Evinizin Değerini Arttıracak Küçük Ama Etkili Tüyolar

 


Ev sahipleri, evlerini kiraya veya satışa çıkarmadan önce çeşitli tadilat ve yenilemelerle evin piyasa değerini artırabiliyor. Ufak harcamalarla yenilenen iç dekorasyon mekanın havasını değiştirirken; bakım ve tamirat yaptırılarak evler daha kullanışlı bir hale getirilebiliyor.

Temiz Bir İzlenim Oluşturmak İçin Badana Yaptırın

Evinizi yeni sahiplerine hazırlarken odaların temiz ve ferah görünmesini sağlamanın en kolay yolu badana yaptırmaktır. Badana yaptırırken iç mekan kullanımına uygun, silinebilen, küf oluşumunu engelleyen boyalar tercih etmeniz kullanım kolaylığı ve hijyen sağlamak açısından önemlidir. Odaları geniş ve aydınlık göstermek için renk seçiminizi açık tonlardan yana kullanmalısınız. Şampanya, bal köpüğü, kum beji gibi tonlar ortama sıcak bir hava katarken; gri, eflatun, mavi gibi renkler modern bir izlenim oluşturacaktır.

Evinizin albenisini artıracak diğer önemli bir detay da daha teknolojik boyalar kullanmaktır. Evinizi satarken “Bu evin tüm camlarını açık bıraksanız bile eve sivrisinekler girmiyor. Çünkü evi sivrisinekleri kaçıran özellikte bir bota ile boyadık.”  böyle bir cümle karşıdaki kişiyi etkileyecektir. Belki bu boya için harcayacağınız ekstra masraf ile evinizi daha hızlı veya daha yüksek bir fiyata kolayca satabilirsiniz. Eğer sizde böyle teknolojik boyaları kullanmayı düşünüyorsanız Türkiye’de bu alanda kaliteli boyalar üretiliyor İSONEM adlı firma yine evinizin ihtiyacı olabilecek çok farklı ürünler var incelemenizi tavsiye ederim.

Eğer evinizde rutubet veya ses izolasyonu ile ilgili bir problem var ise isonem bu ihtiyacınızı da karşılıyor. Ben basit bir arama ile böyle farklı ürünlere ulaşabildim sizde biraz araştırın eminim evinizi daha albenili hale getirebilirsiniz.Odalarınız genişse ve kiriş, kolon gibi ayrıntılar azsa duvarlarınızı kağıtla kaplayabilirsiniz. Salonda çiçekli veya soyut desenli duvar kağıtları, oturma odasında taş ve ahşap desenli dekoratif taş döşemeleri kullanarak elit bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Aydınlatmalarla Evinizin Albenisini Artırın

Son zamanlarda konut aydınlatmasında spot aydınlatma ürünleri ve dekoratif avizeler kullanılıyor. Evlerin daha çok salon ve mutfak bölümünde tercih edilen spot ışıklar ve led aydınlatmalar eve görsellik katıyor. Siz de evinizin değerini artırmak için modern aydınlatma araçlarından yararlanabilirsiniz. Küçük odaları ve koridorları aydınlatmak için sarkıt avizelerden; balkon, banyo, teras gibi alanlar için apliklerden yararlanabilirsiniz.

Aydınlatma alanında son zamanlarda yeni akıllı ışıklar da epey ilgi çekiyor. Odayı dilediğiniz renklerde aydınlatan ve kontrolünü cep telefonunuzdan bile yapabildiğiniz ışıkları düşünün. Evet, bu artık çok kolay. Lifx bu alanda gerçekten çok şık ürünler üretiyor. Mobil uygulama ile evinizi istediğiniz renkte aydınlatabilirsiniz. Bir adet ampul 59$ ama bence bu paraya değer ve Türkiye’ye de gönderim yapıyor. Son teknoloji ile evinizi donatmaya ne dersiniz.


Lifx


Tp-Link de böyle bir ürünü satışa çıkarmış tek farkı bu ışıklar renkli değil yine bir mobil uygulama ile ampulün ne kadar parlak olabileceğine, açıp veya kapatabiliyorsunuz. Tabi bu ürün Türkiye pazarında var ve fiyatı daha uygun.

Isıtma Sistemiyle İlgili Bakımları Yaptırmayı İhmal Etmeyin

Evinizi doğal gazlı kaloriferle ısıtıyorsanız yıllık kombi ve petek bakımlarını mutlaka yaptırın. Ayrıca peteklere taktıracağınız termostatik vanalarla odalardaki sıcaklığı optimum düzeyde tutmaya yardımcı olabilirsiniz. Bu tür uygulamalar satış ve kiralama sırasında evinize pozitif bir değer katacaktır.

Artık yapılan her inşaatta mantolama yapmak bir zorunluluk haline getirilmiş. Isı yalıtımı eviniz için olmazsa olmazlar arasında bu nedenle eğer ısı yalıtımı için bir çözüm yoksa bu ihtiyacı en azından ısı yalıtımlı boyalar ile bir nebze giderebilirsiniz. İsonem ısı yalıtımı sağlayan boyalarını inceleyebilirsiniz. Isı yalıtımı yoksa evinizi biraz daha düşük bir değere satmak durumunda kalabilirsiniz.

Kırılmış ve Yıpranmış Zemin Döşemelerini Yenileyin


Yıpranmış zeminleri yenileyin

Ev satın alırken veya kiralarken ilk önce iç mekan dekorasyonuna dikkat ediliyor. Bu nedenle potansiyel müşterilerinizde olumlu bir etki bırakabilmek için evinizdeki eskimiş, yıpranmış parkeleri ve fayansları değiştirmelisiniz. Odalarda sudan etkilenmeyen parkeleri, mutfak, banyo ve balkonda fayans döşemeleri tercih edebilirsiniz. Döşemelerin renk seçimini badana ya da duvar kağıdı ile uyumlu tonlardan yana yapmanız, zeminle duvarlar arasında ahenk sağlayacaktır.

Vestiyer ve Dolaplarla Evinize Değer Katın

Gömme dolaplar ve vestiyerler ekstra depolama alanı sağlamak için kullanılıyor. Özellikle kalabalık aileler fazlalıkları ve ayakkabı, palto gibi dış giyim eşyalarını depolamak için daha fazla alana ihtiyaç duyuyor. Siz de sabit dolaplar, kullanışlı raflar, vestiyer veya portmanto yaptırarak evinizin değerini artırabilirsiniz.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas