Gardırop İçinde Daha Fazla Alan Kazanmak İçin Öneriler

 Giysilerinizi daha düzenli bir şekilde gardıroba yerleştirerek yerden kazanç sağlayabilirsiniz. İşte gardırop için yerden kazanma önerileri.

1- Giysileri Yuvarlayarak Katlayın

Özellikle gardırop çekmecelerini kullanırken elbiselerinizi rulo şeklinde katlayarak çekmecelere yerleştirin. Ütülemeye ihtiyaç duymayan giysileri bu yöntemle katlamanız daha doğru olur. Hem hepsini kolayca görebilir hem de istediğiniz elbiseyi alırken çekmecenin düzenini bozmamış olursunuz.

2- Eşarp ve Kemer Askılıkları

Perde ve duş perdelerini tutan yuvarlak halkaları bir askılaya 6-7 tane geçirin. Böylece her halkaya bir eşarp veya kemer asabilirsiniz. Gardırop içinde ikide bir düşen kemer ve eşarplar ile uğraşmamak için bu yöntem idealdir.


Gardırop için eşarp ve kemer askılıkları


3- Ekstra Raylar

Dolap içene yerleştirebileceğiniz ekstra askı asabileceğiniz raylar ve benzeri aparatlar kullanarak. Daha fazla askıyı dolap içine yerleştirebilirsiniz. Dolap içini en ideal şekilde kullanmaya özem gösterin.

4- Çekme Halkalı Askılıklar 

Kutu kolaları açmak için kullanılan çekme halkalarını kullanarak askılıklarınızı ikili olarak kullanın. Çekme halkalarını bir askılığa geçirin ve diğer askılığı çekme halkasının diğer ucuna takın. Böylece askı sopasına da daha fazla alan kazanmış olursunuz.


Gardrop için çekme halkalı askılıklar


5- Fazlalıkları Çantalara Yerleştirin

Akılarda hiç boş yer kalmadı mı? Kışlıklarınızı veya çok sık giymediğiniz eşyaları çantalara yerleştirin ve dolabın içinde az kullanılan bir bölmeye yerleştirin. Çanta yerine vakumlu plastik torbaları da kullanabilirsiniz bu hem size daha fazla alan kazandırır hem de elbiselerinizi nemli havadan koruyacaktır.

6- Eski Çorapları Yeniden Kullanın

Eski çoraplarınızı gardırobu canlandırmak için kullanın çorabın içine biraz kuru pirinç ve kuru lavanta veya birkaç damla lavanta yağı koyun ve top haline getirin. Bu topu ayakkabılarınızın şeklini koruması için ayakkabının içine yerleştirin. Böylece hem ayakkabının nemlenmesini önleyecek hem de güzel kokmasını sağlayacaktır. Arıca bunu dolabınızın bir yerine asarak gardırobun sürekli güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

7- Sezonluk Renkli Askılıklar

Giysilerinizi yazlık ve kışlık olarak ayırıyorsunuz peki askılıklarınız da ayrı mı? Gardrobu çok fazla karıştırmamak için elbiselerinizi yazlık kışlık olarak ayırdığınız gibi askılıklarınızın rengini de ayırın. Böylece askılık rengine bakarak dolabın hangi kısmında istediğiniz elbisenizi arayacağınızı hem öğrenirsiniz. Bu size biraz daha düzenli bir gardırop kazandıracaktır.


Gardırop düzenleyici renkli askılıklar


8- Gardırobun En Ücra Kısımlarını Bile Kullanın

Özellikle elinizin kolay yetişmediği bölmeleri iyi kullanın buraları uzun süreli depolama ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
 
9- Zincir Askılık Tutucuları Kullanın

Askılıkları astığınız ince uzun metal ve ahşap askılık tutucularınıza ilave zincir askılık tutucular hazırlayın bun zinciri biraz bol olacak şekilde bırakın ve elbiselerinizin size bakan tarafında kalacak şekilde dursun bu zincire tişört, eşarp, kravat gibi hafif şeyleri asarsınız veya bir sonraki gün giymeyi düşündüğünüz kombini asabilirsiniz. Böylece gardırobu daha düzenli ve aradıklarınızı daha kolay bulabilirsiniz.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas