Tasinirken Cicekler Nasil Paketlenir

Çiçekler Nasıl Paketlenir

Çiçekler bulundukları her yeri seyri doyumsuz muhteşem bir tabloya dönüştürür. Kaldı ki bu tablo canlıdır. Yaşadığımız yerleri renkleri, kokuları ile güzelleştiren bu canlıları evden eve nakliyat zamanı geldiğinde büyük emekler harcadığımız bu güzellikleri de yeni evimize götürmek isteriz. Evden eve nakliyat sürecinde çiçeklerimizin zarar görmemesi için doğru bir şekilde paketlenmeleri gerekir. Çiçeklerin paketlenmesi için şu altı adıma dikkat etmemiz gerekmektedir.

çiçekler nasıl paketlenir
Evden eve taşınırken çiçekler nasıl paketlenir

       Taşınmadan Önce

Taşınmadan bir gün önce çiçeklerinizi hafifçe sulayın. Taşınma esnasında toprağın çok sulu ve çok kuru olmasını istemeyiz. Her iki durum da taşınma sürecinde çiçeğinize zarar verebilir. Kutulara sığmayacak kadar büyük çiçekleriniz var ise evden eve nakliye firması seçerken mutlaka bunları belirtin. Firmalar bunlar için ekstra yer ayırmak zorunda kalacakları için uygun kamyon ile taşımaya geleceklerdir.
       Paketlemeye Hazırlık

Çiçeklerinizin saksısını altlığından ayırın ve bir poşete koyup poşeti çiçeğin toprakla buluştuğu noktadan köküne zarar veremeyecek bir şekilde bağlayın. Gerekirse plastik kelepçeler kullanabilirsiniz. Böylece olası sarsılmalarda saksıdaki toprağın dağılması ve yaşanabilecek saksı kırılmalarında saksı ve toprak bir arada kalabilecektir.

       Yan Destekler

Saksıyı poşetle kapladıktan sonra çiçeğinizden biraz daha uzun iki çita alıp saksının yanlarına sıkıca bantlayın. Böylece çiçeğin kutuda iken kutun ters çevrilmesi halinde bu destekler çiçeğin sabit kalmasını sağlayacaklardır.

       Kutuya Yerleştirin

Çiçeği kutuya yerleştirin ve yan taraflardaki boşlukları ambalaj kâğıtları ile doldurun. Kutuyu hafifçe sarsın ve çiçeğin kutuda sarsılmadan durduğundan emin olun.

       Çiçeğin Hava Almasını Sağlayın

Çiçeklerin karton koliye yerleştirdikten sonra koliyi kapatıp bantlayın. Çiçeğinizin uzun sure kolide kalması halinde solabilir bu nedenle kolinin yanlarında birkaç ufak havalandırma deliği açmanız çiçeğinizin havasız kalmasını önleyecektir.

       Kutudan Çıkarın

Taşınma bittikten sonra yeni evde mümkün olabildiğince çiçekleri kutularından erken çıkarın. Onlara biraz su ve tekrar toparlanmaları için biraz zaman verin.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas