Evden Eve Nakliyatta Müşteri Memnuniyeti ve Enakliyat

 Kuruluş aşamasında durum tespiti yapmak için yeni taşınmış 700 tüketicinin anketimize verdiği cevapları esas alan ve 421 firmayı kapsayan bir piyasa araştırması yayınlamıştık. Söz konusu araştırmamızın sonuçları hiç de iç açıcı değildi.

Enakliyat’ın temel stratejisini evden eve nakliyatta müşteri memnuniyeti üzerine bina ettik. Bu konuda daima tüketicinin yanında yer alacak nakliyat firmalarından her koşulda müşteriyi memnun etmelerini isteyecektik. 

İşimiz kolay değildi çünkü bize üye olan evden eve nakliyat firmaları da aşağı yukarı araştırmamızda tespit ettiğimiz sektör davranışlarını sergileyen, ancak biraz dikkatli seçilmiş bir örnek kitleden ibaretti.

Sistemimizi dizayn ederken her evden eve taşınmadan sonra müşteriye aldığı hizmetten edindiği deneyimi puanlaması ve yorum yazması için bir kanal açtık. Müşteriler reyting sistemimizi ve müşteri yorumlarını çok sevdiler. 

Şu ana kadar sistemimizde 35 Binden fazla müşteri yorumu birikti. Yüzlerce müşteri yorumu olan çok sayıda evden eve nakliyat firmamız oluştu. Diğer bir ifade ile sistemimiz derinlik kazandı. Kurumsallaşmada bir miktar mesafe kat ettik.

Başlangıç yıllarında aldığımız müşteri yorumları arasında önemli ölçüde olumsuz yorum yer alıyordu. Sıklıkla firmalarımızın müşterileri mağdur ettikleri hikâyelerimiz oluyordu. Müşterilerin olumsuz yorumlarını firmaların profil sayfalarında yayınladık. Firmaların itirazlarına ise kulak tıkadık. Olumsuz yorumu olan firmalar iş alamadıklarını görerek müşteri yorumu ve reytinginin etkisini acı bir şekilde hissettiler.

Artık sürekli çalıştığımız firmalar bizim müşteri memnuniyeti konusunda pazarlığa açık olmadığımızı çok iyi anladılar ve ona göre davranıyorlar. Böylece geçen beş yıllık sürede Enakliyat’ın üyesi olan firmaların davranış setinde çok önemli bir değişim yaşandı. Son dönemlerde gelen firma yorumlarımıza baktığımda neredeyse olumsuz yorum yok. Müşterilerimiz memnuniyetlerini abartılı ifadelerle dile getiriyorlar.

Elde ettiğimiz sonuç bizi mutlu ediyor. Buna karşılık yorumların hep olumlu olması, acaba onların gerçekten müşteriler tarafından mı yazıldığı yoksa düzmece olabileceklerine dair şüphe uyandırma ihtimali de bizi endişelendiriyor.

35 bin yorum, 3 bin sayfalık bir kitap büyüklüğüne denk gelmektedir. Bu derece düzmece iş yapmak da gerçekten emek ister. Bizde o enerji yok. Enerjimizi daha çok işinize yarar içerikler yazmaya ayırdık ve evden eve nakliyat tavsiyeleri sayfamızda yüz sayfalık bir içerik oluşturabildik.

Enakliyat, evden eve nakliyatını tamamlayan müşterilerinden geri bildirim almak için basit dört soruluk bir anket yapmaya devam etmektedir. 

Bu gün itibariyle 12710 müşterimiz bu ankete katılım gösterdiler. Anketin sonunda free text yorum yazılacak bir alan var. Bu ankette yazılan yorumlar doğrudan Enakliyat’a yöneliktir.

Enakliyat’a gelen binden fazla yorumdan sadece bir parçasını aşağıda bulabilirsiniz. Noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz. Arada olumsuz birkaç yorum görebileceksiniz. Bundan sonra bu tür durumların tekrar etmemesi için de ilave tedbir almaya devam edeceğiz.

Bundan sonra da Enakliyat müşterilerinin kâbus yaşamadan huzur içinde evden eve nakliyat hizmeti almalarına aracılık etmek için elindeki tüm imkânları kullanmaya devam edecektir. İşimizin bittiğini, müşterilerimizin maruz kalabilecekleri bütün sorunları çözdüğümüzü iddia etmiyoruz, ama her gün daha iyiye gittiğimizi memnuniyetle görüyoruz.


Müşteri Yorumları


- “Teşekkürler daha iyi olamazdı zaten.

- Şirin İstanbul Nakliyat" Mesut bey ve ekibi" gibi kaliteli iş ortaklarınız olduğu sürece, her geçen gün daha da başarılı olacağınıza eminiz.

- Taşındığım firma tamamen yetersiz ve sorumluluklarından kaçınıyor

- Tavsiye ederim

- Hersey oldukca iyi ilgi alaka gayt yerinde tesekkurler e nakliyat

- BAŞARILAR DİLERİM

- Teker teker firma aramak zorunda birakmadiginiz icin tasinma sartlari girildikten sonra hizli bir iletisimle ve sonrasinda mustersinin takibini saglamkla başarılı bir iş cikartiyorsunuz tebrikler.

- Tesadüfen bulduğum bir site. Ama uygulamaya üye olup taşınmam bittikten sonra bile herkese anlattığım bir site. 

- Sistem kesinlikle başarılı. "Acaba..." diye endişeler oluyor ama hiç birinde sıkıntı yaşatmıyor. Gelişmesini ve yaygınlaşmasını dilerim. Emeği geçen herkese teşekkürler, İyi çalışmalar. Serkan AKSOY

- e nakliyata tesekkür ederim

- Site güzel site. İlgilenmeniz de çok hoş.

- Her aşamada arayıp bilgi vermeniz, bir sorun olup olmadığını sormanız çok hoş.Özenle seçilmiş, arkasında durabileceğiniz iyi firmalarla çalışmaya devam etmenizi ve popülerleştikçe çizginizden sapmamanızı umarım.

- FİRMALARA VİDEOLU TANITIM VE SABİT ADRES ZORUNLULUĞU GETİRİLMELİ. TEKLİF VERİLEN FİYATLARA SİGORTA ÜCRETİNİN DAHİL OLUP OLMADIĞININ DA BELİRTİLMESİ İÇİN BİR PARAMETRE EKLENMELİ. BAZI FİRMALAR EKSTRADAN SİGORTA ÜCRETİ TALEP ETMEKTELER. BUNLARIN DIŞINDA HİZMET ÇOK YARATICI VE FAYDALI, ELLERİNİZE SAĞLIK.

- Enakliyata çok teşekkür ederim çok keyifli bir taşıma oldu

- Sisteminizle yeni taşındım. Her sey mükemmel.

- çok basarili ve islevsel guvenilir bir site

- Böyle bir platform uygulamanızdan ötürü tebrik ediyorum.

- güzel bir sistem olmuş, böyle bir yerin var oldugunu bilmiyordum. elinize sağlık

- Enakliyat sayesinde evimizi en küçük kırılma dökülme olmadan en uygun fiyata,hızlı bir şekilde taşıdık. Bu nedenle Enakliyat bundan sonra taşınırsam eğer,bakacağım tek ve son site olacaktır. Bu hizmetiniz için çok teşekkürederiz. Herkese tavsiye edeceğim Saygılarımla Serkan Özdemir

- Enakliyata çok teşekkür ederim, enakliyatla tanismadan 6 ay önce baska site uzerinden taşınmıştim ama rezaletti enakliyat sayesinde çok rahat bir şekilde tasindim tüm çalışanlara teşekkür ederim

- Ennakliyata çok teşekkür ederim. İlk başvurumdan itibaren her aşamada çok ilgilendiler, beni yalnız bırakmadılar. Bir dost gibi davrandılar

- oldukça ilgili olmanızdan dolayı teşekkürler

- Tesekkurler e nakliyat

- enakliyata teşekkür ediyorum inanın çok memnun kaldım

- daha önce kendim araç, hamal bulup taşınmıştım. fakat çok pişman olmuş. hem para vermiş hem mağdur olmuştum. somurtkan kim olduğu belirsiz, referanssız kişilerle çalışmış oldum. fakat enakliyat bu olumsuzlukları giderdi. sistemi beğendim. memnun kaldım. sistemi olan referansı olan ciddi profesyonel bir iş akışı ile karşılaştım. bundan sonraki taşınmalarımı enakliyat üzerinden gerçekleştireceğim ve sizi çevreme tavsiye edeceğim.

- Kapora sistemini açıklığa kavuşturmanız gerekiyor. Zira kapora yatırıp yatırmamak müşterinin elinde sayfaya göre. Ancak taşıma şirketi bu meblayı anlaşma yapılan tutarın içinde değil ayrı değerlendiriyor ve o kapora miktarını da tahsil ediyor. Bu konuyu açıklığa kavuşturursanız memnun olurum.

- Egekoç firmasını tercih ettikleri için teşekkürler

- Herşey için tesekkur ederiz

- Elinize sağlık bu müthiş bir hizmet.

- Firmalar çok profostınel davranmıyor burda yazılankarla fırmaların uygulamaları arasında uçurum fark var.

- Firma kesinlikle cok ilgili. En uygun fiyatta firmayi bulmam icin cok yardimci oldular. Bir firmayla anlasana kadar hergün arayip takip ettiler. Bugün nihayat tasinma islemimiz bitti. Biter bitmez firma yetkilileri arayip bir sorun olup olmadigini kontrol ettiler.

- Sonuc olarak verdikleri hizmetten ve ÖZ DEVRAN NAKLIYATTAN cok memnun kaldim. Tesekkürler ENAKLIYAT ailesi.

- Gayet ilgili ve cok yardimci oldular. Tesekkurler

- ben eksik birşey bulamadım. herşey dört dörtlük.

- Ilgili ve tecrubeli bir ekip. Hepsine ilgilerinden ve tavsiyelerinden dolayi tesekkurler

- siteniz harika bi sistem!

- Enakliyet sitesi çok kısa sürede firma bulmama yardımcı olduğu için çok memnun kaldım.

- İlginiz ve işini iyi yapanlarla çalışmanız harika. iyi ki varsın Enakliyat.

- tavrınızı bu şekilde koruyun.

- Her sey cok iyi idi nKadri beye cok selam ve tesekkurler, yilmadan yardimlarini eksik etmediler.

- Teşekkürler,

- Asla asla asla tavsiye ademeyim bir firma değilsiniz. ne cektigimi ben biliyorum Allah kimseyi düşürmesin. Akli olan piyasadan arar bulur taşıyor sapasağlam eşyasını ve Amanında ve üstüne ek ücret istenmeden.

- SAYENİZDE NİHAYET İYİ BİR FİRMA İLE NAKLİYATIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM

- Herşey çok iyi teşekkür ederim

- Başarılarınızın devamını dilerim. Büyük katkınız oldu.

- Herkese tavsiye edecegim bir site. basarularini dilerim

- Bırakın nakliyesi arasın siz çok fazla arayip kafa karistiriyosunuz ama beni bu firmayla tanistirdiginiz için halinize yemiyecegim saygilar

- çok kullanışlı bir site çok memnun kaldım tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğim... teşekkürler

- İlgi alaka tek kelime ile mükemmel

- süper.

- Siteyi ilk defa kullanıyorum. Nakliye firmasını bulduğun andan itibaren benimle iletişime geçmeleri, işimin yapılması yönünde garanti vermeleri, bizzat bizimle ilgilenen bir müşteri temsilcisi atamalarını çok profesyonelce buldum. bundan sonra da nakliye işim olursa mutlaka ilk danışacağım yer olacaktır.

- Sözleşmelerin sizin araciliginiz çerçevesinde gerceklesmesi ve ücret odeme işlemlerinin de siteniz üzerinden yapılabilmesi daha uygun olabilir.

- Nakliyat firmalarının verilen fiyata göre değil de işini iyi yapma hevesinde olmaları müşteri kaybını önleyeceği kanaatindeyim.

- Tasinma öncesi ve sonrası musteri hizmetleri beni araması musteri olarak beni cok nemnun etti internet uzerindeki en mukemmel hizmeti ve kolayligi sunan ve bu kadar site icerisinde istedigime firmalara kolayca ulastigim icin mukemnel keyif aldım cok cok tesekkurler enakliyat

- Enakliyat.com'a ilgi ve alakaları için çok teşekkür ederim taşındığım gün arayıp ilgilenmeleri beni çok şaşırttı kendimi güvende hissettim ayrıca böyle bir siteye üye olduğum için çok memnunum bende arkadaşlarıma tavsiye ediyorum

- Güler yüzünüz hiç eksik olmasın :)

- E nakliyat çok teşekkür ederim böyle kaliteli bir himmet verdikleri için. ..

- Sonradan degisen fiyatlar hos degil. Bunun onune gecilmesi gerekiyor.

- çok iyi bir site tebrikler çizginizi bozmayın.

- Cok faydasını gordugum bir platform.. Tesekkurler

- Digital dünyaya adaptasyon açısından beklediğimden çok daha başarılı bir site. DÜzenli olarak iletişime geçip bilgi almanız çok iyiydi.

- Ödemenenin tamamıda online olacak şekilde bir seçenek eklenmesi faydalı olacaktır.

- Yorumlara bakarak fikir almak iyi. Fakat umarim belli bir sure sonra olumsuz yorumlari kaldirmiyosunuzdur. Kolay gelsin.

- Tavsiye edebileceğim herhangi bir konu yok işimizi gerçekten çok iyi yapıyorsunuz Tşk ler

- Sizlerin de bilgisi olduğu üzere 1.100 TL'ye anlaştığım o firma taşınmaya 36 saat kala fiyatı 1.300'e çıkardı, itiraz edince de tehditvari tutum takındılar. Bu tür firmaları uzak tutun müşterilerinizden. Zira müşteri temsilcileriniz başta Muhammed Bey olmak üzere konuştuğum herkes çok yardımcı oldular bu nahoş durum nedeniyle. Son olarak ; sahtekar firmalarla çalışmamanızı dilerim. Beni bu durumdan dolayı Özdilek nakliyata yönlendirdiğiniz için de teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

- Kadri bey e teşekkür ederim...

- Teknolojiyi yeteri kadar iyi kullanıyorsunuz, olumsuz hiç birşey bulamadım… başarınızın devamı dileğiyle tebrikler...iyi çalımalar...

- Teklif aşamasında ilginiz gerçekten iyiydi. Fakat taşınma sırasında ve sonrasında arayan kimsenin olmaması büyük bir eksiklik olduğunu düşünüyorum.

- güven ortamında tek bir tuş ile ihale yönetmek, yoğun ve meşgul insanlar için birebir.

- Talep et taşınmana yardımcı olsunlar.

- Çok başarılı buldum

- bu hizmet için çok teşekkür ederim çok memnun kaldım

- Çok güzel bir uygulama. Daha önce hep stres yaşardım. İlk defa problemle karşılaşmadan taşıma yaptırdım.

- Çok başarılı bir site. Teşekkür ederiz.

- Çok güzel bir sistem

- Enakliyat bizler için çok harika bir site insanların yükünü sırtından almak değimi tam oturur sanırım ilgi alaka sonsuz, sadece ihaleye giren firmalar için daha seçici davranmasını beklerim. Saygılarımla.

- sizlere çok teşekkür ederim böyle bir hizmeti sunduğunuz için en önemlisi de güvenilir olduğunuz için başarılarınızın devamını dilerim

-Süper hizmet teşekkürler

-Siteyi beğendim. İlk defa kullanmıştım. Bence sisteminiz güzel. Teklif alıp, nakliye firmalarına ulaşabiliyoruz.

-Büyük bir boşluğu doldurdunuz. Teşekkür ederiz.

-Önceki taşınmam sırasında sıklıkla arayarak süreci kontrol ediyordunuz. Bu defa böyle olmadı. Taşınma tarihini erkene almam bu konuda bir etken miydi bilemiyorum.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas