Aydın’a Taşınmak

 Büyük ve kalabalık şehirleri sevmiyor musunuz? Eski mahalle yaşantılarını, herkesin herkesi tanıdığı ve sıkıldığınızda hemen sohbet edecek birilerini bulmak istiyorsanız sizin için ideal bir yeri biliyoruz? Taşınmaya ne dersin?

Ege insanının sıcaklığı size hayattaki tüm stresi unutturacaktır. Ayrıca doğal güzellikleri ve doğal ürünleri size ekstra güç ve sağlık verecek kadar iyidir. TÜİK’in yaptığı çalışma ile Aydın Çevre İndeksinde ilk 10 şehir içinde yer almıştır. Yaşanabilir bir çevre arıyorsanız Aydın sizi bekliyor.

Atça beldesinin resmini ilk gördüğümde burası kesinlikle Türkiye’de olamaz diye içimden geçirdim. Çünkü 1800’lerin sonunda şehirler planlanırken bizde 2000’ler de kurulan şehirler bile maalesef planlanmıyor. Atça nispeten biraz planlı kurulunca ülkemizde hemen fark ediliyor. Atça için Türkiye’nin Paris’i ifadesi kullanılıyor çünkü şehrin planı parisi andırıyor. Aydın da böyle güzle bir beldenin olduğunu öğrenince işe benim burada yaşamam gerekir dedim. Aşağıdaki resim size her şeyi daha iyi açıklayacaktır.


Aydın Atça


Eğitim

Nüfusun çok kalabalık olmaması dolayısıyla eğitim standartları ülke ortalamasının üstünde ve bu öğrencilerin başarılarına da yansımaktadır. Hem ilkokul sınavları hemde üniversiteye hazırlık sınavlarında Aydın hep ilk 10 il arasında yer almaktadır. Son YGS sınavında Aydın en başarılı 4. il olma başarısı göstermiştir.

Halkın eğitim seviyesi ülke ortalamasının üzerindedir. İllerin okur yazarlık oranlarında da Aydın yine ilk 10 içinde yer almaktadır.

Sakin Sıcak Şirin

Aydın’ı tanımlarken bu üç kelime çok kullanılır. İnsan daha ne ister diyesim geldi. Evet, eğer büyük şehirlerin tantanasından sıkıldıysanız Aydın’a taşınmak fikrini ciddi ciddi düşünmeye başlayabilirsin.

Didim ve Kuşadası deniz, kum ve yeşilin her tonunu bulabileceğin enfes ilçelere sahip. Hep özlemini duyduğun tatil yanı başında, dilediğin zaman tatilin keyfini çıkarabilirsin. Milli parkları ve Bafa Gölü de keyifli yürüyüşler yapmak için bulunmaz yerlerdir.

Kuşadası Ege bölgesinin en gözde tatil yerlerinden biridir. Hem yerli hemde yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Kuşadası enfes plajlara sahiptir. Çevresindeki ormanlar da mavi ile buluşunca seyri rahatlatıcı bir doğal güzellik oluşturmaktadır. 

Güzelçamlı ziyaret edilmesi gereken diğer bir güzelliğidir Aydın’ın. Dilek Yarımadasının hemen üstünde sahilde kurulan bu belde henüz çok bilinmese de tatil için enfes bölgelerden biridir.  Özellikle Zeus Mağarası içindeki doğal havuzda serinlemeyi ihmal etmeyin. Yaz kış su sıcaklığı yaklaşık beş derecedir. Özellikle mağaraya yürüyüşten sonra bu soğuk doğal havuz çok iyi gelecektir.


Aydın Güzelçamlı


Zeytin Yağlıları

Aydınlılar yüz yaşından önce ölene erken gitti diyorlar. Muhteşem doğasının sunduğu her türlü meyve ve sebzenin yanı sıra zeytin ve zeytin yağları ile yapılan yemekler ile sizde yüz yaşına kadar yaşayabilirsiniz. Şehir yaşantısının stresi burada yoktur, uzun ömrün bir nedeni de bu olsa gerek.

Hayatınızda hiç görmediğiniz değişik otlar ile enfes zeytin yalılar yapılır. Doğal beslenmek bu olsa gerek hepsi doğada hazır gidip alın ve biraz zeytin yağı ile pişirin hepsi bu…

Şehrinizle Övünün

Türkiye Cumhuriyeti ilk demir yolu projesini Aydın’da hayata geçirmiştir. İzmir limanına üretilen ürünlerin taşınmasını amaçlayan bu proje ile ulaşım açısından bir alternatifte oluşturmuştur. Günde karşılıklı seferler ile hem İzmir’e hemde Denizli’ye tren ile yolculuk yapabilirsiniz.

Yine ilk Sümerbank Basma fabrikası Aydın’da kurulmuştur. 2002 yılında kapatılan Basma fabrikası Adnan Menderes üniversitesine devredilmiştir.

Adnan Menderes Barajı, Aydın ilinin Çine ilçesinde, Çine Çayı üzerinde kurulu olup sulama, enerji ve taşkın koruma amaçlıdır. Silindirle Sıkıştırılmış Beton Gövde kategorisinde Avrupa’nın en yüksek barajı unvanına sahiptir.

Aydın’a Taşınmak

Aydın Ege’de tarım ve turizm sektörleri üzerinden ülkemiz ekonomisine ciddi katkılar yapan bir ilimizdir. Son yıllarda başta tarım sanayi olmak üzere sanayileşmekte de hızlı gelişmekte olan bu şehrimizdir. Hem tatil yöreleri olan Didim ve Kuşadası gibi ilçelerinin sebep olduğu göç ile gelen ve giden aileler nedeniyle Aydın evden eve nakliyat açısından da çok hareketli bir ilimizdir.

Aydın’a giden hemen herkes İzmir’den geçtiğine göre ve Muğla ile ilçelerine giden herkes de aydından geçtiğine göre bu üç önemli ilimizi uzun mesafeli şehirlerarası evden eve nakliyatta birlikte düşünmemizi gerektirmektedir. Bu üç ilimizde Nüfusa kayıtlı kişi sayısı 6 milyondur. Yaz aylarında tatil nedeniyle bu nüfusun önemli oranda arttığı da biline diğer bir gerçektir.


Aydın evden eve nakliyat


Aydın’da yaşıyor ve şehir içi ya da şehirlerarası evden eve nakliyat talebiniz varsa Aydın evden eve nakliyat firmalarının yanı sıra özellikle şehirlerarası işlerde İzmir firmalarından da yararlanabilirsiniz. Uzak şehirler arasında taşınma gerçekleştirmenin maliyeti gerçekten bütçemizi baskı altına alabilmektedir. Ortalama bir kamyonun bir km’de 2 TL yakıt maliyeti olduğunu düşündüğünüzde rakamlar binlerce liraya kolaylıkla ulaşmaktadır.

Bu nedenle doğru nakliyat firmasını bulmak size yüzlerce lira tasarruf imkanı sağlayacaktır. Enakliyat, bu optimizasyonu ücretsiz olarak sunmaktadır. Fiyat Teklifi Al formunu kullanın ve müşteri temsilciniz size olası fırsatları sunsun.

Özellikle taşınacağınız şehrin nakliyat firması Aydın da dönüş arıyorsa bu fırsattan haberdar olmanız rahat ve daha iyi bir nakliyat deneğimi yaşayacağınız anlamına geliyor. Bu fırsatları kaçırmayın.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Bİrşeyler yaz Enter'a bas