Adalara Taşınmak ve Ada Yaşamı

 İstanbul dan kopmak istemiyor ama biraz daha uzaktan bakmak, sessizliğin, huzurun ve doğanın içine kendinizi bırakmak için yapacağınız en iyi şey İstanbul’a bağlı Prens adaları olarak ta adlandırılan adalardan birine taşınmak gelir. Güzel manzara ve araçsız sokakları ile ada yaşamı birçok kişinin hayalidir. Ada yaşamının avantajlarını sizin için yazmaya karar verdik.

Mahalle Havası

Çok eski zamanlardan kalma bir İstanbul mahallesinde yaşamak gibidir adalardan birinde yaşamak. Bu özelliği ile daha güçlü komşuluk ilişkileri kurabileceğiniz anlamına geliyor. Nostaljik havası bu güçlü ilişkileri kurmanızda sizi hem destekler hem de heveslendirir. İşi gidip gelirken gürültülü otobüsler yerine denizde sallanan vapurlar ile güne keyifle başlayıp keyifle bitireceksiniz. Belli bir süre sonra o vapurdaki her yüz tanıdık olacak ve koyu sohbetler ile gününüzü taçlandıracaksınız. İstanbul’da bir gördüğün yüzü tekrar görmediğini düşünürsek ada yaşamı çok daha ilgi çekici hale gelecektir.

Vapur Saatleri ve Ulaşım

Adalara taşınmadan önce saatte bir vapur olduğunu unutmayın. Eğer iş hayatınız bu şartlar için uygunsa adalarda yaşamamak için hiçbir engeliniz yok demektir. Adalarda yaşamaya başlamak ile izole bir hayatınız olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Başta da dediğimiz gibi saatte bir vapur seferleri var ve tek vapur ile şehrin merkezine ulaşmanız mümkün. Vapur seferlerini dikkatli takip ederek istediğiniz yere zamanında ulaşabilirsiniz. Eğer son dönüş vapurunu kaçırırsanız o gün adaya dönemeyebilirsiniz veya lodoslu günlerde vapur seferlerinin iptal edilmesi ile ya adada yâda İstanbul da kalmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun dışında başka bir dezavantajı yok. 

Temiz Havası

Adalarda binek otomobiller ve diğer özel motorlu araçların kullanılması izne tabidir. Özel durumlar dışında adalarda motorlu araç kullanılmasına izin verilmez. Çöp arabalarının dışında motorlu araç görmezsiniz. Araç gürültüsü ve egzoz gazları ile aranızda koca bir deniz vardır. Dolayısı ile adaların havası İstanbul’daki diğer ilçelerin havasından daha temizdir. Temizliğinin yanı sıra araçların oluşturduğu tozlu havaya da maruz kalmazsınız.  Bu nedenle doğa ile iç içe yaşamak için Adalar uygun bir seçenek ile öne çıkmaktadır. Betonarme binalar yerine tarihi ve nostaljik ahşap binalar yer almaktadır. Temiz havası, denizin ortasındaki konumu ve genellikle sesiz sokakları ile Adalar huzurlu bir yaşam vaat ediyor.

Adalarda Yaz Ayları

Adaların neredeyse hepsi turistik değere sahip olduğunda kış aylarına göre yaz ayları çok daha kalabalık olmaktadır. Özellikle hafta sonları dinlenmek ve gezmek için Adaları tercih eden büyük bir topluluk adaları doldurur. Buda sessiz sokakları fazlasıyla hareketlendirir. Yazın bu hareketliliğine hazırlıklı olmak gerekir.

Adalar Evden Eve Nakliyat


Adalar evden eve nakliyatın başka bir ilçeye veya şehre taşınmaya göre farklılıkları var. Adalara evden eve nakliyat kamyonun eşya taşıması için belediyeden izin almalı ve feribot sefer saatlerine uymanız gerekli. Feribot rezervasyonu yapıp kamyonun ada ya ulaşması için feribot ücretini de siz karşılamalısınız. Feribot her gün bir sefer düzenler sabah adaya uğrar ve akşam tekrar ana karaya döner. Bu saatleri kaçırmanız veya olası bir hava muhalefeti sonrası adada birkaç gün eşyalarla bekleme olasılığınız var. Taşınma günü netleştirirken hava durumu bilgilerini dikkate alarak tercihinizi yapmanızı öneriyoruz.

Bunun dışındaki işler hiçte düşündüğünüz gibi zor değil. Adalara taşınmak için Enakliyat üzerinden nakliyat firmalarından fiyat teklifi alarak taşınabilirsiniz.

Fiyat Teklifi Al formunda hangi adaya veya Adalardan hangi şehir ve ilçeye taşınacağınızı seçin. İstediğiniz diğer hizmetleri de formun diğer sayfalarında seçin ve eşyalarınızın resimleri yükleyerek birçok evden eve nakliyat firmasından hızlıca fiyat teklifleri alın.

Bana özel sayfanızda birçok firmanın teklifini bir arada göreceksiniz. Firmaların verdikleri fiyatları ve müşteri yorumlarını inceleyerek bütçeniz ve işiniz için en iyi firmayı seçip taşınmaya hazırlanın. Taşınma süreci boyunca Enakliyat desteği ile sizinle olacaktır. Sorularınız olursa bize yazmaktan veya arayıp sormaktan çekinmeyin. Müşteri temsilciniz süreç hakkında sizi bilgilendirmenin yanı sıra taşınma günü de sizi arayıp taşınmanın nasıl geçtiği hakkında bilgi alır. Taşınma sonlanana kadar takipte kalır. Böylece rahat bir taşınma gerçekleştirirsiniz.

Adalara Parça Eşya Taşıma

Ev taşıma ile Adalara parça eşya taşıma arasında çok farka yoktur. Sadece taşınacak eşyanın bir görselini teklif al formunu doldururken yükleyin ve en doğru teklifleri birkaç dakikada bana özel sayfanızda bulacaksınız. Unutmayın daha iyi eşya taşıma fiyatları için eşyanız için en ideal büyüklükteki araç seçimi önemlidir. Böylece daha az feribot ücreti ödeyecek ve tasarruf etmiş olacaksınız. Eşya görselleri bu açıdan önemlidir.

Adalara eşya taşıma


Adalar Feribot Ücretleri Tarifesi

- Ev Eşyası , Gerekli Kontrol Belgesi Dahilinde Canlı Hayvan Geçişi, Basit Bakım Onarım Belgesi Sunmak Koşuluyla Mutfak Ve Banyo Dolabı, Cam-Doğrama

0 - 3.500 Kg ------------------------- 450,00 TL
3.501 - 12.000 Kg ------------------ 500,00 TL
12.001 - 32.000 Kg ---------------- 600,00 TL


Artık taşınmaya hazırsanız sizin için nakliyat firmalarından 2 dakikada 10'dan fazla​ teklif toplamaya ne dersiniz?

Fiyat Teklifi Al

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas