Taşımacılıkta Başarıyı Getiren 10 Prensip | Enakliyat Blog

Taşımacılıkta Başarıyı Getiren 10 Prensip

Taşımacılığın hangi alanında olduğuna bakılmaksızın uygulanan faaliyetlerin planlanması ve icra için rehber niteliği taşıyan belli prensiplere uyulması beraberinde başarıyı getirecektir.

Taşımacılığın hangi alanında olduğuna bakılmaksızın uygulanan faaliyetlerin planlanması ve icra için rehber niteliği taşıyan belli prensiplere uyulması beraberinde başarıyı getirecektir.

Tüm taşımacılık alanlara uygulanabilecek kabul görmüş bu prensiplere bağlı kalarak gerçekleştirilmesi; kaynak israfının, zaman kaybını ve müşteri memnuniyetinin sağlanması gibi önemli hedeflere ulaşılmasını kolaylaştıracaktır.
Taşımacılıkta başarıyı sağlayan prensipler

Standartlık: Verilen taşımacılık hizmetlerin standart kayda değer kolaylıklar sağlar. Standartlık konusunda beraber çalışabilme, kullanılabilme, yönetilebilme asgari hedefler olmalıdır. Verilen hizmetlerde sektör ve uluslararası standartlar takip edilmeli uygulanmalıdır. kullanılan malzemede, hizmette ve yöntemlerde standartlara  uyulması halinde ekonomik faydanın yanında zamandan tasaruf ve müşteri memnuniyeti de sağlayacaktır.

Ekonomik Olma: Ekonominin en temel kuramlarından biri kaynakların kıt, ihtiyaçların sonsuz olduğudur. Taşımacılık hizmeti ideal maliyette olmalıdır. Rekabetin yoğun olduğu taşımacılık alanında planlar yapılırken maliyetler iyi hesaplanmalıdır.

  • [message]
    • ##check##Taşımacılıkta Güven
      • Tüm bu unsurlar çok önelidir ancak illaki içlerinden biri seçilecekse o da "Güvenilirlik" dir. Ancak diğer unsurların eksik olması güvenilirliğin de olmadığı anlamına gelir.  

Yeterlilik: Verilen hizmette destekleme seviyesinde belli oranlar yakalanmalıdır. Yeterli desteğin olmadığı bir taşımacılık operasyonu başarısızlığa götürür. Yeterlilik prensibine uymak için verilen hizmetin asgari ihtiyaçlarının hazır bulundurulması bir başka değiş ile sürdürebilirlik esas alınmalıdır.

Elastikiyet: Taşımacılıkta değişin durumlara, görevlere ve konseptlere uyum sağlayabilecek bir yapılanma içinde olunmalı. Bu durumlara karşı hızlı cevap vermeli ve faliyetin devamlılığı sağlanmalıdır.

Sadelik: Kompleks oluşumlar yerine hem planlamada hem de işin yürütülmesinde sadelik esas alınmalıdır. sadelik esnekliği arttırır. Sadelik aynı zamanda kaynakların etkin kullanılması beraberinde getirir.

İzlenebilirlik ve Şeffaflık: Gizliliği çok önemli olmayan bilgiler ve operasyonlar hariç durumlarda görünür olmak güveni arttırır. Ayrıca teknolojik imkanlarla tüm operasyonun durumu, zaman ve yer itibari ile en gerçekçi biçimde izlenmesi oluşabilecek sorunları erken tespit etmeyi sağlar.

Kordinasyon ve İşbirliği: Taşımacılık faaliyetlerinde tüm taraflar işbirliği halinde olmaları ile etkinlik artar. Lojistik desteğin etkinliğinin sağlanması kordinasyon sağlanması koşuluna bağlıdır. Taşıma işini gerçekleştirenler, yönetenler ve müşteriler arasında kordinasyonun iyi gerçekleştirilmesi işin sonucunu doğrudan etkiler

Etkinlik: Tüm süreçlerde değer yaratmayan faaliyetlerin elimine edilmesi gerekir. Böylece etkinlik arttırılır.

Güvenilirlik: Kurulan taşımacılık destek sistemlerinin öngörülen veya planlanan zamanda istenildiği kalitede hizmetin sağlanmasına olan inanç birçok getiriyi beraberinde getirecektir. Hizmete duyulan güveni arttırmak taşımacılık firmaları için en önemli hedef olmalıdır. Bu güveni oluşturan ve sürekli arttırmak için geliştirmeler yapan firmaların rekabeti nispeten daha az hissetmeleri anlamına gelir.

Öncelik: Hangi birimlerin, hangi malların, vaya hangi hizmetlerin öncelikli olması lojistik kanallarında olası yetersizlik ara kademelerdeki karar vericilerin zaman kaybetmesine ve hata yapmasına engel olacaktır.


COMMENTS

Ad

İstanbul evden eve nakliyat Nasıl Paketlenir Nasıl Yapılır ofis taşımacılığı Öneriler
false
ltr
item
Enakliyat Blog: Taşımacılıkta Başarıyı Getiren 10 Prensip
Taşımacılıkta Başarıyı Getiren 10 Prensip
Taşımacılığın hangi alanında olduğuna bakılmaksızın uygulanan faaliyetlerin planlanması ve icra için rehber niteliği taşıyan belli prensiplere uyulması beraberinde başarıyı getirecektir.
http://4.bp.blogspot.com/-rnuEMb2g9Is/VqsxGRGEnOI/AAAAAAAACls/RBm8gdf6ITE/s400/10318586_l.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-rnuEMb2g9Is/VqsxGRGEnOI/AAAAAAAACls/RBm8gdf6ITE/s72-c/10318586_l.jpg
Enakliyat Blog
http://blog.enakliyat.com.tr/2016/01/tasimacilkta-basariyi-getiren-10-prensip.html
http://blog.enakliyat.com.tr/
http://blog.enakliyat.com.tr/
http://blog.enakliyat.com.tr/2016/01/tasimacilkta-basariyi-getiren-10-prensip.html
true
6258753183235793581
UTF-8
KAYIT YOK HEPSİNİ GÖSTER DEVAMI CEVAP VER CEVAP İPTAL SİL By ANA SAYFA SAYFALAR KAYITLAR HEPSİNİ GÖSTER BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ETİKET ARŞİV ARA TÜM KAYITLAR KAYIT BULUNAMADI ANA SAYFA DÖN Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy