Osman Gazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Tablosu

 


Osman Gazi Köprüsü Geçiş Ücretleri Belirlendi İşte Her Sınıf Araç İçin Geçiş Ücretleri


30 Haziran günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla hizmete açılan Osman Gazi Köprüsü bayram boyunca ücretsiz olması nedeniyle sık kullanılan bir güzergâh oldu. Açılıştan günler sonra köprünün işletme hakkını elinde tutan Otoyol A.Ş. geçiş ücretlerini nihayet açıkladı. Merak ile beklenen geçiş ücretleri araç sınıfına göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır.


Osmangazi köprüsü geçiş ücretleri 2023


  • 1. sınıf araçlar (Aks Aralığı 3.20’den küçük 2 akslı araç) Osmangazi Köprüsü’nden geçerken 190 TL,
  • 2. sınıf araçlar (Aks Aralığı 3.20’ye eşit ve büyük 2 akslı araç) 300 TL,
  • 3. sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 3 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 3 olan araç) 355 TL,
  • 4. sınıf araçlar (Yere değen aks sayısı 4 veya 5 olan veya çektiği araç ile birlikte yere değen toplam aks sayısı 4 veya 5 olan araç) 475 TL,
  • 5. sınıf araçlar ise (Yere değen aks sayısı 6, 7, 8 ve daha fazla olan araç) 595 TL,
  • 6. sınıf araçlar ise (motosiklet) 130 TL ödeyecek.

Araç sınıfına göre 190 TL’den başlayan ücretler 595 TL’ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca köprüden sonra Gemlik’e kadar olan otoyol ücretleri bu fiyatların dışında ve dönüş güzergâhında köprü gişelerinden ödeme alınmaktadır. Otoyol ücreti de 2,25 TL’den başlamaktadır.

11 Temmuz saat 07:00’a kadar ücretsiz olacak köprünün bu tarihten sonra kullanımı merak konusu oldu. Birçok kesim tarafında köprü ücretleri pahalı bulunurken Eskihisar Topçular Feribot seferlerinin durumu da merakla beklenmektedir. Osman Gazi Köprüsü geçiş ücretlerinin feribot seferlerinden pahalı açıklanması feribotunda yeterince araç ile hizmet vermeye devam edeceğini göstermektedir. Seçeneklerin bol olması her zaman halka yaramıştır. Feribot seçeneğinin olması köprünün işletmesini üstlenen şirketi hem frenlemekte hem de benzer bir hizmetin nasıl fiyatlandığı ile ilgili bu hizmeti kullanmak isteyen herkese bir fikir vermektedir. Şuana kadarki genel kanı fiyatların yüksek olduğu yönünde ama sürprizlere açık olun diyorum.

Otoyol A.Ş. Osmangazi Köprüsü ile bağlantılı olan kendisinin yaptığı otoyollar için de ücret alacak. Osmangazi Köprüsü ile Yalova Altınova, Kılıç, Orhangazi ve Gemlik arasındaki yolları kullanarak bu dört gişeden geçecek olanlar ayrıca ücret ödeyecekler.

Osmangazi Köprüsü’nden çıkacak bir otomobil yaklaşık 2-3 kilometre uzaklıktaki Altınova gişelerinden çıktığında ayrıca 2,25 TL ödeyecek.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas