U-ETDS IP Tanımlama Nedir Nasıl Yapılır?

 


Enakliyat Pro üzerinden evden eve nakliyat firması olarak u-etds yük bildirimi yapmak için ip tanımlaması yapıp, ip tanımlaması yaptıktan sonra E-devlet sayfasının size verdiği kullanıcı adı ve şifre ile Enakliyat Pro U-ETDS Bildirim ekranında bir kez giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Bir Kez giriş yapmanız yeterli olacak ve artık evden eve nakliyat firması olarak tüm bildirimlerinizi Enakliyat Pro üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

E-devlet’ giriş yapıp arama kutusuna “uetds IP Tanımlama” diye arama yaparsanız. Aşağıdaki gibi karşınıza iki seçenek çıkacak.


E-devlet uetds ip ekleme

1- Uetds IP Tanımlama İşlemleri (Gerçek Kişi) (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı)

2- Uetds IP Tanımlama İşlemleri (Tüzel Kişi) (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı)

Eğer K Belgenizde Adınız Soyadınız ile alınmışsa yani şahıs şirketi ise “Gerçek Kişi” seçeneğini seçip ilgili ekranda IP tanımlamasını yapabilirsiniz.

Eğer K Belgeniz Limited Şirket ve Anonim Şirket adına ise “Tüzel Kişi” seçeneğini seçip IP tanımlamasını yapabilirsiniz.

Seçeneklerden birini tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki görsel gibi bir ekran çıkacak. Henüz IP eklememiş iseniz sayfanın üst sağ kısmında “IP Ekle” butonuna tıklayın.

E-devlet u-etds ip tanımlama

Karşınıza çıkacak sayfaya IP Başlangıç kısmına 46.20.11.50 IP sini ekleyin. Sonra IP Ekle butonu ile IP’yi kaydedin. Aşağıdaki görselde olduğu gibi… IP Bitiş kısmına hiç bir şey eklemeyin.

E-devlet u-etds giriş için ip nasıl eklenir

IP Ekle butonuna tıkladıktan sonra işlemin başarılı olduğunu gösterecek aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

U-etds ip ekleme ve listeleme

IP adresi başarılı bir şekilde eklendi uyarısının hemen üstünde IP Listele butonuna tıklayın ve kullanıcı adı ve şifrenizi alacağınız ekranı açın.

U-ETDS tutanak görüntüleme

Yukarıdaki gibi eklenen IP adresini listeledikten sonra bu sayfanın üst kısmında bulunan Tutanak Görüntüle butonuna tıklayın ve açılan sayfada UETDS yük bildirimi için kullanacağınız kullanıcı adı ve şifrenizi alabilirsiniz.

U-ETDS kullanıcı adı ve şifre alma

Ekranda da görebileceğiniz gibi Gerçek servis Kullanıcı ve Gerçek Servis Şifrenizi bir yere yazıp veya kopyalayın Enakliyat Pro UETDS Bildirim ekranında kullanıcı ve şifre kısmına sadece bir kez eklemeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemi bir kez yapmanız durumunda artık tüm UETDS yük bildirim işlemlerinizi Enakliyat Pro ile kolayca yapabileceksiniz.Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas