Bütçenize Destek Olacak Yeni Tasarruf Yöntemleri

 Yeni bir araba, ev veya daha küçük bir şey için para biriktiriyor olabilirsiniz. Yâda bir türlü bir köşeye bir şeyler atamayan biri olabilirsiniz. İşte herkese yardımcı olabilecek yeni tasarruf etme yöntemleri.

Bütçenizde bir bahar temizliği yapın.

Banka hesaplarınızı ve otomatik ödeme talimatlarınızı inceleyin. Gereksiz artık kullanmadığınız hizmetleri iptal edin ve bu otomatik ödeme talimatlarını iptal edin. Özellikle cep telefonu faturanızı dikkatli inceleyin. Gereksiz abonelikler ve artık hiç kullanmadığınız hizmetler için ödeme yapmayı bırakın.

Faturaların için excel planı hazırlayın ve daha iyi yönetmeye başlayın.

İyi bir bütçe planı sizi olası maliyetlerden kurtaracaktır. Her bir faturaya ne kadar ödediğinizi aylık olarak görebileceğiniz için olası fazla faturaları hem tespit edebilir ve nedenini daha kolay öğrenebilirsiniz. Her ay hangi faturaya ne kadar ödediğiniz bu plana yazın ve diğer aylarla kıyaslayın.

Bir yan gelir oluşturun.

Bütçenizi dengeleyecek veya bu yan geliri tasarruf amaçlıda kullanabilirsiniz. Artık internet çağındayız daha kolay yan gelir oluşturabileceğiniz bir yer internet. Örnek olarak verilirse bir blog yazmaya başlar ve bunu belirli bir süre devam ettirirseniz bloğunuza reklam alarak bir yan gelir oluşturabilirsiniz. Bloga her gün bir kayıt girerek bu gelirin daha hızlı ve daha fazla olmasını sağlayabilirsiniz. İkinci bir seçenek bir web sitesi için içerik yazabilirsiniz. Her içerik için belli bir miktar ödeme alarak yeni bir yan geliriniz olabilir. İnternet bunun gibi binlerce seçenek sunuyor önünüze yapabileceğini işi bulmak size kalıyor.

52 haftalık tasarruf planını uygulayın.

Bu yöntem bir yıllık bir tasarruf planı, ister geniş bir kavanozu kumbara olarak kullanın ister mobil bankacılığı kullanarak bir tasarruf hesabı oluşturun. Yapmanız gereken şey her hafta bir miktar para biriktirmek. Bir yıl 52 hafta içerir ve her hafta yapacağınız ufak birikimler yılsonunda ciddi miktarlara ulaşmaktadır. Sistem söyle işliyor 1. Hafta 10 lira birikim yapıyorsanız 2. Hafta 20 Lira, 3. Hafta 30 lira böylece 52. Hafta 520 liraya kadar devam ediyorsunuz. 10 lira ile başlayacağınız birikim 52. Hafta tamamlandıktan sonra toplam 13.780 liraya ulaşmış olur.

Eğer 1. Hafta birikime 50 lira ile başlarsanız 52. Hafta kumbaraya atmanız gereken miktar 560 liraya ulaşır. Toplam tasarruf miktarı ise 15.860 liraya ulaşır. Her yıl bu yöntem ile biriktirdiğiniz para ile tatile gidebilir veya koltuk takımınız yenileyebilirsiniz.

Hatta taşınmayı planlıyorsanız bu yöntemle tüm evden eve nakliyat masraflarınızı karşılamanız mümkün.

Eğer biriktirmeye 1. hafta 20 lira ile başlayıp yirmişer yirmişer devam ederseniz 52. hafta kumbaraya 1.040 lira koymanız gerekir. Toplamada da 27.500 lirayı geçmiş olursunuz.


52 haftalık tasarruf planı

​​​

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas