Evinize Bambaşka Bir Hava Katacak Küçük Ama Etkili Dekorasyon Önerileri

 Şık döşenmiş, dışarıdan gelenlerin huzur bulduğu bir ev dekorasyonu yaratmak için çok büyük bütçeler gerekmez. Bazı dekorasyon hileleri ile herkes evini maddi durumunun elverdiğince güzelleştirebilir.

İç mimarların ve tasarımcıların paylaştığı birtakım dekorasyon sırlarını takip ederek, evinizi şimdi olduğundan çok daha zarif ve huzurlu hale getirebilirsiniz. Yastıklardan duvar boyasına kadar bazı basit çözümler, işinize mutlaka yarayacaktır. Bu yazımızda evinize bambaşka bir hava katacak küçük ama etkili dekorasyon önerilerinden 5 tanesini sizler için derledik.

1-Küçük odalarınızı daha büyük gösterin!

Bir odayı büyük göstermek için yuvarlak halı kullanmayı deneyin. Çünkü daire sonsuzluğu simgeler ve siz yuvarlak bir halı kullanarak sınırları olmayan soyut bir simgeyi realiteye taşımış olursunuz.


Küçük odalarınızı daha büyük gösterin


2-Güneşin etkisini önemseyin!

Bol pencereli ve güneş alan odalarınızı ışıkla doldurun! O odaya girenler, içlerinin aydınlandığını ve ferahladığını hissetsinler. Yani üç tarafında pencere olan bir odayı perdelerle boğmayın. Böylesi odalarda ışığı mükemmel yansıtan açık fildişi versiyonu renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bol ışıklı bir odadaki renk yansımasını güneş sarısından daha iyi yansıtan bir renk yoktur. Bu düzenlemeyi yaptığınızda bol ışıklı odanızdan diğer odalara pozitif enerji yayılacaktır.


güneşin etkisini önemseyin


3-Benzer boyutta resimler kullanın!

Oturma odanızdaki kanepenin arkasındaki boşluğa asacağınız resim, ya da resimler, evinizin havasını değiştirecek önemli bir detaydır. Bu duvarı birbirine benzeyen görüntü ve çerçevelerle boş bir tuval gibi kullanabilirsiniz. Özellikle kanepenizin ardına uygun boyutlu bir resim bulamadığınızda bu yöntem işinize oldukça yarayacaktır. Resimler arasındaki mesafeyi eşit ölçtüğünüzde görüntü çok daha hoş bir hale gelir.


benzer boyutta resimler kullanın


4-Işıklandırma farklılık yaratır!

Birbirine benzeyen standart aydınlatma ekipmanları yerine, çok daha özgün ve özel tasarımlı avizeler ve lambalar, lambaderler kullanarak evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Evinizdeki eşyaların çizgisine göre seçeceğiniz abajurlar, mumlar ve lambalar, yaratıcılığınızın sınırlarıyla orantılı olarak evinizi güzelleştiren en pratik çözümler arasında yer alırlar.


ışıklandırma fark yaratır


5-Aynalarla derinleştirin!

Aynalar sadece dekoratif bir unsur olarak kalmazlar, ayrıca kullanıldıkları mekana derinlik de katarlar. Görsel olarak genişletmek istediğiniz her alanda ayna kullanabilirsiniz. Fakat aynaları yerleştirirken istemediğiniz görüntüleri yansıtmadığından emin olmalısınız. Örneğin banyo kapısını yansıtan bir ayna, muhtemelen hoşunuza gitmeyecektir. Tam tersine doğru yerleştirilmiş bir ayna ile odayı aydınlatabilir, ilave bir ışıltı ekleyebilir ve görüntüsüne yeni bir boyut katabilirsiniz. Parçalı ve kendi içinde dekoratif bir teması olan aynalar ile yeni bir anlam yakalamanız da elbette mümkün. Yeter ki evinizi dekore ederken hayal gücünüz özgür bırakın!


aynalar ile odalarınızı derinleştirin

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas