Evden Eve Nakliyat Sırasında Tasarruf Etmenizi Sağlayacak Etkili İpuçları

 Çok fazla eşyası olmayan ya da hayatı daha sade yaşayan insanlardan değilseniz, evinizi taşırken birçok problemle karşılaşmanız kaçınılmaz. Özellikle kalabalık ve dağınık bir eviniz varsa ve eşyalarınızın hiçbirinde vazgeçemiyorsanız karşınıza çıkacak maliyetler, yeni ev heyecanınızı gölgeleyebilir. Yine de tasarruf etmenin ve taşınma sürecini çok daha sancısız atlatmanızı sağlayacak bu ipuçları ile rahatlıkla bu problemlerin önüne geçebilir, keyifle yeni evinizde çayınızı yudumlamaya başlayabilirsiniz.

Kolileri Siz Bulun

Kutular, kartonlar ya da her türlü ıvır zıvırı rahatça içerisine alabilecek variller, taşınmanın olmazsa olmazıdır. Günümüzde birçok nakliye firması bu probleminize çözüm sunarken, elbette sağladıkları kutu ve variller için ekstra ücret talep etmektedir. Hâlbuki bu kutuları kendiniz de bulabilir, bu maliyetin önüne geçebilirsiniz.


kolileri siz bulun


Adım Adım Taşınma Süreci

Eğer ortada bir planınız yoksa hızla para kaybedebileceğinizi unutmamalısınız. Ne zaman, nerede ve ne kadar para harcamanız gerektiğini önceden planlarsanız, sonunda siz karlı çıkarsınız.

Eskileri Atmanın Tam Zamanı

Hepimizin evinde, kullanmadığımız, artık işimize yaramayan ya da ihtiyacımız olmayan eşyalar vardır. Bu tür gereksiz ve boş yere yer kaplayan eşyalarınızdan kurtulmak için taşınmaktan daha iyi bir fırsat olabilir mi? Bu sayede hem eski eşyalarınızı satıp, nakit paraya dönüştürebilir, hem de yeni evinizin dekorasyonu ile uyum içerisinde olmayacak mobilyaların boşu boşuna taşınmasının önüne geçebilirsiniz.

Yeni Ev Yeni İhtiyaçlar

Yeni evinizde onarımını kendiniz yapabileceğiniz tamir işleri olabileceği gibi, profesyonel yardım almanız gerekecek durumlar da olabilir. Prizler, eski parkeler, mutfak ve banyo onarımları, pencereler, duvarlar derken ihtiyaçların listesi uzayıp gidebilir. Kendi işinizi ne kadar çok kendiniz yaparsanız, o kadar tasarruf edersiniz.

Faturalar, Faturalar, Faturalar

Elektrik, su, internet gibi aylık faturalarınızı, taşınma gününüz ile optimize etmeniz, hem sizin işinizi hem de nakliye firmasının işini kolaylaştıracaktır. Bu nedenle devir ve kapatma işlemleriniz için ne kadar önceden gün belirler ve planlı hareket ederseniz, o kadar çok tasarruf etmiş olursunuz.


Faturalar


Doğru Mesafe Tahmini

Eski eviniz ile yeni eviniz arasındaki her bir metreyi hesaplamanız, hem daha sağlıklı teklifler almanızı hem de bütçenizde oluşabilecek gereksiz harcamaların önüne geçmenizi sağlayacaktır. Buradan tasarruf edeceğiniz parayı da, başka alanlarda değerlendirebilirsiniz.
Sonuç olarak yeni eve taşınmak her ne kadar heyecan verici olsa da, bu süreci çok daha kolay hale getirmek sizin elinizde. Özellikle bu ipuçlarını takip ederek, gereksiz harcamaların önüne geçebilir, bütçenizi çok daha dengeli bir şekilde harcayabilir, bu stresli süreci çok daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.


Dogru mesafe tahmini

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas