İyi Bir Eşya Depolama Firması Bulmak İçin 4 İpucu


 

Eşya depolamak uzun süreler için eşyanızı güvenle saklamak için en iyi çözümdür. Eşyalarınızı rüzgâr, yağmur ve diğer risklere karşı güvende tutar. Özel konteyner kullanılarak yapılan depolama yöntemi en sağlıklı olan yöntemdir. Paketlenmiş eşyaların içine konulduğu bu konteynerler hava almayacak şekilde tasarlanmışlardır. Ayrıca depolama alanında üst üste konulan konteynerler depolama alanını en ideal şekilde kullanma olanağı sağladığı için bu avantaj size de bir miktar indirim olarak döner.

1- Depolama Alanı Seçmek

Tercihinizi yaparken önceliğiniz eşyaların emniyet ve güvenliği olmalıdır. Bu öncelikleri her zaman aklınızda bulundurun, her depolama firmasını bu kriterler ışığında değerlendirin. Kriterleri sağladığından şüphe duyduğunuz depolama firmalarını hemen eleyin. Depolama için ödeme yapmayı düşündüğünüz eşyalarınızın depolama bittikten sonra kullanılamaz hale gelmesini istemezsiniz değil mi? Depolama alanında iklim kontrol, haşere kontrol önlemleri var mıdır? Birkaç firmadan fiyat teklifi alın ve bu şartlar ışığında fiyat uygunluğu ve sağladığı şartlara puan vererek en iyi depolama firmasını seçebilirsiniz.

Şöyle bir Örnek Çalışabilirsiniz:

 

A Firması

B Firması

C Firması

Fiyat(Aylık)

490 TL

300 TL

390 TL

İklimlendirme

Var

Yok

Var

Haşere Kont.

Var

Var

Var

Özel Konteyner

Var

Yok

Var

Güvelik Kamerası

Var

Yok

Yok


Örnek üzerinden bir çalışma yapıldığında eğer depolama alanında güvenlik kamerası olması sizin için olmazsa olmaz kriter değilse C Firması en iyi seçenek olarak durmaktadır. Sizler de tercih yaparken böyle basit bir kıyaslama yaparak kolayca en iyi firmayı bulabilirsiniz. Bu şartlar ışığında bakıldığında en pahalı teklif B Firmasına ait çünkü verdiği hizmet yok gibi…

2- Sadece Fiyat Düşünmeyin

Bunu bir kez de başlık olarak yazmamızın sebebi teklif alırken tek kriterin fiyat olması detaylar paylaşıldıktan sonra sadece fiyata odaklanıp diğer önemli kriterleri ihmal etmeyin. Yukarıda verdiğimiz örnekte olduğu gibi B firması uygun fiyat vermemiş aslında sağladığı hizmetlere göre çok pahalı bir teklif. İyi fiyatlar sunup artı istediğiniz her şey için ekstra ödeme isteyen firmalarda pek ucuz olmayacaktır. Depoda bir eşyanızı almak istediğinizde size depo ücreti kadar masraf çıkaran firmalara karşı da hazırlıklı olun böyle detayları sözleşmenize yazmayı ihmal etmeyin.

3- Eşyalarınızın Depolama Sürecinde Sigortalı Olduğundan Emin Olun

Depolama süresi boyunca eşyalarınızın sigortalandığından emin olun. Eşya depolama sigorta poliçenizin bir örneğini de siz alın ve sigortanın mutlaka hırsızlık, yangın, su basması ve deprem risklerini karşıladığından emin olun. Sigorta poliçesinin açıklamasından herhangi bir şey anlamadıysanız mutlaka bir sigorta acentesine beş dakika uğrayıp bir bilgi almaya çalışın. Böylece siz üstünüze düşen görevleri yerine getirmiş olursunuz. Artık içiniz rahat yeni işlerinize odaklanabilirsiniz.

4- Paketlemenin düzgün Yapıldığını Kontrol edin

Tüm eşyalarınızı rastgele depoya doldurmayın. Uygun paketleme ve istifleme yapılması konusunda hizmet aldığınız firmaya uyarılarda bulunun. Belki aylarca eşyanız depoda saklanacak eğer uygun bir paketleme yapılmamış ise eşyaların depolanmasının bir anlamı kalmayabilir.

Depo Savaşları (Storage Wars) adında bir TV dizisi var History Channel da ara sıra rast geldiğimde izliyorum. Daha doğrusu izlemediğim bölümü kalmadı. Bazı bölümlerde deponun kapısı açıldığında depodan gelen kokudan dolayı herkesin yüz ifadesi değişiyor. Kimse depoya yanaşmak istemiyor ve teklif vermek istemiyorlar depodaki eşyaları satın almak için.

Siz de eşyalarınızı teslim aldığınızda böyle bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyorsanız. İyi bir paketleme yapıldığından ve eşyaların içinde bozulabilecek bir şey koymadığınızdan emin olun. Emeğiniz ve paranız boşa gitmesin.

İşte eşya depolama ile ilgili 4 ipucumuz bunlardan ibaret artık nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olduğunuzu umuyorum. Hala sorularınız olursa yorumlarınızı bekliyoruz. Aşağıya yorum yazarak aklımıza gelmeyen sizin de cevap aradığınız sorulara seve seve cevap yazmak isteriz.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas