Harika Balkon Tasarım Fikirleri

 Balkonun harika bir dinlenme yeri olabileceğini hiç duşundunuz mu? Ben bu yaz keşfettim. Yazın sıcaklığından kaçmak için klimalı kapalı oda hapsolmaktansa artık balkonun o püfür püfür esen havasını daha çok seviyorum.

Gerçi bizim balkon kuzeye bakıyor ve pek güneş görmüyor. Ayrıca pek yakın olmasa da orman tarafına bakıyor bu nedenle salondan çok daha güzel.

Ama yirmi yıldır aynı evdeyim ilk kez bu yaz kullandım balkonu, peki siz evinizdeki balkonu ne için kullanıyorsunuz?

Ben gördüklerimi aktarıyım genelde boştur balkonlar ve ilk tercih çamaşır kurutma yerleri olarak kullanılırlar. Nakliyat sektöründe sık karşılaştığımız bir durumda balkonlar depo gibi kullanılır, evdeki fazlalıklar balkona istiflenir. Çiçek yetiştirmek için kullanan insanlar da var tabi… Ancak balkonların çok iyi değerlendirilmediğini evin diğer kısımlarına göre ihmal edildiğini düşünüyorum. Ama aşağıdaki balkon tasarımlarını gördüğünüzde aslında ne kadar yararlı işler için kullanılabileceğini göreceksiniz.

Hadi gelsin harika balkon dekorasyon fikirleri…


Harika balkon tasarımları


Harika balkon tasarım fikirleri


Balkonları bir dinlenme köşesine çevirebilirsiniz. Küçük bir masa ve rahat bir sandalye veya şık bir berjer ayrıca ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir puf mükemmel olur. Balkonu yazı yamak için veya kitap okumak için güzel bir mekân kazanmış olursunuz.


Balkonu dinlenme alanına çevirin


Balkon dekorasyon fikirleri


Eğer çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız balkonunuzu birçok çiçekle mükemmel bir bahçeye çevirebilirsiniz. Ayrıca mevsimlik taze nane, kıvırcık, taze soğan, maydanoz, dere otu, biber gibi sebzeleri de balkonunuzda yetiştirebilirsiniz.


Balkonda çiçek yetiştirme sanatı


En iyi balkon tasarım fikirleri


Küçük balkonlar için dekorasyon fikirleri


Çalışma odanız yoksa balkonunuzu küçük bir çalışma odasına dönüştürebilirsiniz. Balkon duvarına doğru nispeten dar bir masa ve bir de sandalye ile artık sizin de bir çalışma odanız var. Bu kadar geniş pencereli ve havadar bir çalışma alanını başka yerde bulamazsınız. Tabi bunu için balkonunuza cam balkan sistemlerini uygulamanız lazım yağmurun içeri girmesine izin vermeyin. Ancak balkonunuzu cam dışında başka bir çözüm ile kapatırsanız çok sıkıcı bir yere dönüşür. Cam balkon çözümleri ile istediğiniz zaman özellikle güzel havalarda tüm camları bir tarafta toplayın ve güzel havanın keyfini sürün.


Balkon tasarım örnekleri


Balkonda küçük bir su göletine ne dersiniz? Suyun o rahatlatıcı sesine aşıksanız işte tam size göre bir balkon. Gerçekten çok güzel bir balkon tasarımı biraz tesisat ile bu balkon dizaynını gerçekleştirmek çok zor olmasa gerek siz ne dersiniz.


Balkon dekorasyonu ve su göleti


Diğer balkon dekorasyonları...


Balkon tasarım örnekleri


balkon gekorasyon örnekerli ve fikirler


Mükemmel balkon dekorasyon örnekleri

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas