Siteye Taşınma Kuralları

 Bir yönetim tarafından yönetilen, bir arada konumlandırılan konut topluluğu site olarak adlandırılmaktadır.


Her topluluğun bir arada yaşamak için kuralları olduğu gibi sitelerinde yönetimleri tarafından belirlenmiş kuralları var.


Bahçeli, kapalı otoparklı, güvenlikli, havuzlu, spor alanları ile her türlü konforun sunulduğu sitelere taşınırken veya siteden başka bir yere yapacağınız taşınma işleri için site yönetiminden taşınma kuralları hakkında bilgi almayı ihmal etmeyin.


Bir çok sitenin kendine özgü kuralları var.

Bu kuralları aşağıdaki başlıklardaki gibi toplayabiliriz.

Sizde kendi site yönetiminizden bu kuralların sınırlarını öğrenerek rahat bir taşınma gerçekleştirebilirsiniz.


1. Taşınma Günü: Birçok site yönetimi haftanın 7 günü taşınmaya izin verirken, pazar günü taşınmayı yasaklayan siteler de bulunmaktadır. Bu nedenle nakliyat firmaları ile görüşmeden önce bu detayı netleştirin.

2. Taşınma Saatleri: Genellikle 10:00 ile 18:00 saatleri arası taşınmaya izin verilmektedir. Ancak saat 17:00`a kadar izin veren site yönetimleri de azımsanmayacak kadar çok. Evinizi taşırken bu saatler arasını geçmeniz durumunda site yönetimi taşınmaya izin vermeyecektir. Bu durumda taşınma bir gün gecikecek ve maliyet artacaktır.

3. Araç Ölçüleri: Bir çok site girişi, büyük evden eve nakliyat araçlarının geçişi için uygun değildir. Eğer site girişi büyük araçlar için uygun değil ise evinizin taşınması için büyük araç yerine iki orta boy araç istemeniz ve bunu nakliye firmanıza iletmeniz gerekmektedir. Eviniz için uygun büyüklükteki araç nasıl seçilir? Bazı küçük siteler de nakliyat araçlarını sitenin içine almazlar. Bu durumda nakliyat firmaları oluşan mesafe farkı için küçük bir fark isteyeceklerdir. Bu durumların hepsini önceden site yönetimi ile konuşun ve mutlaka taşınacağınız nakliyat firmanıza iletin. Çünkü bu değişiklikler evden eve nakliyat fiyatları için önemlidir ve fiyatları arttıracaktır.

4. Site Yönetiminin İstediği Prosedürler: Siteye taşınma ve siteden başka bir yere taşınmak için site yönetiminin istediği aidat ödemeleri, ikametgah ve kimlik fotokopisi gibi evraklar istenmektedir. Gerekli evrakları taşınmadan önce mutlaka hazırlayın. Aksi taktirde taşınma ertelenebilir.

Özetlemek gerekirse bir sitede oturuyor ve ya bir siteye taşınacak iseniz ilk yapmanız gereken şey site yönetimi ile iletişime geçmek ve evden eve nakliyat için gerekli ortam şartlarını oluşturmanız gerekli, böylece taşınma siteye taşınma için uymanız gereken kuralları öğrenerek çıkabilecek aksilikleri önceden önlemiş olacaksınız.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas