Beşiktaş'a Taşınmak ve Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 Avrupa Yakası’nın en gözde ilçelerinden biridir Beşiktaş, yaşamak için birçok kişinin tercihi bu boğaz ilçesi oluyor. Sakin ve huzurlu yaşamı ile eğlencenin bir arya geldiği Beşiktaş’a taşınmak için ilginizi çekebilecek bilgilerimiz var.

Beşiktaş adını Barbaros Hayrettin Paşa’nın gemilerini bağlamak için diktiği beş taştan aldığı rivayet edilir. Osmanlı döneminde saraylarla çevrilen bölge özellikle Kaptan-ı Deryaların tercih ettikleri bir semtti denilebilir. 1930 yılında Beyoğlu ilçesinden ayrılarak ilçe statüsü kazanan Beşiktaş’ta Aşiyan, Balmumcu, Bebek, Arnavutköy, Etiler, Kuruçeşme, Levent, Ortaköy ve Yıldız gibi hem tarihi hem de lüks semtler bulunmaktadır.

Beşiktaş sizin de taşınacak ilçeler listenizde ise yazımızı okuduktan sonra taşımak için bilgi alabileceğiniz Beşiktaş evden eve nakliyat sayfamızı ziyaret edin. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve nakliyat fiyatları hakkında bilgi sahibi olarak rahat taşının.

İstanbul’un Merkezinde Bulunuyor Olması

Beşiktaş konumu itibari ile İstanbul’un merkez ilçelerinden biridir. Birçok ilçeye kolay ulaşımı imkânı bulunmaktadır. İstanbul’da Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na kolayca geçebileceğiniz bir ilçe hem vapur seferleri hem de köprülere yakınlığıyla ulaşım birazda kolay. Beşiktaş isçin her yere yakın tabirini kullanırsak abartmış olmayız. Ayrıca keyifli boğaz yolculukları için vapur iskeleleri ayağınızın dibinde. Ayrıca metro, tramvay, finüküler ve deniz ulaşımının bulunduğu tek ilçe Beşiktaş Metrobüs hattı da ilçeden geçiyor ancak en yakın durak Zincirlikuyu durağıdır. Trafiğin sorun olduğu bir ilçede bu kadar farklı ulaşım seçeneklerine sahip olmak size zaman kazandıracaktır.

Keyifli Çarşısı

Beşiktaş’ın en meşhur yerlerinden biri olan Çarşı’da vaktin nasıl geçtiğini anlamak zor. İlçenin birbirinden güzel lezzetlerini kahvaltıdan başlayarak keşfedebilirsiniz. Köftecileri es geçmeyin hepsi birbirinden nefis mutfakları denemeden geçmeyin. Özellikle Beşiktaş maçlarında çarşı bambaşka bir havaya bürünür. Maç coşkusunu en iyi yaşayabileceğiniz yerlerden biridir Çarşı. Stada kadar marşlar söylenerek gerçekleştirilen yürüyüşler tüm stresinizi alacaktır.


Beşiktaş hakkında bilmeniz gerekenler


Yıldız Parkı ve Diğer Parklar

Yıldız Korusu olarak da bilinen tarihi park, İstanbul Boğazı'nı izlemek için en muhteşem noktalardan biri. Hafta sonları açık büfe kahvaltı sonrası saatlerce doğada yürüyebilme şansı sunan Yıldız Parkı, 1600'lerin başında ön plana çıkmış bir alan. 4. Murat, Yıldız Korusu'nu kızı Kaya Sultan'a hediye ettikten sonra bölgenin popülerliği de artmaya başlamış. Parkın hem yaşam alanlarına bu kadar yakın olması hem de oksijen ve huzurla dolu olması, İstanbul'un en güzel yerlerinden biri yapıyor. Ayrıca Beşiktaş doğal ortam konusunda sadece Yıldız Parkı değil Maçka Parkı'yla da sizi kendine hayran bırakacak. Hemen Maçka Parkı'nın yakınında bulunan Küçük Çiftlik Parkı da bahar ve yaz aylarındaki etkinlikleriyle sosyal hayatınızı renklendirecek.

Dolmabahçe Sarayı

Gün doğarken ayrı, gün batarken ayrı bir güzelliğe sahip olan Dolmabahçe Sarayı, önünden her geçtiğinizde size kim olduğunuzu hatırlatan bir yapı. Saati ise görkemiyle sizi her seferinde etkilemeyi başaracak. Güzelliğine fazla kaptırırsanız, boynunuz tutulabilir. O yüzden dikkatli bakmanızda fayda var. Ağaçlı yolda yapacağınız yürüyüşler, bisiklet gezileri sizi Maçka Parkı'ndan Yıldız Parkı'na götürebilir. Bol oksijenli, huzurlu ve sakin günler, Beşiktaş'ta sizi bekliyor.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas