Emlak ve Nakliyat Dünyasının En Hareketli Olduğu Şehirler

 Nüfus yoğunluğunun giderek arttığı büyük şehirler, emlak ve nakliyat piyasalarındaki hareketliliği de beraberinde getiriyor. Her iki sektörde de rekabet artarken aynı zamanda hizmet kalitesi ve seçenekler de çoğalıyor. İşte Türkiye'de emlak ve nakliyat alanlarındaki en dinamik şehirler...

Emlak sektörünün hareketlenmesi aynı zamanda nakliyat sektörünün hareketlenmesi anlamına gelir. Çünkü taşınan bir kişi ya ev satın alacak yâda ev kiralayacaktır. Nitekim müşterilerimize neden taşındıkları sorduğumuz anket çalışmamızda müşterilerimizin 19,6%’sı yeni bir ev satın aldığı için taşındığını belirtmektedir. Bu anketimize şuana kadar 2750 kişi katılmıştır.

En Hiperaktif Şehir İstanbul

Yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcıların da ilgi odağı olan İstanbul, yaz-kış fark etmeksizin tüm yıl boyunca emlak ve nakliyat işlerinin en yoğun olduğu şehirlerden biri. İstanbul'da konut, alış veriş, ulaşım ve sağlık gibi pek çok farklı alanda projeler birbirini izlerken aynı zamanda bu hareketlilik, emlak ve nakliyat sektörlerindeki rekabetin de artmasına neden oluyor.


İzstanbul emlak ve nakliyat piyasası


İnternette oldukça aktif şekilde faaliyet gösteren İstanbul'da evden eve nakliyat ve emlak firmaları, diğer güncel teknolojilerden de üst düzeyde yararlanıyorlar. İstanbul'daki emlak firmaları, müşterilerine görmek istedikleri daireleri ofislerinden çıkmadan 360 sanal tur ve drone gibi teknolojilerle anında gösterebiliyor iken, nakliyat firmaları ise asansörlü, ambalajlı taşıma işlemlerine ek olarak depolama gibi farklı hizmetler de sunabiliyorlar.

İstanbul’da her iki sektörde de çok fazla seçenek sunmaktadır. Buda beraberinde çok fazla rekabet ve aynı zamanda merdiven altı diye tabir edilen firmaların doğmasını getirmektedir. Her iki sektörde çalışabilmek için devlet tarafından tüzel kişiliklere yetki belgeleri verilmektedir. Ancak bu yetki belgelerini tüketicilerin sorgulayabileceği veya gördüğü yetki belgesinin gerçek mi sahte mi bilmesi çok zor.

Bu nedenle elimizdeki en güvenebileceğimiz tek bir seçenek kalmaktadır. Hizmet aldığımız firmanın müşteri yorumlarını inceleyerek hizmet kalitesi hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Enakliyat size nakliyat firmaları hakkında binlerce müşteri yorumu sunmaktadır. Hizmet almadan önce firmanızın müşteri yorumlarını inceleyin ve kararınızı verin. Müşteri yorumlarınızı okumadığınız veya incelemediğiniz nakliyat firmaları size kötü sürprizler yaşatabilir.

Ankara ve Eskişehir Bahar Aylarında Hareketleniyor

Önemli tüm devlet kurumlarını içinde barındıran Ankara ve öğrenci açısından yoğun olan Eskişehir, özellikle İlkbahar ve Sonbahar aylarında emlak ve nakliyat açısından fazlasıyla hareketli bir hal alıyor. Yıl içinde ataması çoğunlukla İlkbahar veya Sonbahar aylarında yapılan devlet memurları, Ankara'da emlak ve nakliyat açısından sirkülasyon yaratırken, Eskişehir'de ise üniversitelerin çoğunun açıldığı Eylül ayı başta olmak üzere yaz aylarına yakın taşınmak isteyen öğrenciler de emlak ve nakliyat sektörlerinde hareketliliğe sebep oluyorlar.


Ankara emlak ve nakliyat piyasası


İzmir ve Antalya Yaz Aylarında Zirvede

Türkiye'de, İstanbul'un ardından yerli yatırımcıyla birlikte en çok yabancı yatırımcıya ev sahipliği yapan şehir; Antalya. Türkiye'nin farklı yerlerinden ya da yurt dışından gelen yatırımcılar genellikle bahar aylarını keşif ve karar verme süreci olarak değerlendirirken yaz aylarının başında ise harekete geçiyorlar. Bu yüzden Antalya için emlak açısından bahar aylarında, nakliyat açısından yaz aylarının başında hareketli denebilir.


İzmir emlak ve nakliyat sektörü


Tıpkı Antalya gibi İzmir'in de özellikle tatil beldelerinde yaz ayları emlak ve nakliyat açısından epey hareketli geçiyor. Ancak Antalya kışları çok daha durgun bir seyir izlerken İzmir'de yaz ve kış arasındaki oranda çok büyük bir farklılık söz konusu olmuyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri İzmir'deki yerleşik nüfusun, Antalya'ya oranla çok daha yüksek olması ve eğitim, iş gibi nedenlerden dolayı İzmir'in daha yoğun şekilde göç alıyor olması.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas