Evinizi Çiçekler İle Süslemenin Farklı ve Kolay Yolları

 Yeşili ve çiçekleri seviyorsanız evinizi bu kolay yöntemleri uygulayarak bir çiçek bahçesine çevirebilirsiniz.

Doğal Işıktan Yararlanın

Çam vazolar ışığı çok iyi yansıtır, evinizin daha az ışık olan köşelerini çam vazolar ile süsleyin. Cam vazolar ışığı iyi dağıtacak ve bu köşelerin daha iyi aydınlanmasını sağlayacaktır. Vazodaki çiçeklerin renkleri ile evinizin bu az ışık alan köşeleri hem renklenecek hem de sizi daha iyi hissettirecektir.

Minik Bahçeler Oluşturun

Daha çok balıklar için kullanılan oval kavanozların içini renkli çakıllar ile doldurun çakılların üstüne çiçek toprağı serpin ve bu kavanozlar da ufak çiçekler yetiştirin. Çam kenarları veya evinizin girişine yerleştireceğiniz bu kavanozlar evinizin havasını değiştirecektir.


minik bahçeler oluşturun


minik bahçeler


minik bahçler 2


Kitaplıklarınızı Renklendirin

Kitaplık raflarına yerleştireceğiniz sarmaşık veya aşağıya doğru uzayan çiçekler size Babil’in asma bahçelerini tekrar hatırlatacak.


kitaplık rafları için çiçekler


Dikey Bahçeler

Eğer tam anlamıyla rengârenk bir saksı istiyorsanız, büyükten küçüğe doğru iç içe yerleştireceğiniz saksılar ile birçok farklı renkteki çiçeği bir arada yetiştirebilirsiniz. Kaç katlı bir bahçe istiyorsanız o kadar farklı büyüklükte saksı seçmelisiniz. Saksıları bir miktar toprak doldurduktan sonra bir küçük saksıyı büyük saksının içine yerleştirin ve yan taraflarında kalan boşluğu tekrar toprak ile doldurun bu boşluklarda çiçeklerinizi yetiştirebilirsiniz.


dikey bahçeler


dikey bahçe 2


dikey bahçeler 3


İçecek Şişelerini Değerlendirin

Çam veya plastik şişeleri isteğinize göre kestikten sonra içlerini çiçek toprağı ile doldurun. Bu saksılarda daha çok mutfakta kullandığınız maydanoz, dereotu, fesleğen ve nane gibi bitkileri yetiştirin. Bazı yemeklerinizde bunları taze taze kullanarak yemeklerinizi de lezzetlendirebilirsiniz.

içeçek şişeleri için çiçek

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas