Sorularla Evden Eve Nakliyat


 

Evden eve nakliyat çok sık gerçekleşen bir iş olmadığından daha önce edindiğimiz tecrübeleri de hatırlamak çok kolay olmuyor.

Bu nedenle taşınma işini daha kolay ve rahat nasıl gerçekleştirilebilir diye kafa yorduğumuz her seferde şu sonuca varıyoruz? Bilinçli olmak.

Eğer her aşama hakkında bilgili olursak yanlış tercihte bulunma olasılığımız o kadar daha az olacaktır.

İşte tamda bu nedenle birçok kişinin ve Enakliyat kullanıcıları için evden eve nakliyat sürecinde herkesin aklından geçebilecek aşağıdaki soruları cevaplamak istedik.

Aslında yazdığımız birçok yazıda bu sorulara hep değindik ama birde hepsi bir arada bulunursa hiç fena olmaz dedik ve işte sorularla evden eve nakliyat…


1- Nakliyat Firmaları Neden Evimin Oda Sayısı İle Bu Kadar İlgileniyorlar?

Çünkü oda sayısından giderek eşyanızın ne kadar hacim kaplayabileceklerini kestirmeye çalışıyorlar.

Kaç taşıma elemanının geleceği, ne kadar paketleme malzemesi alınacağı, nasıl bir nakliyat kamyonunun gönderileceği hep bu oda sayısı ile belirlenmektedir.

Özetle evinizin oda sayısı evden eve nakliyat için çok çok önemli bir bilgidir. Eğer balkon ve kilerinizde veya başka bir yerde de eşyanız varsa bunları da nakliyat firması ile paylaşmayı ihmal etmeyin.

2- Eşyalarımı Kendim Paketlersem Nakliyat Fiyatında Ne Kadar İndirim Alabilirim?


Eşyalarınızı siz paketlerseniz özellikle ufak tefek eşyaları, giysileri ve mutfak malzemelerini eviniz de bulunan eşya miktarı ile orantılı olacak şekilde 750 – 1500 TL arasında bir indirim alabilirsiniz.

Ancak burada unutulmaması gereken en önemli nokta eğer iyi bir paketleme yapmadıysanız taşıma sırasında kolinin dışında herhangi bir çökme, yırtılma ve ezilme olmadıysa sorumluluk sizdedir.

Bu nedenle iyi bir paketleme yapmalısınız eğer ben bu riski almak istemiyorum diyorsanız bırakın nakliyat firması yapsın.

Koltuk paketleme, gardırop sökme işlerine girmenizi önermiyoruz hem sizin için çok zahmetli hem de fiyata beklediğiniz gibi bir etkisi yok denecek kadar azdır.

3- Taşınmak için en iyi günler cumartesi ve Pazar mıdır?


Eğer gün seçeme konusunda esnekseniz size kesinlikle Cumartesi ve Pazar günlerini tavsiye etmeyiz.

Evden eve nakliyat sektörünün en yoğun olduğu günlerdir.

Yoğunluk demek baş ağrısı, acele, işi bir an önce bitirip yeni işe yetişmek demektir.

Bu nedenle biz nakliyat firmalarının en boş olduğu Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerini tavsiye ediyoruz. Taşınmak için en iyi gün başlıklı yazımızı da dilerseniz inceleyebilirsiniz.

4- Nakliyat Firmaları Hangi İşleri Yapar Hangilerini Yapmazlar?


Nakliyat firmaları evinizdeki tüm eşyaların demontajını yaparlar, paketler, yeni eve taşımasını gerçekleştirirler, dilediğiniz odalara eşyaları taşırlar, paketleri açar ve kurulumunu yaparlar.

Taşınırken piyano, kasa ve canlı hayvanlarınızın taşınması için firmayla görüşmeyi ihmal etmeyin bunlar için ekstra fiyatlama yapılır ev eşyasına dahil değillerdir.

Ayrıca nakliyat firmaları duvar delme işlerini yapmazlar duvara monte edilecek raflar ve dolaplarınız var ise bunu da firma ile görüşmeniz lazım.

Klima sökme işlerini de nakliyat firmalarının çok büyük kesimi üstlenmez.

Klima sökme işini nakliyat firmalarının yapmasını tavsiye etmiyoruz, tekrar takıp çalıştırmak daha maliyetli olabilir.

Temizlik işlerini de firmalar üstlenmezler, evi temizledim ayakkabıyla girmesinler derseniz bunun imkânsız olduğunu bilin.

Çalışanın sırtında yük varken ayakkabıyı çıkarmasını istemek en hafif tabiri ile insafsızlık olur.

Fazla kirlenmemesi için önlemler alın, mesela kullanmadığınız bir çarşafı girişe serin.

5- Şehir İçi Nakliyat Kaç Saat Sürer Ertesi Gün İşe Gidebilir Miyim?


Eşyanızın durumuna göre değişmekle eğer yolda çok fazla zaman harcanmamış ise aynı gün taşınma işlemi bitmektedir.

3+1 evinizin olduğunu varsayarak Kadıköy den Kartal’a evden eve nakliyat gerçekleştirilirken 99% saat 4 e kadar tüm taşıma ve kurulum işleri bitmiş olur.

Birkaç koli hariç tüm eşyalarınız açılmış eviniz yaşamaya hazır hale gelmiş olur. Sizde gönül rahatlığıyla ertesi gün işe gidebilirsiniz.

6- Sağlıklı Bir Taşınma İçin Nakliyat Firmasının Bilmesi Gereken En Önemli Detaylar Nelerdir?


Evinizin Oda Sayısı ve Eşya Miktarı

Nakliyat firmasına ne kadar eşyanız oldu net bir şekilde özellikle yazılı olarak bildirmeniz çok önemlidir. İşinizi kolaylaştırmak için Eşya Listesi hazırladık.

Kamyon Sokağa veya Siteye Girebiliyor Mu?

Nakliyat kamyonun oturduğunuz eve ne kadar yanaşabileceği de çok önemlidir. Oturduğunuz eve nasıl taşındığınızı ve nasıl bir kamyon ile taşıdığınızı firmanız ile paylaşın.

Eşya Kaçıncı Kattan Kaçıncı Kata Taşınacak Asansör Var Mı?

Eşyanın kaçıncı kata taşınacağı veya kaçıncı kattan indirileceği de çok önemlidir. Asansör kullanılacaksa hangi eşyalar için kullanılacak, asansörü kullanmak için apartman veya site yönetiminden izin almayı unutmayın.

Eşya Nereye Taşınacak?

Eşyanın taşınacağı il ilçe ve mahalleyi fiyat pazarlığı yaparken nakliyat firması ile mutlaka paylaşın.

Eğer ilçeye bağlı bir köye taşınıyorsanız bu köyün ilçenin merkezine çok uzak olabilir bu detayında nakliyat firması tarafından bilinmeli.

Örnek Kurna Köyü Pendik’e bağlıdır ama Pendik ilçe merkezinden 20 km daha uzaktadır.

Üstünüze düşen her görevi yerine getirdikten ve iyi bir nakliyat firması seçtikten sonra rahat bir taşınma gerçekleştirebilirsiniz.

Taşınma sürecinizi Enakliyat ile birlikte planlayın rahat edin. Hızlıca nakliyat firmalarından fiyat teklifleri alın ayrıca nakliyat sigortası, nakliyat sözleşmesi ve firma müşteri yorumları gibi firma seçiminde ve firma seçtikten sonra ihtiyaç duyacağınız araçlara hızlıca ulaşabilirsiniz.

Fiyat teklifi al sayfamızdan ihtiyacınız doğrultusunda ilgili formu doldurarak hızlıca birçok nakliyat firmasından fiyat teklifi alabilirsiniz, taşınma öncesi, sırası ve sonrasından Enakliyat profesyonel desteğiyle hep yanınızda. 

Başka sorularınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Daha fazla sorunuza cevap vermek için çalışıyoruz. Enakliyat.com.tr Ekibi

Yazımızın devamına bu linkten ulaşabilirsiniz Sorularla Evden Eve Nakliyat2

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas