Yeni Evli Çiftler İçin Evden Eve Nakliyat Önerileri

yeni evli çift

Ev taşırken en büyük sorun yılların getirdiği ıvır zıvır eşyalardır. Atsan atılmaz satsan satılmaz türünden eşyaların çokluğu her taşınmada ev sahiplerinin korkulu rüyası olmuştur. Yeni evli çiftlerin en büyük avantajı evlerinde bu türden eşyaların yok denecek kadar az olmasıdır. En büyük dezavantajları ise evdeki bütün eşyaların yeni olmasıdır. İşte evinizi taşırken işinizi kolaylaştıracak taşınma önerileri...


İki Kat Paketleme

Yeni evli çiftlere ilk önerimiz nakliyat firmanız ile iyi paketleme konusunda pazarlık yapın. Bizim önerimiz iki kat paketleme.

En iyi nakliyat firması ile taşınırken bile yapmanız gereken şey birkaç balonlu naylon rulosu alıp taşınma günü nakliyecilerin paketleme yapmadan önce ilk önce sizin aldığınız balonlu naylon ile eşyaları birkaç kez sardıktan sonra kendi getirdikleri paketleme malzemesi ile tekrar paketlemektir. Bu iki katlı paketleme yeni eşyalarınız için en iyi seçenektir. Taşınacağınız nakliyat firması ile bu iki katlı paketleme için pazarlık yapın.


İlk İş Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi

Yeni evli çiftlerin taşınma öncesi yapmaları gereken ilk iş, bu yepyeni eşyaları taşıyan şirketle evden eve nakliyat sözleşmesi yaptırmak olmalıdır. Böylece eşyalarınızı taşınma esnasında oluşabilecek zararlara karşı güvence altına almış olursunuz. Bu sözleşmeye şirketten istediklerinizi detaylarıyla yazın ve eşyaları taşıyacak aracın plakasını eklemeyi de unutmayın.

şözleşme yapın


Sözleşmeden sonra kolları sıvayın ve eşyalarınızı toparlamaya başlayın. Her ne kadar ıvır zıvırı az bir eviniz olsa da her evde sanıldığından daha çok eşya vardır. Bu yüzden işe erken başlayın ve planlı hareket edin.

Tatile Çıkar Gibi Bavulunuzu Hazırlayın

Taşınma esnasında bütün eşyalarınız kolilerin içinde olacağından elinizin altın bulunması gereken şeylere daha rahat ulaşabilmek için bir bavul hazırlayın. Birkaç günlük bir tatile çıktığınızı düşünün ve ihtiyacınız olan ne varsa bu bavula yerleştirin. Özellikle başka bir şehre ya da başka bir ülkeye taşınıyorsanız bu bavul işlerinizi beklediğinizden çok daha kolaylaştıracak, emin olun.

Tatile Çıkar Gibi Bavulunuzu Hazırlayın

Birkaç günlük bir gecikme veya daha kötü bir senaryonun gerçekleşmesi durumunda ihtiyaçlarınızın eliniz altında olması durumunda eşyalarınızı beklemeniz daha da kolaylaşacaktır.


Ziynet Eşyalarına Dikkat!

Taşınmadan birkaç gün önce değerli eşyalarınızın özellikle altınlarınızı bir bankada altın hesabına yatırmanız sizin için en doğru adımdır. Kimse evinizdeki altınların sorumluluğunu üstlenmez. Olası bir kayıp durumunda da kimseye benim altınlarım vardı şimdi yok deme hakkınız yok. Bunun için önleminizi alın.

Değerli eşyalar

Yeni evliler için taşınma önerileri denilince, düğünde takılan ziynet eşyalarını atlamamak gerekir. Yeni evli çiftlerin evinde hediye gelen kıymetli eşyalar bulunabilir. Taşınma sırasında bu eşyaların kaybolma ya da çalınma riski oldukça fazladır. Bu yüzden taşınma gününden önce takılarınızı ya güvendiğiniz birilerine teslim edebilir ya da bir bankada kasa kiralayarak güvence altına alabilirsiniz. Eğer evinizde kendi kasanız varsa nakliye şirketinin bu kasayı güvenli bir şekilde taşıyacağından emin olun.


Düğünden Kalma Hediyelikleri Elden Geçirin

Yeni evli çiftlerin evlerinde düğünde hediye gelen cam ya da porselen eşyalar pek çoktur. Ama bu eşyaların fazlalığı taşınana kadar fark edilmez. Atmaya kıyamadığınız bu eşyalar her taşınmada sizi biraz daha zorlar ve maalesef eninde sonunda kullanmadıklarınızı elinizden çıkarırsınız. Bu işlemi ne kadar erken yaparsanız taşınırken o kadar rahat edersiniz. Elbette bu hediyeleri saklamak isteyebilirsiniz. O zaman kırılacak diğer eşyalarla birlikte baloncuklu naylonlara sararak taşıyabilirsiniz. Kolilerken de daha sert ve dayanıklı ambalajları tercih etmelisiniz. Üzerine kırılacak eşyalar olduğuna dair not düşmeyi de unutmayın.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas