Şehirlerarası Evden Eve Nakliyatta Tasarruf Etmenin 7 yolu

 Yeni bir eve yerleşme süreci başlı başına maliyetlidir, bu maliyetlerin yanına birde nakliyat harcamaları konulunca ev bütçesi epey zorlanabiliyor. Yeni bir ev kiralarken veya tadilatını yaparken nasıl tasarruf edebileceğinizi bilmem ama taşınırken nasıl tasarruf sağlayacağınızı çok iyi biliyorum.

Bu tasarruf sizi eşyalarınızdan etmeyecek merak etmeyin. Şimdi bazı yöntemler sayarım ama taşınma sonrası eşyaları yenilemek durumunda kalabilirsiniz. Eşyaları yenilemek pek tasarruf sayılmaz. Hadi başlayalım bakalım şehirlerarası nakliyatta tasarruf etmenin 7 yolu neymiş?

1- Fazla Eşyalardan Kurtulun
2- Taşınma Sürecine Erken Başlayın
3- İyi Bir Taşınma Planı Oluşturun
4- Taşınmak İçin Acele Etmeyin
5- Bazı İşlere El Atın
6- İyi Araştırın
7- Profesyonel Destek Alın Ücretsiz

Şimdi her adımı nasıl gerçekleştireceğimizi detaylı olarak görelim.

1- Fazla Eşyalardan Kurutun

Evden eve nakliyat firmaları taşıyacakları eşya miktarına göre size bir fiyat teklifi sunarlar. Eşya miktarı aslında tam olarak eşyanın hacmi anlamına geliyor. Nakliyat kamyonunda eşyanızın kapladığı hacme göre bir fiyat teklifi alırsınız nakliyat firmalarından…

Amacımız tasarruf etmek ise ilk işimiz gerçekten ihtiyaç duymadığımız veya uzun zamandır kullanmadığımız eşyalarımızı iyi tespit etmeli ve bu eşyalardan kurtulmalıyız. Eşyaları elerken gideceğiniz şehrin şartlarını düşünerek eleme yapmanız daha doğru olacaktır.

Artık istemediğiniz ev eşyalarını belediyelerden talepte bulunmanız halinde evinizden alıp atık merkezlerine taşımaktalar. En azından bizim belediyenin böyle bir hizmeti var sizde araştırın. Evsel atık olarak geçer bulunduğunuz bölgenin belediyesi ile iletişime geçmenizi öneriyorum. Bu eşyaları binanın önüne bırakıp çöp kamyonlarının almalarını beklemeyin. Tasarruf edelim derken birde belediyeden para cezası almak istemeyiz. Biraz çevremize karşı duyarlı olalım.

Taşınacak eşyaların hacmini azaltarak hem ekstra koli masrafından hem de nakliyecinizden daha iyi fiyatlar alarak tasarruf edebiliriz. Ne kadar az eşya o kadar iyi fiyatlar alabileceğinizi unutmayın.


Evden Eve Nakliyat


2- Taşınma Sürecine Erken Başlayın

Taşınma sabahından bahsetmiyorum. Taşınmayı ilk aklınızdan geçirdiğiniz gün çalışmaya başlayın. Belki daha aylar var taşınma tarihine ama şimdiden ufak ufak çalışmalar ile süreci hem çok fazla kolaylaştıracak hemde daha fazla tasarruf etme imkanı bulacaksınız.

Sürece karar verdiğiniz gün itibari ile hafta da bir beyaz eşya satıcılarına taşınacağınızı hatırlatın ve eğer koli ve paketleme malzemesi gelirse sizin için ayırmalarını isteyin. Belki telefon numaranızı paylaşmalı böylece yeni ürün geldiği gibi sizi haberdar edebilir. Ben bu konuda tecrübeliyim beyaz eşya satıcılarında çok iyi koli ve strafor parçalar aldım özellikle beyaz eşyaların paketlemesinde biraz balonlu naylon ile kullandım enfes sonuçlar aldım bilginiz olsun.

Bu yöntem ile 1800 kilometreye eşya gönderdim beyaz eşya ve tv bir çizik bile olmadan ve eşyaların paketli olması nakliyat firmasının da bana bir nebze indirim yapmasını sağladı. Nasıl tasarruf ama…

Yavaş yavaş koli biriktirin, eşyalarınızı tekrar gözden geçirin hangisi gidecek hangisi kalacak. Bu zamanı bilgilenmek ve araştırma yapmak için de iyi değerlendirin. Evden eve nakliyat sürecinde nasıl aksilikler ile karşılaşabileceğinizi öğrenmeye çalışın ve bunlar için önlemler almaya çalışın. Yeterince vaktiniz var Enakliyat Youtube kanalında işinize yarayacak bir kaç video bulabilirsiniz izlemenizi öneriyorum böylece taşınmaya tam donanımlı olarak hazırlanmış olacaksınız.


Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat


3- İyi Bir Taşınma Planı Oluşturun

İyi bir taşınma planı size neyi ne zaman yapacağınızı hatırlatır. Böylece işeriniz bir güne yığılıp sizi zorlamadan taşınma gününe rahat ulaşmanıza yardım eder.

Biz buna plan diyoruz aslında yapılacaklar listesi de diyebiliriz. Taşınma Planı sayfamızda örnek bir yapılacaklar listesi var haftalık olarak hazırladık. Siz isterseniz günlük olarak ta hazırlayabilirsiniz.

Öngördüğünüz taşınma tarihi aralığına kadar bir plan hazırlayın ve bu plana sadık kalın.

Bir plan hazırlamak size birçok kolaylık sağlayacaktır. Plan hazırlarken öngörmediğiniz veya dikkat etmediğiniz bir çok konudan haberdar olacaksınız kendinizi bu yeni durumlara hazırlayacaksınız. Böylece sürpriz maliyetleri önceden görüp önlem alabilecek böylece tasarruf sağlamış olacaksınız.

Hadi hemen çalışmaya başlayın. Güzel bir çay veya kahve eşliğinde plan için düşünmeye ve yazmaya başlayın.

Cevap bulamadığınız sorularınız olursa Enakliyat size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Bir e-posta (info@enakliyat.com.tr) yazabilirsiniz veya telefon (0216 498 83 37) ile destek alabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sorularınıza cevap vermek için bekliyorlar, çekinmeyin.

4- Taşınmak İçin Acele Etmeyin

Acil her evden eve nakliyat, planlı bir taşınmaya göre çok daha maliyetlidir. Taşınmayı planlarken taşınma tarih aralığını bir hafta olarak seçmenizi öneriyorum bu tarihin değişmesi veya farklı bir haftaya aktarılmasının nakliyat firmaları ile görüşmeleriniz sonucu değiştirebilirsiniz onun dışında çok fazla değiştirmek iyi olmayacaktır.

Nakliyat firmaları fiyat pazarlığı yaparken firmaya şöyle bir öneri yapmanız durumunda iyi bir indirim alacağınızı düşünüyorum.

-Ben taşınma tarihini size göre belirlemek istiyorum.

Bu şu anlama geliyor nakliyat firması sen götüreceğin başka iş bul veya dönüş için kendine bir iş bul ondan sonra bana bilgi ver ve taşınma tarihimi sana göre düzenleyeyim. Ama bunun için bana ne kadarlık bir indirim vereceğini şimdi söyle.

Taşınmak için acele etmeyin derken bunu kastediyoruz siz nakliyat firmasının yapacağı taşınma planına uymaya çalışın.

Şehirlerarası evden eve nakliyatta en fazla tasarrufu bu yöntem ile edinebilirsiniz.

Böylece iyi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu durumu önceden planlayın ve öngördüğünüz taşınma tarihine haftalar kala firmaya bu önerinizi sunun.

Henüz ne zaman taşınacağı belli olmayan özellikle memurlar atanmalarını beklerken evden eve nakliyat firmaları ile fiyat için pazarlık yapmaya çalışıyorlar. Nakliyat firmalarının bu durumdan hiç memnun olmadıklarını ve çokça şikayetçi olduklarını duyuyoruz. Taşınmanın olup olmayacağı meçhul iken, nakliyat firmaları şehirlerarası evden eve nakliyat için fiyat pazarlığı yapmayı pek anlamlı bulmuyorlar ve hevesli olmuyorlar.

Ancak şehirlerarası evden eve nakliyat için firmanın planına uyacak bir taşınma için iyi fiyatlar alacağınıza emin olabilirsiniz. Denemekten bir şey çıkmaz değil mi?

5- Bazı İşlere El Atın

Evet, bazı işlere el atın, hepsine deği neden mi?

Çünkü yapacağınız işlerin size indirim olarak yansıması gerekir eğer indirim sağlamıyor ise siz yapmayın.

Peki, hangi işleri yapmalı diyorsanız… İşte favori listem;

- Ufak tefek eşyaları siz kolileyin.
- Giysilerinizi kolileyebilirsiniz.
- Mutfak eşyalarını kolileyin. Paketleme önerileri Enakliyat Youtube kanalında...
- Televizyonu siz paketleyin ve bir paket balonlu naylon alın (₺50) beyaz eşyalar için. Beyaz eşyaları bu blonlu naylon ile nakliyat firmaları ekstra bir kez daha sarsın siz değil.

Bunun dışındaki işere el atmanız doğru olmaz. Mobilyaları demonte etmeyin veya paketlemeyin. Bırakın bu işleri nakliyat firması yapsın.

Taşımaya yardım etmenizi de önermiyoruz. Size taşınma sürecinde denetleme için ihtiyacımız var. Ayrıca bu iş için indirim almayı planlıyorsanız hayal kırıklılığına uğrayabilirsiniz.

Mobilya demontaj ve montajı da size tasarruf sağlamaz bunun için önermiyoruz. Ama spor olsun diye biraz çalışıyım diyorsanız ona diyecek bir şey yok.

Dikkat! Klima, çanak anten, elektrik işeri ve duvar delme içeren montaj işlerini nakliyat firmaları üstlenmez bunun bilincinde olun ve ona göre bir hazırlık yapın.

Israrla avize montajı yapan nakliyat firmalarından çokça avizenin yanlış bağlanması sonucu bozulduğunu hatta son bir örnekte tüm binanın sigorta sisteminin bozulması ile sonuçlanan bir hikaye de dinledik. Bilginiz olsun… Tüm tasarrufları bu işlere harcamak istemiyorsanız dikkatli olun.

6- İyi Araştırın

Taşınacağınız nakliyat firmasını iyi araştırın.

Beş yıldır binlerce nakliyat firması başvurusu alan ve tek tek araştıran Enakliyat olarak hala biz de gerçekten dolandırıcılar ile karşılaşıyoruz.

Sizin böyle biri ile karşılaşma ihtimaliniz çok daha fazla çünkü Enakliyat bu güne kadar çok fazla eleme yaptı. Ama siz henüz yeni başlıyorsunuz.

Araştırma için her yolu deneyin.

İlk işiniz telefonunuza arayanın kim olduğunu gösteren bir uygulama indirmek olsun. Truecaller benim denediğim bir uygulama, sizi arayanın kim olduğunu söylüyor. Doğru bilme oranı çok çok yüksek. Böylece size farklı isimler veren firmaları hemen eleme fırsatı bulursunuz. Gerçekten işe yarıyor.

İşinizi kolaylaştıracak en önemli gösterge firma müşteri yorumlarıdır. Tabi firmaların kendi sitelerine yazdıkları ne olduğu belli olmayan yorumlar değil. Firmanın dışında farklı platformlarda (Enakliyat gibi) yazılan yorumları inceleyin.

Firmanın cep telefonu ile facebook ta arama yapın. Telefonun kime ait olduğunu öğrenmenin en iyi yolarından biri de telefonu facebook arama çubuğuna yazmaktır. Eğer kişinin facebook profili varsa karşınıza profili direk çıkacaktır. Buradan da edineceğiniz bilgiler size yol gösterecektir.

Firmadan sizi taşımaya geleceği aracın plakasını veya resimlerini isteyin. Böylece firma sizin işini ciddiye alan biri olduğunuzu görecektir.

Tüm anlaştığınız detayları birbirinize sms olarak gönderin ve onay alın. Böylece anlaştığınız detaylar yazılı olunca her iki taraf ta daha dikkatli olacak ve çıkabilecek anlaşmazlıklarda bu smsler durumu kolayca çözecektir.

7- Ücretsiz Profesyonel Destek Alın

Bu profesyonel desteği Enakliyat tüm müşterilerine ücretsiz olarak sunmaktadır. İster Enakliyat ile taşının ister başka bir yöntemle aklınızdaki tüm sorular için destek alabileceğiniz yegane platform burası bu hizmeti kullanın. Çünkü gerçekten çok farklı etken var sizin tek başınıza işin içinden çıkmanız zor.

Ayrıca yine fikir edinebileceğiniz devasa bir yazılı kaynak sunuyoruz. Bu kaynakları biraz inceleyin ve okumak için zaman ayırın. İşte bilgi alabileceğiniz Enakliyat bilgi kaynakları…

Bu kaynaklar ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri içeriyor. Taşınmadan önce mutlaka inceleyin. Biraz araştırma yapın bu kaynaklarda...

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas