bir evde oturmak istiyorsanız en önemli merkezlerden biri Şişli. Çeşitli alışveriş merkezleri sayesinde kolaylıkla ihtiyaçlarınızı satın alırken, birçok ulaşım vasıtasından da faydalanabilirsiniz. Kurtuluş, Feriköy, Nişantaşı gibi ilçeleri ile Şişli İstanbul'un en gözde semtleri arasında yer alıyor.

Üsküdar

Marmaray durağı ve Avrupa Yakası'na sıklıkla yapılan motor seferleri ile Anadolu Yakası'nın göz bebeği Üsküdar, sahilde bulunan eşsiz boğaz manzarasına sahip çay bahçeleri ve romantik Kız Kulesi manzarasıyla popülerliğini katlayarak arttırmaya devam ediyor.

Beşiktaş

Anadolu yakasında ulaşım kolaylığı ile dikkat çeken Üsküdar gibi, Avrupa Yakası'nda da Beşiktaş semti bu yönüyle en popüler ve en çok ilgi gören İstanbul semtlerinden biridir. Bu semtin popüler olmasındaki en büyük etken ise dilediğiniz anda karşıya geçebileceğiniz deniz seferleri. Taksim ve Galata Kulesi'ne olan yakınlığı ise bu semti biraz daha turistik bir hale getirmektedir. Haftanın her günü sürekli yoğun olan kahvaltı salonları, semtin merkezine çok yakın bir konumdadır.

Bostancı

Bostancı,kıtalar arası seyahate imkan tanıyan sarı dolmuşları, deniz otobüsleri, ada vapurları ve metro hattıyla İstanbul'un dilediğiniz semtine dilediğiniz şekilde yolculuk etmenize olanak sağlıyor. Sahilde bulunan uzun sahil şeridi ve sakin kafeleri ise huzurlu zamanlarınızın en büyük yol arkadaşı oluyor. Bostancı Gösteri Merkezi ile kültürel aktivite eksikliği yaşamanıza imkan kalmıyor.

Mecidiyeköy

Metro, metrobüs ve otobüs hatlarıyla dilediğiniz semte kolaylıkla ulaşabileceğiniz seçenekler bulunduran bu semt, popüler alışveriş merkezleriyle de ihtiyaçlarınıza karşılık veren bir kapasiteye sahiptir. Avrupa Yakası'nda bulunan Mecidiyeköy'den Tuzla ve Beylikdüzü'ne tek vasıtayla ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas