Ağır Eşyalar Nasıl Taşınır?


 

Taşınmak gerçekten çok zor bir iştir, özellikle mobilya ve diğer ağır eşyalarının yerini değiştirmek bile bizi çok yorarken tüm eşyaları yeni bir eve taşımak ve yeniden her odaya isteğimiz eşyaları yerleştirmek çok ama çok zahmetli bir iştir.

Ama üzülmeyin, bu işleri sizin yerinize üstlenen ve eşya taşıma konusunda uzmanlaşmış evden eve nakliyat firmaları mevcut.

Sizin için müşteri yorumları ile oluşturduğumuz bir evden eve nakliyat firmaları listesini incelemenizi öneriyorum.

Eşyaları Kaldırırken Dikkatli Olun

Eğer bir koli veya başka bir eşyayı yerden kaldıracaksanız ağırlığı çoğunluğu belinize değil bacak ve kollarınız binmesine özen gösterin.

Eğer birkaç parça eşya taşınacak ise ufak birkaç ısınma germe hareketleri ile vücudunuzu bu strese hazırlamanız daha doğal olacaktır.

Taşınma işlemi bittikten sonra bel ağrısı çekmemek için biraz dikkatli olmanız yeterlidir.

Eşyayı yere indirirken yardım istemeye özen gösterin.

Yolunuzdaki Engelleri Kaldırın

Eşya taşırken size engel çıkartan veya taşıma esnasında ayağınızın takılabileceği kablo, oyuncak veya ufak tefek eşyaları yolunuzdan kaldırım.

Öncelikle ufak tefek eşyaları kolileyin bu eşyalar kolilendikten sonra mobilya ve beyaz eşyalarınızı taşımaya başlayın.

Taşımaya başlamadan önce ayağınıza takılacak ufak tefek eşyaları yolunuzdan temizlemeden ağır eşyaları taşımaya başlamayın.

Ağır bir eşyayı taşırken ufak bir kaza bile ağır sonuçlara neden olabilir bunu aklınızdan çıkarmadan güvenlik önlemleri almaya önem gösterin.

Yükün Ağırlığı Bacaklarınıza Verin Belinize Değil

Eğer taşıma sürecinde yük daha çok beliniz den destek alacaksa, o gün veya sonraki günlerde bel ağrısı çekmeniz muhtemeldir.

Yükün destek noktasını daha çok bacaklarınıza vererek belinizi destekleyin.

Bu taşıma yöntemi ile gün sonu ağrısız daha dinç olmanıza yardımcı olacaktır.

Doğru Ekipmanları Kullanın

Ağır eşyaları taşırken doğru ekipmanları kullanarak taşımayı daha kolay yapabilirsiniz.

Sadece eşya taşırken değil her işte doğru ekipman kullanmak işin süresini ve zorluk seviyesini azaltan önemli bir unsurdur.

Kullanacağınız yük arabası, halat, ufak tekerlekli taşıyıcılar kısa mesafeler olsa bile eşyanın taşınmasını daha güvenli olarak gerçekleştirecektir.

Eşyayı birkaç kişi tutup kaldıracak ise herkesin rahat bir şekilde tutması için eşyayı bir halat ile bağlamanız, herkesin halattan destek alarak taşımayı yapması daha kolay olacaktır.

Profesyonel Yardım Almayı İhmal Etmeyin

Nakliyat fiyatını düşük tutmak için her işi siz üstlenmeyin.

Nakliyat firmaları ağır eşyaları taşıma konusunda hem deneyimli hem de taşımayı yapmak için doğru ekipmana sahipler.

Evden eve nakliyat firmalarından yardım alarak ağır eşyalarınızı kolayca hasar görmeden yeni adresine taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Nakliyat fiyatını düşürmek istiyorsanız siz daha çok ufak eşyaların paketlenmesi ve taşınmasını üstlenin mobilya ve beyaz eşyaları nakliyat firmanıza bırakın.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas